1.6 ton kokainë, kapet në Shkodër me çanta me para bosi i grupit
999 rezultate për

bari

Mësuesi: "Eskobarit" i shkoi shofer Ardi Veliu, djalin tim e morën 50 policë Vijon që prej orës 09:00 seanca gjyqësore ndaj të arrestuarëve për sulmin ndaj KZAZ-së së Burrelit ku do të jepet masa e
Vrau mikun për dengjet e barit, autori braktiset nga familja Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 52-vjeçarin Tonin Ndoj, i cili dy ditë më parë në Merqi vrau mikun e familjes, kryeplak
Kokëdhima: Rama është i çmendur, ka idhull Escobarin Koço Kokëdhima ka bërë këtë të martë një deklaratë mjaft të fortë në lidhje me kryeministrin Edi Rama. I konsideruar
Nga bari dhish u bë president i Amerikës Lindon B. Xhonson u rrit në Teksas, dhe pati një edukim shumë modest. Ai u rrit në një fermë të vogël me prindërit dhe 4
Veprim kanibalësh, të ekzekutuarëve në Qafë Bari i nxorrën sytë pas vdekjes Nga Kastriot Dervishi Me vendimin nr.3, datë 3.6.1984 Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë me veprim në Pukë, i deklaroi
Ishulli mbulohet nga gjaku, theren barbarisht 150 balena dhe delfinë (FOTO LAJM) Në ishujt Faroe që prej vitit 1584 është kthyer në traditë therrja e balenave dhe delfinëve. Therja e tyre bëhet pu
EMRI/ Kapet shqiptari me 300 mijë euro drogë në shtëpi Një sasi prej 12 kilogramë marijuanë në vlerën e 300 mijë eurove është sekuestruar nga Policia e Barit pas një kontrolli
Takimi pas 32 viteve, i dy burrave që humbën rininë në Qafë-Bari (FOTO LAJM) Altin Gjuzi dhe Gjergj Hani ishin të dënuarit më të vegjël të kampit të riedukimit në Qafë Bari, ku futeshin të dënuarit
E keqja është ende ndezur! Basha reagon për revoltën e Qafë Barit Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar sot me rastin e 35 vjetorit të revoltës së Qafë Barit, e cila tronditi diktaturën
Njihuni me 25 faktet e Pablo Escobarit Pablo Escobar është ‘mbreti’ më i madh i drogës që bota ka parë ndonjëherë. Emri i tij është sinonim për Kokainë & Kolum
Ndodh në Kamëz, bari korret 10 minuta para ndeshjes (VIDEO) Në stadiumin e Kamzë korrjen e barit e kanë lënë 10 minuta para fillimit të ndeshjes mes Kukësit dhe Skënderbeut. Tek
Arrestohen 2 shqiptarë, transportuan kokainë brenda patateve të ngrira Dy kamionistë shqiptarë 30 e 44 vjeç u arrestuan në Portin e Barit në Itali me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.
"Tmerri i Qafë Barit dhe si më dënoi Spartak Braho, ndërkohë që e shoqja më mbronte" Ish- i dënuari politik tregon si u kap në kufi duke u arratisur një muaj pasi vdiq diktatori dhe si vuajti dy dënime me
E quajtën "Eskobari i Ballkanit", Klement Balili dënohet me 10 vite burg Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 15 vite burg Klement Balilin, por ai do të vuajë vetëm 10, për shkak se më herët
Barbari në burgun grek të mbushur me shqiptarë: Të dënuarit me kancer lihen të vdesin si qen (VIDEO) KUJDES! PAMJE TË RËNDA NË GALERI! Greqia është vendi me sistemin më të keq të burgjeve në Bashkimin Europian,
E dini cila ka qenë lufta më e shkurtër në botë? Kur forcat e Mbretëreshë Viktorias së Mbretërisë së Bashkuar u përballën me Zanzibarin, sot pjesë e Tanzanisë, territor
Italia në zgjedhje, 27 shqiptarë në garë për të fituar votat Më 26 maj, së bashku me zgjedhjet për parlamentin Europian, Italia mban edhe zgjedhjet administrative. Përjashtim bën kë
EMRAT/ Bënin namin me drogë e grabitje, tre shqiptarë bien në pranga në Itali Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia në Bari, ditën e sotme. Sipas mediave vendase tre mbi tre shqiptarë
Kapen hajdutët shqiptarë që vidhnin shtëpitë e italianëve Prokuroria e Triestes, ka hedhur dritë mbi një grabitje të përgjakshme të një vile në zonën Villa Opicina, mbrëmjen e 11
KAS vendos pas mbarimit të kampionatit për Skëndërbeun Skënderbeu do ta mësojë përfundimisht nëse do të mund të luajë sezonin e ardhshëm në Kupat e Europës vetëm pasi të përfu