999 rezultate për

bananet

Pse nuk duhet t’i hedhim "fijet" nga bananet Kur qërojmë bananen pothuajse gjithmonë do t’i shohim këto “fije karakteristike, të cilat instiktivisht i tërheqim dhe i
Bananet e rralla ngjyrë të kaltër kanë një shije të veçantë Këto banane janë të rralla dhe kanë një shije si akullore vanile. Besoj secili nga ju ka dëshirë që të ushqehet shënd
Një mëngjes i shëndetshëm sipas dietologëve Një vakt i shëndetshëm mund t’ju japë energji gjatë gjithë ditës dhe t’ju ndihmojë të ndiheni të ngopur, por edhe në gje
Dieta e mëngjesit me banane, humbisni disa kilogramë për një javë Bananet janë të pasura me niseshte që kanë një indeks të ulët glikemik që do të thotë tretje më të gjatë dhe të lënë një
E besoni apo jo, mujmuni refuzon bananet, kërkon patetinat (VIDEO) Jo vetëm njerëzit, por edhe kafshët nuk i duan ushqimet e shëndetshme. Një majmun refuzoi bananet e disa turistëve. S
Dietologët cilësojnë bananen si frutin më të mirë për të rënë nga pesha A mund t’ju ndihmoj banania të bini në peshë? Përgjigja është po! Vetëm 1 banane me madhësi mesatare ka 3 gram fibra, 14
Çfarë do të ndodhë me trupin tuaj nëse hani 2 banane në ditë Pavarësisht nga jetëgjatësia e tyre shumë e shkurtër, bananet janë një nga frutat më të njohura në të gjithë botën. Me n
Pesë probleme që bananet i zgjidhin më mirë se ilaçet Bananet janë një prej ushqimeve më të konsumuara dhe më të shëndetshme në botë. Bananet janë fruta tropikale që bashk
Nga bananet te kosi, 6 ushqime që mund t’ju dëmtojnë nëse i hani në kohën e gabuar Edhe pse bananet duken si një mënyrë e mirë në mëngjes, nëse konsumohen me stomakun bosh mund të ulin nivelin e e
Nis gjyqi në Gjermani për 5 shqiptarët e kapur me 400 milion euro kokainë Trafikuan 400 mln euro kokainë, nis gjyqi i madh ndaj 5 shqiptarëve në Gjermani. Diçka shkoi keq, kur droga përfundoi…
E pabesueshme por e vërtetë, zbulohet bananja blu, ka shijen e akullores E vështirë për tu besuar porn ë treg tashmë ka dalë bananje e re (Blue Java) e cila ka disa karakteristika të vëçenta që
Duhen ngrënë apo jo bananet me pika të zeza? Të gjithë i duan bananet. Madje, njerëz të ndryshëm presin derisa lëkura e tyre të bëhet pak e zezë, para se t’i hanë. A
Alarmante, bananet në rrezik Shumë shpejt ndoshta nuk do të mund të shijojmë më bananet, pasi pema e këtij fruti po rrezikon zhdukjen. Alarmi kryesor
“Luftë për mbijetesë”, bananet në rrezik zhdukjeje Një banane që mund të mbajë çelësin e mbijetesës së bananeve të ngrënshme në botë, është vendosur tani në listën e bimëv
Korçari me i famshëm godet sërish, qeshni me lot. Bananet dhe kastravecat i paguan... (VIDEO) Korçari më i famshëm në shqipëri ka goditur sërish. Më herët ai kishte postuar një foto ku thoshte se do paguante Mes
Jeni me ilaçe? Ja ushqimet që nuk duhet ti hani Ushqime mund të ndalojnë efektin e ilaçeve, ose në rastin më të keq mund të kenë edhe efekte anësore të rrezikshme. Ndaj
Pse banania nuk duhet të mungojë në dietën tuaj Bananet janë fruta ushqyese që marrin pjesë në rolin e kujdestarit të shëndetit tonë. Të pasura me vitamine, minerale dh
Rrëfimi i rrallë: Ku i bleja bananet për Enver Hoxhën Ai shkoi në Paris, kur u shpall prishja e PPSH- së me ish- kampin socialist, pas raportit të Enver Hoxhës në Kongresin e
Kek me banane Përbërësit 6 banane të shtypura 90 gr sheqer me ngjyrë kafe 60 ml vaj 2 vezë 1 lugë çajit vanilje 315
Policia ndjek Turjan Hyskën pasi pyet për bananet (FOTO LAJM) Turjan Hyska është bërë një personazh i njohur tashmë me programet ku është autor, por edhe me prezantimin e emisionit t