999 rezultate për

bashkimi

Ali Ahmeti: Bashkimi i shqiptarëve është i rëndësishëm Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti foli për Euronews Albania rreth mundësive për të bashkuar fakto
Ka luajtur vetëm 3 ndeshje në 8 të fundit, Jorginho nja hap larg ribashkimit me Sarrin Jorginho është objektivi i momentit për Juventusin. Maurizio Sarri e do te bardhezinjtë njërin nga lojtarët e tij të pre
COVID-19, BE i mbyll dyert shqiptarëve deri në fund të korrikut Qytetarët shqiptarë nuk do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian edhe për 15 ditë. Shqipëria mbetet sërish jasht
Zyra e presidentit Macron jep detaje të takimit me Hotin Siç thuhet në njoftimin e Presidencës, në takimin mes Macronit e Hotit u diskutua për rinisjen e dialogut Kosovë – Serbi
KE publikon axhendën, kur do diskutohet per Maqedoninë e Veriut Komisioni Europian i ka prezantuar Këshillit të Bashkimit Europian kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veri
BE shtyn përsëri hapjen e kufijve me Shqipërinë Do të duhen dy javë të tjera që shqiptarët të mësojnë kur do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria
BE vendos kriterin për numrin e infektimeve për hapjen e kufirit, a rrezikohet Shqipëria? Deri në orën 18 të së dielës, kryeqytetet e vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të kenë dorëzuar listën e vendeve m
A do të lejohen shqiptarët? Shtetet që mund të futen në BE pas rihapjes së kufijve Të mbyllur në një sallë takimesh, zyrtarët në Bruksel janë duke diskutuar se kush do të lejohet të hyjë në Bashkimin Eur
Asnjë shtet anëtar i BE-së nuk është pro idesë së korrigjimit të kufijve Të gjitha shtetet anëtare të Bashkimit Evropian janë kundër idesë së korrigjimit të kufijve në mes të Kosovës dhe Serbis
Basha bën "miting" në Durrës, flet për bashkimin që do sjellë ndryshimin Kryedemokrati Basha ka zhvilluar nje takim me banore ne zonen e Kenetes ne Durres, duke pare e degjuar nga afet shqetesi
Shembja brutale e Teatrit, Europa Nostra i dërgon letër Bashkimit Europian Europa Nosta i ka dërguar një letër të rëndësishme kryetares së Këshillit të Ministrave të BE-së, Nina Obuljen – Koržine
Austria dërgon pajisje mjekësore në ndihmë të Shqipërisë për përballjen me koronavirusin Bashkimi Evropian ka dërguar ndihma të tjera për Shqipërinë në përballimin e situatës me koronavirusin. Pajisje mjekë
Klopp refuzon ribashkimin me Coutinhon Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka refuzuar mundësinë për të blerë përsëri Philippe Coutinhon nga Barcelona. Pas
Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, i refuzuan propozimet për programin kundër COVID- 19 Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj
Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, BE hap zyrtarisht "dritën jeshile" Bashkimi Europian zyrtarizon vendimin për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninê e Veriut.
''Gabimi më i madh strategjik'', Thaçi: BE po vazhdon të diskriminojë Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vendimi i sotëm i Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian për hapje
BE i thotë po çeljes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ministrat e Jashtëm të Bashkimin Europian kanë arritur sot marrëveshjen politike për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit
KORONAVIRUSI/ Kufizim 30 ditor udhëtimesh për në BE Gjatë një telekonference me drejtuesit e G7, në një përpjekje për të kufizuar përhapjen e koronavirusit, presidentja e K
Meta bën thirrje për koronavirusin: Bashkimi bën fuqinë Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku shkruan se përballimi me sukses i koronavirusit pë
Dokumentet sekrete: Si u zbulua dhe u godit grupi "Bashkimi i çlirimit shqiptar anti-komunist" Publikohet historia e panjohur e zbulimit dhe goditjes së të ashtuquajturit grupi “Bashkimi i çlirimit shqiptar anti-kom