999 rezultate për

belgjika

I dënuar me 25 vite burg për vrasje, kush është shqiptari që u ekstradua sot nga Belgjika Gjon Menga, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin e ka dënuar me
Kokainë nga Belgjika në Itali, kush janë shqiptarët pjesë e organizatës së trafikut “Lumenj” kokainë nga Belgjika e fshehur brenda kavanozave plot me drogë dhe oriz të varrosur në Palanzana. Në Itali,
ZYRTARE/ Belgjika rinovon kontratën me Roberto Martinez Marrëveshja e mëparshme e Martinez skadonte këtë verë pas Euro 2020, e cila u shty deri në vitin e ardhshëm për shkak të
Paralajmërimi i Ceferin: Kush vepron si Belgjika rrezikon UEFA-n Presidenti i UEFA-s kishte kohë që e bënte të qartë për të gjithë se titulli kampion në tavolinë nuk do të ishte një mun
Belgjika merr vendimin për fatin e sezonit Qeveria e Belgjikës ka njoftuar të mërkurën se ka pezulluar gjitha garat sportive deri më 31 korrik, duke vulosur anulim
Nëse futbolli rinis, në këtë shtet futbollistët do të luajnë me maska Belgjika vendosi të mbyllte kampionatin para kohe, pasi drejtuesit e Federatës nuk donin që të rrezikonin me shëndetin e
Hasi flet nga Belgjika: Në ndeshjen me Greqinë mezi mbaja lotët, titulli i Club Brugge nuk është përfundimtar Ashtu si pjesa më e madhe e njerëzve në botë edhe ish-futbollisti i kombëtares shqptare, Besnik Hasi këto ditë mjaft të
Belgjika mbyll kampionatin, cakton edhe skuadrën kampione Kampionati në Superligën e Belgjikës (Jupiler Pro League) duhet të ndalet menjëherë, shkaku i krizës së koronavirusit.
Gjermania e Belgjika nën ''kthetrat'' e COVID 19, qindra viktima e mijëra të prekur Koronavirusi nuk ka kursyer as Gjermaninë, Belgjikën dhe as Holandën. Edhe në këto vende ka një rritje të numrit të të
Nga Belgjika me kamion drejt Anglisë, shkatërrohet grupi i trafikantëve shqiptarë Një grup trafikantësh shqiptarë që kryenin transportin e klandestinëve shqiptarë nga Belgjika në Britaninë e Madhe.
Frikë te Belgjika, i tremben Hazard për "Euro 2020" Trajneri i Belgjikës Roberto Martinez frikësohet se dëmtimi i yllit të skuadrës së tij Eden Hazard mund t’i kushtojë kët
Belgjika dhe Holanda afër konkretizimit të bashkimit të ligave E përditshmja gjermane ‘Kicker’, bën të ditur se përfaqësuesit e klubeve nga Belgjika dhe Holanda kanë mbajtur një takim
Belgjika refuzon miqësoren me Francën, arsyeja do ju befasojë Kombëtaret e kualifikuara në Euro 2020 nisën organizimin e miqësoreve përgatitëse pasi morën vesh shortin. Franca ka ten
Martinez: E meritojmë ta fitojmë EURO 2020 Trajneri i Kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez, beson se Belgjika e meriton ta fitojë trofeun e EURO 2020, por ësh
Gafë e pafalshme nga Belgjika, stadiumi ja plas së qeshuri (FOTO LAJM) Gafë e rëndë te Belgjika. Futbollisti i Herta Berlin, Dedryck Boyata, ka luajtur me fanellën e Batshuayi në ndeshjen e
Shqipëria e 19-vjeçarëve mposhtet nga Belgjika (VIDEO) Shqipëria e 19-vjeçarëve ka humbur mundësinë për të ëndërruar kualifikimin e mundshëm në Kampionatin Europian për këtë g
Belgjika "poker" ndaj Rusisë, Wales fitore shprese ndaj Sllovenisë Janë mbyllur gjashtë sfidat e para të planifikuara për sot, të vlefshme për kualifikueset e Euro 2020. Qipro-Skoci u mby
Kërkonin azil! 36 shqiptarë kthehen në Rinas nga Franca e Belgjika 36 shqiptarë janë kthyer në vend pasi kanë shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen apo u është refuzuar azil
Januzaj mund të luaj për Kosovën Javën e kaluar, FIFA shprehu gatishmërinë e saj për të studiuar një modifikim të Statutit, për të eliminuar disa kufizim
Shanset për azil janë zero! 100 shqiptarë dëbohen nga Franca, Belgjika e Gjermania 100 shqiptarë janë riatdhësuar nga vendet europiane, në të cilat kishin kërkuar azil. Policia tha se shanset për azil