999 rezultate për

barnat

Ilaçi kancerogjen vazhdon të shitet në barnatoret e Kosovës Ka disa ditë që Agjencia Evropiane e Barnave dha alarmin se ilaçi, i cili trajton problemet me stomak, Ranitidina, përmb
Ilaçet nga Serbia dhe Bosnja zhduken nga tregu i Kosovës pas taksës Barnat të cilat janë importuar në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, tashmë janë zëvendësuar plotësisht me impo
Shqiptarët paguajnë më tepër se BE dhe SHBA për barnat Në Bashkimin Europian një qytetar paguan vetëm 14% të totalit të shpenzimeve për medikamente ndërsa në SHBA paguan 8% pë
Ndalohet reklamimi i barnave që jepen me recetë Ministria e Shëndetësisë ka ndaluar përmes një rregulloreje reklamimin e barnave përdorimi i të cilave bëhet vetëm me re
Akuza e rëndë/ Rama po grabit barnat e rimbursueshme Ish-kryeministri Sali Berisha edhe këtë herë ka publikuar një akuzë të qytetarit dixhital kundër kryeministrit të vendit
Prishtinasit harxhojnë para në viagra dhe motele Një industri e cila në Kosovë ka bërë revolucion viteve të fundit është ajo e “moteleve të seksit”, që janë krijuar për
Shteti maqedonas nuk po iu siguron barnat pacientëve Kanë ngelur edhe shtatë ditë deri në fund të muajit, por nëpër farmaci mungojnë barnat me recetë. Qytetarët tashmë një p
Policia financiare nis kontrollin e klinikave për barnat Mabtera Inspektorët nga policia financiare kanë sot hyrë në Klinikat për hematologji dhe reumatologji dhe në Agjencinë për barna
Barnat po shiten edhe në Internet, a do të marrë masa Ministri Ismaili? Shitja e barnave pa recetë është një dukuri shqetësuese në Kosovë. Thuajse në të gjitha barnatoret e Kosovës, secili qyt
Nga 1 prilli çmimet e ilaçeve pësojnë rënie Rreth 500 barna do të kenë ulje të çmimeve me shumicë dhe pakicë. Ulje më të madhe do të ketë për barnat Tegretol, ilaç
Ushqimet që ju lehtësojnë nga dhimbjet e kokës Shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga dhimbja e kokës dhe disa prej tyre kanë gjetur “ngushëllim” tek ilaçet, por janë
SKANDALOZE/ Ministria e Shëndetësisë i paguan 300% më shtrenjtë barnat Ministria e Shëndetësisë (MSH) e ka rekomanduar nënshkrimin e kontratës me kompaninë fituese për furnizim me tableta “Im
Rrëfimi i nënës që humbi foshnjën nga medikamentet e gabuara Gyltene Bytyqi ka rrëfyer në Gjykatën e Ferizajt se si për shkak të barnave të gabuara që ia kishte dhënë i akuzuari She
Zbulohen barna të skaduara ne Deçan Policia ka bërë të ditur se janë zbuluar nga inspektoriati barna të skaduara në njv barnatore të Deçanit, shkruan albeu.
Pacientët e Onkologjisë vazhdojnë t’i blejnë barnat (Video) Mungesa e barnave vazhdon të jetë një prej problemeve kryesore me të cilën përballen pacientët e QKUK-së. Një gjë e t
Për çfarë shërben pambuku brenda shisheve me ilaçe? Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka propozuar që pambuku të eliminohet, sepse përmban lagështi brenda shishes. Me si
Skandali me barnat/ Ja ilaçet që hyjnë kontrabandë në Shqipëri Në farmacitë shqiptare tregtohen edhe barna të cilat janë të paregjistruara dhe që sillen në Shqipëri në mënyrë kontraba
Kujdes! Barnat kundër gripit nxisin përhapjen e virusit Në këtë kohë ku i gjithë vendi është në alarm për shkak të përhapjes së gripit në masë të madhe, shumë prej nesh mund ta
Klientët e "fshehtë" të moteleve Një industri e cila në Kosovë ka bërë revolucion viteve të fundit është ajo e “moteleve të seksit”, që janë krijuar për
Grida Duma denoncon: Barnat e skaduara, shiten pa barkod e s’bëjnë efekt Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Grida Duma, me anë të një statusi në llogarinë e saj në Facebook, denonco