999 rezultate për

ballkanit

FSSHK ngre alarmin: Situata po del jashtë kontrollit, Kosova rrezikon të bëhet Wuhani i Ballkanit Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës është shprehur se situata e COVID-19 në vend është duke dalë jashtë ko
Lajme të këqija: BE mund t’i mbajë kufijtë mbyllur edhe pas 1 korrikut për Ballkanin Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për qytetarët e Kosovës dhe vendeve tjera të rajonit t
Nuk është për t’u mburrur! Ja për çfarë e përdorim më shumë internetin Interneti në Ballkanin Perëndimor përdoret gjerësisht për qëllime komunikimi veçanërisht duke përdorur mediat sociale!
Ambasadorja e SHBA: Vendet e Ballkanit Perëndimor i përkasin BE Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka shpërndarë reagimin e Presidentes së Komisionit E
Sot mbahet samiti virtual mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor Samiti BE-Ballkani Perëndimor i parashikuar të mbahej në Zagreb do të zhvillohet sot në formën e një video-konference pë
Albin Kurti: Kam hedhur idenë e një takimi me Ramën e Metën por s'kam marrë përgjigje Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka hedhur idenë e një takimi të ngushtë mes krerëve më të lartë të Shqipëri
Samit virtual mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor Samiti BE-Ballkani Perëndimor i parashikuar të mbahej në Zagreb do të zhvillohet më 6 maj 2020 në formën e një videokonf
Maqedonia kryeson për nga numri i testimeve në krahasim me shtetet e Ballkanit Perëndimor Në kohë pandemie, testet për koronavirus dhe respiratorët janë deficitarë në gjithë botën dhe të dyja mund të jenë shpët
BE jep lajmin e mirë për vendet e Ballkanit Perëndimor për mjetet mbrojtëse ndaj COVID 19 Komisioni Evropian planifikon të ngushtojë kontrollet mbi eksportin e pajisjeve mbrojtëse koronavirus në vetëm një produ
Farkëtimi i katër lirive për paqe dhe prosperitet në Ballkan Ndërsa Lufta e Dytë Botërore kulmonte në Evropë dhe Azi, ish Presidenti amerikan Franklin D. Roosevelt përdori fjalimin
NEGOCIATAT/ Shanse për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Bashkimi Evropian mund të çelë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, sipas një projektvendimi
Takim online me kryeministrat e Ballkanit, Rama: Plani ekonomik i reagimit ndaj pasojave po merr formë Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto në profilin e tij në Facebook ku njofton se mbledhja e kryeministrave të Ba
Drita mposht Drenicën dhe i bashkohet Ballkanit në krye Drita ka marrë fitoren e tretë radhazi në kampionat teksa ka mposhtur me rezultatin e thellë 4-1, Drenicën. Vendasit
"Rruga me gjemba e Ballkanit Perëndimor", çfarë do të ndodhë me negociatat? Që kur është bërë e qartë se politika e zgjerimit nuk është funksionale, shtrohet pyetja, nëse do të vlejë formula se “p
Majlinda Bregu takohet me Komisionerët Varhelyi dhe Gabriel në Bruksel (FOTO LAJM) Bruksel - "2020 është një vit kritik për rajonin dhe marrëdhëniet e ndërsjella midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, si
Lajçek: Konsensus i ri për negociatat me Maqedoninë e Veriut Maqedonia e Veriut është aktualisht me sytë nga BE për të ditur fatin e negociatave. Shefi i Diplomacisë sllovake Mir
Hapja e negociatave për Shqipërinë, Franca e gatshme të "lëshojë pe" Charles Michel, Presidenti i Këshillit, e konfirmoi dje, (9 janar) në Kroaci, vendi i cili ka marrë drejtimin e Presiden
A po e humbet BE-ja Ballkanin? Me “lodhjen nga zgjerimi“, BE po humbet mjaft nga influenca e saj në rajonin e Ballkanit. Aktorë të tjerë duan t‘i joshi
Nga sot, roaming më i lirë me shtetet e Ballkanit Çmimi i roamingut në vendet e Ballkanit Perëndimor duke nisur nga dita e sotme është ulur nga 9 deri më 35 për qind, në
RCC-ja është e angazhuar tërësisht për bashkëpunimin rajonal Ditët e fundit ka pasur shumë paqartësi dhe mungesë informacioni të saktë për rolin e RCC-së në takimet e të ashtuquajtu