999 rezultate për

bashkia

Plagoset nga një makinë në lëvizje ish-punonjësi i Policisë Bashkiake Nje person është plagosur me armë zjarri në zonën e Bibliotekës në Vlorë. Mësohet se bëhet fjalë për shtetasin Marjon
Përkeqësohet ndjeshëm moti, bashkia thirrje qytetarëve të Vlorës Shqipëria pritet që të përfshihet sërish këtë javë nga një mot me stuhi dhe reshje të dendura shiu. Mbrëmjen e sotme
Iu përmend emri në përgjimet e Ndraghetas, reagon Erion Veliaj Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është përmendur në përgjimet e “Ndraghetas” në Itali. PWr këtë rast, nga Sinaba
Mjeku Tritan Kalo merr titullin "Qytetar Nderi" nga Bashkia e Kuçovës Mjeku i njohur Tritan Kalo ka marrë titullin “Qytetar Nderi” nga Bashkia e Kuçovës. Vendimi është marrë në mbledhjen
Nuk mbajti premtimet, qytetarët lidhin pas peme kryebashkiakun Kryebashkiaku i Chiapas ka përfunduar i lidhur pas një peme në formë ndëshkimi për shkeljen e premtimeve ndaj qytetarëve
Kanosi punonjësit e Policisë Bashkiake, pezullohet nga puna efektivi i SHÇBA Efektivi i SHÇBA-së Ardit Zenelaj është pezulluar nga puna pasi kanosi me armë disa punonjës të Policisë Bashkiake.
Përplasje mes bluve: Efektivi i SHÇBA kanos policët bashkiakë Një përplasje ka ndodhur ditën e sotme mes efektivëve në kryeqytet, ku konkretisht efektivi i Policisë së Shtetit është
LISTA/ Paditet në SPAK Edi Rama, 15 ministra, kryebashkiakë dhe deputetë Partia Demokratike kallëzon në SPAK drejtuesit më të lartë të Partisë Socialiste, duke nisur nga Edi Rama, disa ministra
Voltana Ademi çon zgjedhjet e 30 qershorit në Gjykatën Kushtetuese: Të paligjshme! Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ngre padi për votimet në Gjykatën Kushtetuese. Menjëherë pas bërjes funksio
Kryebashkiakja Mema kallëzohet për shpërdorim detyre, dosja kalon në SPAK Kryetarja e Bashkisë së Dimalit në Berat, Juliana Mema është kallëzuar më SPAK pasi akuzohet për shpërdorim detyre, shka
Qytetarja në Elbasan denoncon kunatin polic: Më përndjek, bën veprime të turpshme! Një qytetare nga Elbasani rrëfen për emisionin Fiks Fare se nuk mund të qëndroj dot në asnjë vend pune sepse e pushojnë.
SPAK çon në gjyq ish-kryebashkiaken e LSI-së në Gjirokastër SPAK ngre akuza ndaj ish-kryebashkiakes së Gjirokastrës, Zamira Rami. Zamira Rami drejtoi qytetin jugor në katër vite
Nuk i mbijetoi COVID-19, kryebashkiaku socialist humb të afërmin e tij Ish-deputeti socialist, aktualisht kreu i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu, dha lajmin e trishtë se sot një i afërmi i t
U dërgua në Turqi pas infektimit me COVID-19, ndahet nga jeta ish-kryebashkiaku Ish-kreu i Bashkisë së Elbasanit, Ëngjëll Daka ndëruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus. Ai ishte prekur ng
Këshilli bashkiak i Kukësit i heq titullin "Qytetar Nderi" publicistit Veton Surroi, reagon ashpër Rama Kryeministri Edi Rama ka reaguar në një shënim në mediat sociale, pas vendimit të Këshillit Bashkiak të qytetit të Kukës
COVID-19 i merr jetën ish-kryebashkiakut të Pukës Ish-kryetari i bashkisë së Pukës nga radhët e Partisë Demokratike, ka humbur jetën si pasojë e Covid-19. Bëhet fjalë për
100 vjeçarja italiane mposht koronavirusin Një 100 vjeçare nga San Pietro, zonë me 4 mijë banorë në Katanzaro të Italisë ka arritur te mposhte koronavirusin. La
Infektohet me COVID-19 një tjetër kryebashkiak në Shqipëri (FOTO LAJM) COVID-19 ka prekur edhe kryetarin e bashkisë së Bleshit Arif Tafani. Mësohet se Tafani është një gjendje të mirë shën
Bashkia e Durrësit u jep njoftimin e rëndësishëm banorëve: Hapni dyert e largohuni nga banesa! Banorët e Durrësit nëse në orën 10:00 deri në orën 17:00 duhet të lënë dyert hapur dhe të largohen nga banesat e tyre.
Bariu rezultoi pozitiv me Covid-19, kryebashkiaku e ndihmon duke ruajtur delet Një histori e jashtëzakonshme solidariteti vjen nga Italia. Gaspare Giacalone është kryebashkiaku i Petrosino, një qytet