999 rezultate për

bashkimit

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës del kundër bashkimit me Shqipërinë Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se Kosova nuk do të shpëtojë lehtë nga Asociacioni i komunave
Në hijen e Çernobilit, historia më e keqe e ish- Bashkimit Sovjetik (FOTO LAJM) Vetëm tre vjet pas shkatërrimit në centralin bërthamor të Çernobilit, BRSS u trondit nga një tjetër tragjedi e lidhur me
Deputeti kosovar kundër bashkimit kombëtar, pretendon se Serbia kënaqet po të bashkohen shqiptarët Deputeti i Alternativës Ilir Deda, ka thënë se Hashim Thaçi po i ndihmon Edi Ramës. Këtë e ndërlidhi edhe me veprimet e
Deputeti kosovar kundër bashkimit kombëtar, pretendon se Serbia kënaqet po të bashkohen shqiptarët Deputeti i Alternativës Ilir Deda, ka thënë se Hashim Thaçi po i ndihmon Edi Ramës. Këtë e ndërlidhi edhe me veprimet e
Haradinaj kundër bashkimit të Kosovës me Shqipërinë Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur sot për deklaratat e presidentit, Hashim Thaçi për bashkimin me Shqipër
Holanda: Shqipëria ka një rrugë me gropa për hapjen e negociatave Jaap de Hoop Scheffer, ministër shteti i deleguar nga Mbreti brenda qeverisë së Holandës dhe ish-Sekretar i Përgjithshëm
Thaçi i rikthehet bashkimit me Shqipërinë pas varrosjes së planit për ndarjen e Kosovës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i është kthyer idesë së bashkimit me Shqipërinë pasi plani për ndryshim
Gjermania e quan të pakuptueshëm vendimin për Stambollin Bashkimi Evropian dhe disa nga shtetet kryesore të këtij blloku e kanë kritikuar ashpër vendimin e bordit të zgjedhjeve
Gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet në Bashkimin Evropian Votimi për Parlamentin Evropian shpesh konsiderohet si e zakonshme por me Brexitin dhe rritjen e popullizmit, këtë vit m
Basha uron Pashkët nga Kisha e Laçit (VIDEO) Nga Kisha e Shen Ndout në Laç, kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët për Pashkët. Ai tha se kjo le
Shqipëria me kosto 10 herë më të ulët të punës nga mesatarja e BE Një kompanie në Shqipëri, një orë pune i kushton mesatarisht 2.5 euro, sipas INSTAT. Krahasuar me mesataren e Bashkimit
Zbardhet kërkesa e Bashkimit Evropian për Edi Ramën Kryeministri Edi Rama ditën e mërkurë në Kuvendin e Shqipërisë deklaroi se nëse do të ketë një sinjal nga Brukseli për m
Sot është përvjetori i bashkimit të shqiptarëve për luftë me Serbinë Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, pati vendosur për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin
Gjermania nuk pranon që të ndërhyjë në përplasjen Rama-Basha Katrin Staffler, raportuesja e re e CDU/CSU-së në Komisionin e BE-së së Bundestagut është shprehur se fakti që në Shqipë
Rruga drejt Bashkimit Evropian nga Ela Daci Anëtarësimi në BE përbën vërtet objektiv strategjik i Shqipërisë? Në qershor 2019 pritet që Këshilli Ev
Deputeti slloven: Do ta tërheqim njohjen e Kosovës Deputeti slloven, njëherësh nënkryetar i Partisë Kombëtare Sllovene, Janija Ivanusha beson se tërheqja e njohjes së pava
Këshilli Kombëtar i PD vendos unanimisht për djegien e mandateve (VIDEO) Qindra qytetarë janë grumbulluar në ambientet e jashtme të Partisë Demokratike dhe më pas ka dalë kryetari Lulzim Basha
Gonzalo Higuain një hap larg ribashkimit me Sarrin, i ka kërkuar largimin Gattusos Gonzalo Higuain ka kërkuar largimin nga Milani. Ai dëshiron t’i bashkohet Chelsea-t, duke konfirmuar zërat që lindën që
Haradinaj reagon ndaj BE-së: Mos shikoni vetëm nga ne por hidhni sytë nga serbët Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ashpër pas marshit të organizuar nga serbët në Banjal
Thaçi: T'i bindemi Bashkimit Evropian për marrëveshjen me Serbinë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se Ekipi Negociator për dialog me Serbinë e ka legjitimitetin, sepse është v