Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
999 rezultate për

ballkanik

Tërmeti i fuqishëm shkund sërish vendin ballkanik (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 5.0 të shkallës Rihter ka goditur vetëm pak minuta më parë Kroacinë. Epiqendra e lëkundjeve sizm
Kosova i bashkohet tryezës së "Shengenit Ballkanik" Kosova duket se ‘ka thyer akullin’, për sa i përket ‘Shengenit Ballkanik’! Burime për mediat në Kosovë kanë bërë të ditu
Hoti konfirmon pjesëmarrjen në takimin e minishengenit ballkanik Kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar se do të marrë pjesë në takimin e radhës së liderëve ballkanik për të ashtuquajt
"Shengeni Ballkanik", Zaev: Tani na është bashkuar edhe Kosova (VIDEO) Në afat sa më të shpejtë kohor do të vazhdojnë aktivitetet për hapjen e pikës kufitare që lidh Llojanin dhe Miratovcin,
Rama thirrje gjermanëve: Ejani pushoni në Shqipëri! Pas një kohe relativisht të gjatë, Rama ka dhënë një tjetër intervistë për median gjermane BILD, ndaj të cilës kryeminis
Hoti kundër Minishengenit: Nuk merr pjesë në asnjë takim të Ramës dhe Vuçiçit Kryeministri i Kosovës ka mohuar të jetë përkrahës i idesë së Shengenit Ballkanik. I pari i Qeverisë, Avdullah Hoti ka t
Kurti i prerë: Minishengeni Ballkanik është Jugosllavia e katërt Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se Minishengeni Ballkanik është Jugosllavia e katërt dhe në interes të Rusi
Mini-Shengeni ballkanik: Çfarë tha Rama dhe Kurti Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit me homologun e tij, Edi Rama, tha se do të thellojnë bashkëpunimin Kosov
Shengeni Ballkanik/ Partitë shqiptare në Maqedoni: Kosova duhet të jetë pjesë e saj Nisma e “Mini-Shengenit” ballkanik sërish ka nxjerrë në sipërfaqe dallimet mes kryeministrit Zoran Zaev dhe partive poli
REL/ Marrëveshjet Kosovë – Shqipëri nën hijen e "Mini-Shengenit" ballkanik Nisma rajonale e ashtuquajtur “Mini-Shengeni” ballkanik ka tensionuar raportet ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë duke lënë
Ish-ministri: Mini-shengeni Ballkanik, nismë e mbështetur nga Rusia Nisma e mini-shengenit ballkanik nga ana e Serbisë, Shqipërisë Malit të zi dhe Maqedonisë së Veriut është shoqëruar me d
Fuga: Në vend të shkojmë në Bruksel, përfundojmë në Beograd Nga Artan Fuga Përse “minishengeni ballkanik” nuk është “minishengen” Përtej asaj që “minishengeni ballkani
MINISHENGENI/ DW: Si lindi ideja dhe katër pikat që synon Një rajon me treg pune dhe sisteme të unifikuara, kufij të hapur, lehtësira transporti dhe tregtie, joshës për investito
Haradinaj për mini-shengenin Ballkanik: Synojnë heqjen e taksës ndaj mallrave serbe Kreu i qeverisë së Kosovës Ramush Haradinaj ka komentuar sot marrëveshjen për mini-shengenin Ballkanit duke thënë se qël
Kryemadhi kritikon Minishengenin Ballkanik: Nxit konflikt! Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi në një postim në Facebook ka komentuar minishengenin i cil
Thaçi refuzon publikisht ftesën e Ramës për Minishengenin Ballkanik Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka refuzuar ftesën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, për të marrë pjesë në ta
Shengeni Ballkanik, Rama parashikon bum turistësh nga Kina "Me çuarjen para të marrëveshjes së Shengenit Ballkanik ne besojmë se vitin tjetër do të kemi një bum turistësh kinezë,
Albin Kurti kritikon hapur Edi Ramën për pjesmarrjen në Shengenin Ballkanik Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur gabim dhe të pashpjegueshëm idenë e Mini Shengenit të Ballkan
Shengeni ballkanik me një tjetër takim, kur pritet të vijnë liderët në Shqipëri Pas takimit të sotëm në Ohër, një tjetër takim mes tre liderave Rama-Zaev-Vuçiç do të mvahet në Durrës, në 21 dhjetor të
Minishengeni ballkanik, Rama, Vucic dhe Zeav mblidhen sot në Ohër Kryeministri Shqiptar Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç do të mblidhe