999 rezultate për

bank

Milioneri fton publikisht të dashurën: Le të grabisim bankën bashkë (FOTO LAJM) Milioneri Philipp Plein pretendon në sytë e publikut se tani e ka më seriozisht se kurrë me Lucia Bartolin. Kjo dashu
Ish- i burgosuri shqiptar vishet si polic dhe mësyn bankat me gardianin grek Një shoqërues burgu 49-vjeçar grek dhe një ish-i burgosur shqiptar 49-vjeçar, u arrestuan në Haidari pas disa muajsh het
Vendosi eksploziv për të vjedhur paratë nga bankomati, hajduti hedh veten në erë (VIDEO) Ky është momenti kur hajduti i cili tentoi të vidhte paratë e një banke, duke shpërthyer me eksploziv bankomatin, hedh v
Hetoi çështje "të nxehta", KPK shkarkon nga detyra kandidatin për SPAK Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkaruar nga datyra Prokurorin Ndini Tavani pasi një raport i DSIK ka zbuluar parr
Vendosi eksploziv brenda bankomatit për të marë paratë, rusi hedh veten në erë (VIDEO) Një hajn i pafat nga Rusia ka hedhur veten në erë gjatë të mërkurës, kur tentoi të vjedh paratë nga bankomati i një bank
Dalin shifrat e Bankës Botërore: Shqipërisë po i ikën “truri”! Emigrimi i punëtorëve me arsim të lartë drejt vendeve europiane shihet me shqetësim në raportin e fundit të Bankës Botër
Murizi "zë ngushtë" Denajn: I falët 100 milion euro Bankersit, s'ka dorëzuar bilancet prej vitesh Seanca e sotme në Kuvend nisi me intepelancën e deputetit Myslym Murrizi me ministren e Financave dhe Ekonomisë Anila De
Banka Botërore: Ritmi i rritjes ekonomike në Shqipërinë parashikohet të ngadalësohet, vlera Në raportin ekonomik për Ballkanin Perëndimor, Banka Botërore ndër mesazhet kryesore nënvizohet se pas rritjes së fortë
Nuk kishte para për të paguar unazën, dhëndri grabit bankën Ndoshta do ju duket e pabesueshme, por një person nuk e ka menduar dy herë, por ka shkuar për të grabitur bankën, pasi n
Robotët bëjnë "me dhimbje koke" punonjësit e bankave Robotët dhe kompjuterët kërcënojnë ekzistencën e 14% të pozicioneve aktuale të punës gjatë njëzet viteve të ardhshme, si
Vetëm gjatë muajit gusht kanë qarkulluar 288 miliard lekë jashtë bankave Gjatë muajit gusht të këtij viti paratë që qarkullojnë jashtë bankave kanë pësuar një boom. Sipas statistikave të Ban
FMN: Shqiptarët më të varfrit e Europës me të ardhura, por ndër më të pasurit për depozita Shqiptarët vërtet rezultojnë që janë më të varfrit e Europës për të ardhurat për frymë, por kur vjen puna te kursimet që
Sot nis hedhja në treg e kartëmonedhave të reja, si do të duken dhe ç'do të ndodhë me ekzistueset Prerjet e reja të kartëmonedhave do të hidhen që ditën e sotme, 30 shtator 2019 në treg. Gradualisht populli shqiptar
Gjobë e re nëse nuk deklaron llogaritë bankare te Tatimet Një ndryshim ligjor që ka hyrë në fuqi së fundmi u kërkon bizneseve të deklarojnë në zyrat rajonale tatimore të gjitha l
Nisi viti i ri shkollor, 24 mijë nxënës ulen për herë të parë në bankat e shkollës Në Shqipëri ka nisur viti i ri shkollor 2019-2020. Rreth 380 mijë nxënës janë ulur në bankat e shkollave, ndërsa për 24
Njoftimi i rëndësishëm nga Banka e Shqipërisë, ç'ndodh sot në 19:00 (FOTO LAJM) Sot, në datën 12 shtator, ora 19:00, Banka e Shqipërisë do të organizojë Ceremoninë e Prezantimit të Serisë së re të Kar
Dalin fotot: Meta rikthehet në "bankën e të akuzuarit" në Kuvend (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta është paraqitur sot në Komisionin Hetimor të ngritur për shkarkimin e tij me argumentin se ka shkel
Para 40 vitesh: Dalin lamjet kur Arkani dhe banda e tij grabisnin banka (FOTO LAJM) Fotografi të marra nga pamjet e sigurisë së bankës e cila u grabit në vitin 1979 nga Zeljko Raznatovic i njohur si Arka
Grabitën bankën "Raiffaisen", gjykata merr vendimin për të dyshuarit Gjykata Themelore e Ferizajt u ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, dy të dyshuarve për kryerjen e grabitjes
Breshëri ndaj policisë, zbulohet identiteti i njërit prej grabitësve të dyshuar të bankës në Shtime (FOTO LAJM) Adil Krasniqi, 33 vjeç nga Kolovica e Prishtinës, është personi i kërkuar për grabitjen e armatosur të ndodhur të hënën