999 rezultate për

ballkan

FMN: Shqiptarët, populli më kursimtar në Ballkan Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor. Të dhënat krahasuese nga Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN)
Zaev: Unë dhe Borisov kemi ëndërruar që i gjithë Ballkani të jetë në BE Kryeministri i vendit Zoran Zaev sonte në emisionin “Click Plus” tha se kur e kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëpun
Firmoset ekstradimi për shqiptarin e rrezikshëm, dyshimet për rolin e Ndragheta-s në Shqipëri e Ballkan Bujar Sejdinaj, një prej më të kërkuarve në Itali, me kodin e kuq të rrezikshmërisë i arrestuar në Shqipëri në korrikun
Samiti i Sofjes: Rama konfirmon pjesëmarrjen, Kosova dhe Serbia përfshihen në Tregun e Përbashkët Rajonal Sot do të mbahet Samiti i Sofjes, i cili do të mbledhë krerët e Rajonit dhe drejtuesit e vendeve kryesore të BE-së, për
Kosova i bashkohet tryezës së "Shengenit Ballkanik" Kosova duket se ‘ka thyer akullin’, për sa i përket ‘Shengenit Ballkanik’! Burime për mediat në Kosovë kanë bërë të ditu
Mbyllet drama mes Feronikelit dhe Ballkanit, Gjilani fiton ndaj Llapit Në kryendeshjen e javës së 11-të në Superligën e Kosovës, Feronikeli ka qenë nikoqir i Ballkanit të Suharekës. Në nde
Hoti konfirmon pjesëmarrjen në takimin e minishengenit ballkanik Kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar se do të marrë pjesë në takimin e radhës së liderëve ballkanik për të ashtuquajt
Përmbysje spektakolare, Ballkani mposht Prishtinën Ka përfunduar pa fitues kryendeshja e xhiros së nëntë mes Ballkanit dhe Prishtinës. Në Therandë ndodhi një përmbysje
Ndeshje e "çmendur" me 7 gola, përmbyset Ballkani Trepça ’89 ka bërë një rikthim të pabesueshëm në duel ndaj Ballkanit, ku ishte duke humbur 0-3 dhe në fund fitoi 4-3.
Marrëveshja Kosovë-Serbi, çfarë pritet të ndodhë në Ballkan nëse Trump humbet zgjedhjet Kur më 4 shtator, në Zyrën Ovale, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nënsh
Fitojnë Ballkani dhe Gjilani Gjilani ka shënuar fitoren e parë këtë sezon në Superligën e Kosovës. Skuadra që edicionin e kaluar përfundoi në vend
Bregu: Të hapen pikat kufitare të Ballkanit Perëndimor, kursehen miliona euro “Nëse do të kishim më shumë pika të përbashkëta të kalimit kufitar dhe nëse ato do të punonin 24 orë në 7 ditë, me lehtë
Punë në Gjermani dhe bashkim familjar? Çfarë po ndodh në ambasadë në Tiranë Pandemia zgjat kohën e pritjes në ambasadat gjermane për bashkim familjar, bëhet e ditur nga një përgjigje e qeverisë gj
Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan, Abazoviç drejt pozitës së re Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë
"Shengeni Ballkanik", Zaev: Tani na është bashkuar edhe Kosova (VIDEO) Në afat sa më të shpejtë kohor do të vazhdojnë aktivitetet për hapjen e pikës kufitare që lidh Llojanin dhe Miratovcin,
BE siguron mbi 1 miliardë vaksina kundër Covidit, ja si do të shpërndahen në Ballkan Vendet e Ballkanit Perëndimor do të mund ta sigurojnë vaksinën potenciale kundër koronavirusit edhe përmes donacioneve a
OBSH: Ballkani Perëndimor, vatër e pandemisë Organizata Botërore e Shëndetësisë u shpreh se Ballkani Perëndimor u shndërrua në një vatër të koronavirusit gjatë sezon
ZYRTARE: Gripshi lë Shqipërinë, firmos me ekipin e ri Ballkani ka nisur një projekt shumë serioz për të ardhmen. Ekipi suharekas rrëmbeu Jashanicën dhe tashmë ka bindur dhe N
Rama thirrje gjermanëve: Ejani pushoni në Shqipëri! Pas një kohe relativisht të gjatë, Rama ka dhënë një tjetër intervistë për median gjermane BILD, ndaj të cilës kryeminis
Ballkani kthehet në vatër të kuqe, BE mbyll dyert për thuajse gjithë vendet Bashkimi Europian ka përditësuar listën e vendeve për të cilat duhet të hiqen kufizimet e udhëtimit, duke “fshirë” total