999 rezultate për

ballkanike

Tre skuadra ballkanike sigurojnë grupet e Champions (VIDEO) Sezoni i ri i UEFA Champions League do të ketë edhe pigment ballkanik. Kjo pasi kroatët e Dinamo e Zagrebit, grekët e Ol
Ish-kryeministri i Kosovës kërkon bashkimin e katër shteteve ballkanike Ish-Kryeministri Bajram Kosumi ka propozuar krijimin e një “Konfederate Moderne” të katër shteteve rajonale, Shqipërisë,
Zyrtare: Prishtina tërhiqet nga Liga Ballkanike Z Mobile Prishtina nuk do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike këtë edicion edhe pse ishte regjistruar për të marrë pjesë në
Tirana mikpret konferencën më të madhe ballkanike për ujin Tirana mikpriti sot konferencën dhe ekspozitën më të madhe ballkanike për ujin, ku ekspertë dhe politikëbërës nga shumë
Paralajmërimi i frikshëm nga Ish-gjenerali i NATO-s: Turqia dhe Rusia po luajnë lojën ballkanike Gjenerali amerikan Wesley Clark, i cili në një tekst autorial në “The Washington Post” kishte vlerësuar se Ballkani mund
Retorike lufte mes dy vendeve Ballkanike pas armatosjes reciproke Serbia dhe Kroacia kanë acaruar ndjeshëm raportet mes tyre. Qeveria serbe vendosi të shpallë "non grata" ministrin e Mbr
Pesë shtetet e BE-së japin sinjal për pranimin e Kosovës në samit 28 shtetet anëtarë të Bashkimit Europian janë pajtuar në një draft deklaratë para samitit BE-Ballkan Perëndimor që do të
Një i plagosur rëndë, dalin pamjet e aksidentit në rrugën Transballkanike (VIDEO) Mjë person është plagosur rëndë ditën e sotme në një aksident në rrugën Transballkanike. Një makinë ka përplasur një
Luftë mes mafiozëve, si u vra koka e klanit "Kavaja" (VIDEO) Është vrarë një nga krerët e mafias ballkanike i cili ka qenë blerësi i kokainës së disa grupeve shqiptare. Siç bëjnë
Historiani serb tregon emrin e ri të Maqedonisë Aleksandar Rakoviq një historian serb në një deklaratë për mediat është shprehur se emri i ri i Maqedonisë Republika Qen
Habit trajneri grek i Tiranës: Jam në bisedime me presidentin, dua edhe Kombëtaren Trajneri i ri i Tiranës në basketboll për meshkuj, greku Antonios Doukas, ka nisur nga puna me kampionët e Shqipërisë. P
Zaev: Ta lëmë politikën e vjetër ballkanike dhe ndarjet Qeveria e Republikës së Maqedonisë gjithmonë do t’i ndjekë interesat e shtetit dhe do të ndërtojë marrëdhënie mbi bazë t
Kotzias: Nuk dua të kemi një luftë të katërt ballkanike Ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov në konferencën e përbashkët për gazetarët me homologun e tij grek Nikos Koxias tha s
Vulin sulmon Musliun: Pse bën thirrje për Luftë të Tretë Ballkanike Ministri i Punës, Punësimit, Veteranëve dhe Çështjeve Sociale të Serbisë, Aleksandar Vulin u shpreh se kryetari i Këshil
Vlorë, shkrumbohet nga flakët një makinë në rrugën "Transballkanike" Një makinë është përfshirë nga flakët në Vlorë, në rrugën Transballkanike. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije
Kryeministri sllovak, pro antarësimit të vendeve ballkanike në BE Kryeministri sllovak, Robert Fico, ka shprehur mbështetjen për zgjerimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor. Ai ka thën
Kryeministri sllovak përkrah anëtarësimin e vendeve ballkanike në BE Kryeministri sllovak, Robert Fico, ka shprehur mbështetjen për zgjerimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor. Fiko ka the
“Protesta e opozitës, kopje e çadrave të Ramës, sallatë maqedonase apo fuçi ballkanike?” Për të kuptuar protestën e opozitës sot dhe gjithë ditët, çka ndodh apo pritet t&eu
Kryeqytetet ballkanike të ndjekin shembullin e Parisit në luftën kundër aero-ndotjes Nga Afrim Osmani Ndotja e ajrit ka kapluar tërë rruzullin tokësor, në disa vende me intensitet më të madh, e
Mbyllja e rrugës ballkanike, dështim për krizën së refugjatëve Kancelaria gjermane, Angela Merkel ka kritikuar sërish kontrollet e rrepta kufitare përgjatë rrugës ballkanike të migran