999 rezultate për

barzagli

Barzagli nuk di të ndalet, edhe një vit me Juventusin Është 36 vjeç dhe titullar i padiskutueshëm te Juventusi, por nuk ka ndërmend të ndalet. Andrea Barzagli, një nga shtyll
Barzagli shqiptar tregon emocionet e shiritit të kapitenit Mbrojtësi i Kombëtares U21, Shaqir Tafa, është në pronësi të Palermos, e cila e ka huazuar te Monopoli për të fituar eks
Barzagli nuk shqetësohet për largimin e Bonuccit, ja kush është zëvendësuesi i tij Mbrojtësi veteran i bardhezinjve, Mateo Barzagli është shprehur se Juventusi nuk po e ndjen aspak mungesën e Leonardo Bo
Pas skualifikimit, një tjetër lajm i keq për tifozët e Italisë Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli do të tërhiqen nga kombëtarja italiane pas eleminimit shkatërrues n
Andrea Barzagli thirrje tifozëve që të bashkohen Andrea Barzagli i ka bërë thirrje tifozëve që të bashkohen për ndeshjen e play-offit ndaj Suedisë. “Duhen vepra dhe j
Ja si mund të jetë formacioni italian për ndeshjen e "jetës" Ndryshojnë emrat, por jo rreshtimi i skuadrës në fushë. Lorenzo Insigne do ta nisë nga stoli ndeshjen e dytë play off nd
Sporting-Juve; Formacionet e mundshme Juventusi dëshiron të vazhdojë me fitore në Ligën e Kampionëve, këtë herë ndaj Sporting Lisbonës. Stadiumi ‘Jose Alva
Juve në alarm, me 8 mungesa ndaj Lazio Juventus në gjendje alarmi. Situatë aspak e favorshme paraqitet në kampin e bardhezinjve, një pjesë e mirë lojtarëve p
Tek Juventus është kohë rinovimesh Te Juventus janë duke menduar për të ardhmen me katër kontratat që duhen trajtuar për rinovim, duke nisur nga ajo e Dyba
Caldara te Juventusi? Mattia Caldara do ta mbyllë sezonin te Atalanta para rikthimit në Juventus. Juventus e ka gati përforcimin e ri në mb
Formacionet e mundshme për finalen e parakohshme Barcelona do të tentojë hakmarrjen ndaj Juventusit në fazën e grupeve. Keto janë formacionet e mundshme: Barcellon
Buffon dhe Barzagli nuk do të luajnë ndaj Holandës Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma pritet të startojë si titullar ndeshjen miqësore mes Italisë dhe Holandës. N
Nga Barzagli te Suarez, ja blerjet më të mira në histori gjatë janarit (FOTO) Janari nuk është periudha më e mirë për të bërë perforcime të mëdha, por gjithsesi disa skuadra kanë "qëlluar" në shenjë
Nga Barzagli te Nainggolan, ja blerjet më të mira në historinë e Seria A (FOTO) Mungojnë vetëm 24 orë nga starti i merkatos së janarit për këtë sezon. Në Serinë A dhe në vitet e kaluar nuk kanë mungua
Emocionuese, ja si u përlotën pas ndeshjes Buffon-Bonucci-Barzagli (VIDEO) Italia u eliminua në një përballje mbrëmjen e djeshme me Gjermaninë, duke hequr dorë nga ëndrra në çerekfinale të Euro 2
Zyrtare/ Ja formacioni i Italisë ndaj Gjermanisë Tashmë është zyrtare, Daniele De Rosssi do ta nis ndeshjen ndaj Gjermanisë nga stoli. Gjatë ditës së sotme Conte ka parë
Formacionet zyrtare: Milan-Juve Trajnerët e të dy skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Milan – Juventus. Milan dhe Juventus do të
Juve kërkon të blindojë Barzaglin Juventusi cilësohet si një nga ekipet me mbrojtjen më solide në Evropë, ndaj dhe bardhezinjtë nuk i lëshojnë mbrojtësit
Juve-Lazio, Allegri një surprizë në formacionin zyrtar Su priza në formacionin e Juventusit për finalen e Superkupë sësë Italisë që do të luhet pas pak minutash ndaj Lacios. T
8 mbrojtësit që kanë dështuar me Juventusin (FOTO LAJM) Juventusi ka një ndër mbrojtjet më të mira në Itali dhe në Evropë, por bardhezinjtë nuk është se e kanë pasur shumë të t