472 rezultate për

bashkuara

NASA parashikon: Vdekjet nė masė, tėrmetet, urinė, tė ftohtin ekstrem (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara tė Amerikės janė njė vend qė goditen shumė nga temperaturat e ulėta dhe nga tė tjerė probleme tė mpr
Tualete nga e gjithė bota nė ditėn e banjos (FOTO LAJM) Nė Ditėn Botėrore tė Tualetit mė 19 nėntor, fotografė nga “Panos Pictures” kanė sjellė kėto imazhe pėr njė ekspozitė qė
Presidenti Nishani-Senatori Chris Murphy: SHBA-Shqipėri, marrėdhėnie tė shkėlqyera Presidenti i Republikės Bujar Nishani priti sot nė njė takim Senatorin amerikan Chris Murphy, me tė cilin bisedoi pėr ēė
Bushati takon homologėt e Islandės, Kuvajtit dhe Emirateve tė Bashkuara Arabe Nė kuadėr tė Sesionit tė 69 tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė, Ministri i Jashtėm, Ditmir Bushati zhvilloi takime d
Jahjaga takon Obamėn Presidentja e Republikės, Atifete Jahjaga mori pjesė nė pritjen tradicionale tė Presidentit tė Shteteve tė Bashkuara tė
Ivanov nė KS: Politika greke, kėrcėnim pėr rajonin Presidenti i Maqedonisė, Gjorgje Ivanov ka mbajtur dje njė fjalim nė Kėshillin e Sigurimit tė Kombeve tė Bashkuara. I
Kur italianėt emigronin drejtė SHBA-sė Ashtu sikurse shqiptarėt tė cilėt kanė emigruar drejtė brigjeve italiane gjatė viteve 90-tė, edhe italianėt kanė emigrua
Sulmohet faqja e Maqedonisė nė OKB Linku i misionit tė Maqedonisė nė Kombet e Bashkuara nė faqen zyrtare tė OKB-sė ėshtė sulmuar nga hakerėt. Nė vend qė
A e mbani mend fjalimin e Chavesit qė tronditi opinion botėror? Nė 22 shtator 2006, pra 8 vjet larg nga sot, Hugo Chaves mbajti njė fjalim nė Kombet e Bashkuara. Ky fjalim do tė tro
Ja mizoritė qė ka kryer Bashar Al Assad Njė komision i OKB-sė ka kryer hetime nė terren dhe ka arritur nė pėrfundimin se krimet mė tė mėdha njerėzore nė Siri ja
ISIS u krijua nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės? Udhėheqėsi i lartė i arabėve tė Izraelit, Muhamed Zidane ka akuzuar SHBA-nė dhe Izraelin se kanė formuar ISIS-in nė mėn
Presidenti i Federatės Braziliane me tė dashur 50 vjet mė tė re (FOTO LAJM) Thonė se dashuria nuk njeh moshė, por ky ēift duket se ka thyer ēdo rekord. Diferenca e moshės mes presidentit tė Konfed
Serbia do tė pėrballet me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės (FOTO LAJM) Serbia do tė pėrballet me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Kjo, pasi kombėtarja serbe ka mposhtur nė gjysmė-finale Fr
Shpėrthime diellore do tė godasin Tokėn Dy shpėrthime tė mėdha diellore pritet tė godasin Tokėn sot mė 12 shtator. Sulmi mė i fuqishėm pritet tė ndodhė nė te
Ja si po e pengon Serbia Kosovėn pėr tu bėrė pjesė e OKB-sė Beogradi ka pėrgatitur aktivitete tė shumta diplomatike pėr ti dhėnė "goditje" tė shumta Prishtinės, me qėllim qė Kosova
"Pallati i ėndrrave" nė shitje pėr 139 milionė dollarė (FOTO-LAJM) Njė pallat i stlit francez sapo ėshtė nxjerrė nė shitje nė Shtetet e Bashkuara me njė ēmim prej 139.000.000 dollarė duke
Anulohet vendimi pėr ish-zyrtarin e OKB-sė nė Kosovė Tribunali i Apelit i Kombeve tė Bashkuara e ka anuluar njė vendim, i cili ishte nė favor tė personit James Wasserstrom,
Rrėzohet helikopteri i OKB-sė, humbin jetėn tre rusė nė Sudan Tre anėtarė tė ekuipazhit tė njė helikopteri transportues tė Kombeve tė Bashkuara gjeten vdekjen pasi helikopteri u rrėz
Ja cilat janė disa nga vendet mė pak tė vizituara nė botė (FOTO-LAJM) Nga Evropa deri nė Oqeanin Paqėsor, kėto janė disa nga vendet qė kanė pasur pak vizitorė pavarėsisht bukurisė sė tyre tė
Teuta - njė ambasadore shqiptare nė OKB Nė qendrėn Evropiane tė Kombeve tė Bashkuara nė Gjenevė sė shpejti do tė jetė dhe njė pėrfaqėsuese shqiptare. Pritet
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.