999 rezultate për

belgjikĂ

Liga e Kombeve: Belgjika fiton supersfidën me Anglinë, Italia bën detyrën (VIDEO) Gola dhe spektakël në ndeshjet e vlefshme për Ligën e Kombeve. Padyshim që e gjithë vëmendja ishte te supersfida mes
Lajme jo të mira për Milanin nga Belgjika, Saelemaekers largohet nga grumbullimi me kombëtaren Paraqitjet pozitive me Milanin ndikuan që Alexis Saelemaekers të merrte një ftesë nga kombëtarja e Belgjikës për ndeshje
Hazard me Covid-19, Belgjika akuzon Real Madridin Në Belgjikë besojnë se infektimi me koronavirus i yllit të kombëtares Eden Hazard është një lajm i rremë, i prodhuar qël
Belgët akuzojnë Realin: E bën me qëllim testin pozitiv të Hazard Real Madrid njoftoi dje se ka dy raste pozitive me koronavirus, përkatësisht Eden Hazard dhe Casimiro, të cilët u dërgua
Arrin në 40 milion numri i të infektuarve me Covid-19 në botë Me uljen e temperaturave numri i të infektuarve me koronavirusin e ri ka filluar të shënoj një rritje përsëri, tashmë nu
Belgjika "shkatërron" Islandën, Anglia "ngec" me Danimarkën Belgjika ka arritur fitore bindëse ndaj Islandës duke e mposhtur me rezultat 5:1, në kuadër të grupit 2 të Ligës A të Li
I dënuar me 25 vite burg për vrasje, kush është shqiptari që u ekstradua sot nga Belgjika Gjon Menga, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin e ka dënuar me
KokainĂ« nga Belgjika nĂ« Itali, kush janĂ« shqiptarĂ«t pjesĂ« e organizatĂ«s sĂ« trafikut “Lumenj” kokainĂ« nga Belgjika e fshehur brenda kavanozave plot me drogĂ« dhe oriz tĂ« varrosur nĂ« Palanzana. NĂ« Itali,
ZYRTARE/ Belgjika rinovon kontratën me Roberto Martinez Marrëveshja e mëparshme e Martinez skadonte këtë verë pas Euro 2020, e cila u shty deri në vitin e ardhshëm për shkak të
Paralajmërimi i Ceferin: Kush vepron si Belgjika rrezikon UEFA-n Presidenti i UEFA-s kishte kohë që e bënte të qartë për të gjithë se titulli kampion në tavolinë nuk do të ishte një mun
Belgjika merr vendimin për fatin e sezonit Qeveria e Belgjikës ka njoftuar të mërkurën se ka pezulluar gjitha garat sportive deri më 31 korrik, duke vulosur anulim
Nëse futbolli rinis, në këtë shtet futbollistët do të luajnë me maska Belgjika vendosi të mbyllte kampionatin para kohe, pasi drejtuesit e Federatës nuk donin që të rrezikonin me shëndetin e
Hasi flet nga Belgjika: Në ndeshjen me Greqinë mezi mbaja lotët, titulli i Club Brugge nuk është përfundimtar Ashtu si pjesa më e madhe e njerëzve në botë edhe ish-futbollisti i kombëtares shqptare, Besnik Hasi këto ditë mjaft të
Belgjika mbyll kampionatin, cakton edhe skuadrën kampione Kampionati në Superligën e Belgjikës (Jupiler Pro League) duhet të ndalet menjëherë, shkaku i krizës së koronavirusit.
Gjermania e Belgjika nën ''kthetrat'' e COVID 19, qindra viktima e mijëra të prekur Koronavirusi nuk ka kursyer as Gjermaninë, Belgjikën dhe as Holandën. Edhe në këto vende ka një rritje të numrit të të
Nga Belgjika me kamion drejt Anglisë, shkatërrohet grupi i trafikantëve shqiptarë Një grup trafikantësh shqiptarë që kryenin transportin e klandestinëve shqiptarë nga Belgjika në Britaninë e Madhe.
FrikĂ« te Belgjika, i tremben Hazard pĂ«r "Euro 2020" Trajneri i BelgjikĂ«s Roberto Martinez frikĂ«sohet se dĂ«mtimi i yllit tĂ« skuadrĂ«s sĂ« tij Eden Hazard mund t’i kushtojĂ« kĂ«t
Belgjika dhe Holanda afĂ«r konkretizimit tĂ« bashkimit tĂ« ligave E pĂ«rditshmja gjermane ‘Kicker’, bĂ«n tĂ« ditur se pĂ«rfaqĂ«suesit e klubeve nga Belgjika dhe Holanda kanĂ« mbajtur njĂ« takim
Belgjika refuzon miqësoren me Francën, arsyeja do ju befasojë Kombëtaret e kualifikuara në Euro 2020 nisën organizimin e miqësoreve përgatitëse pasi morën vesh shortin. Franca ka ten
Martinez: E meritojmë ta fitojmë EURO 2020 Trajneri i Kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez, beson se Belgjika e meriton ta fitojë trofeun e EURO 2020, por ësh