999 rezultate për

bakteri

Dhjetë bakteret që jetojnë në telefonat tonë mobil Sipas studimeve të shumta, është dalë në përfundimin se në sipërfaqen e celularëve që përdorim gjatë ditës, ndodhen rret
Edhe një fëmijë preket nga bakteria MRSA në Maqedoni, frikësohen prindërit Edhe te një fëmijë nga klasa e gjashtë e Shkollës fillore “Panajot Ginovski” në Butel është konstatuar bakterie MRSA (Me
Shkoi të punonte në kopësht, bakteri i mishit i hëngri tërë këmbën Një 43-vjeçare nga Amerika për pak ka gjetur vdekjen pasi është infektuar nga një "bakterie ha mish". Ai thuajse ka h
Merreni vesh njëherë e mirë, sa shpesh duhet të laheni Dije se në jetë do njohësh dy tipe njerëzish: atë që lahet pas çdo shëtitjeje apo seksi të mundshëm dhe atë që e shtyn d
Shkoi të punonte në kopësht, bakteri i mishit i hëngri tërë këmbën Një 43-vjeçare nga Amerika për pak ka gjetur vdekjen pasi është infektuar nga një "bakterie ha mish". Ai thuajse ka h
Studimi habit botën: Mos lani duart që t’i shpëtoni kancerit Ju mund t’ju duket një çmenduri, por studimet më të fundit kanë dalë në përfundimin se një lloj bakteri mjaft i përhapur
Probleme me stresin?! Si ndikojnë arrat për t’a shmangur Arrat ofrojnë një larmi përfitimesh shëndetësore për organizmin. Ato forcojnë zemrën dhe ulin rrezikun e shfaqjes së
Probleme me stresin?! Si ndikojnë arrat për t’a shmangur Arrat ofrojnë një larmi përfitimesh shëndetësore për organizmin. Ato forcojnë zemrën dhe ulin rrezikun e shfaqjes së
Zhvillohet një antibiotik i ri i cili vret “super bakterin” Një numër i madh pacientësh kanë rënë viktimë e një superbakteri që konsiderohet thuajse i pashërueshëm. Por tashmë
Këshilla më e çuditshme për t’i shpëtuar kancerit Ju mund t’ju duket një çmenduri, por studimet më të fundit kanë dalë në përfundimin se një lloj bakteri mjaft i përhapur
Kundër çdo rregulli: Mos lani duart që t’i shpëtoni kancerit Ju mund t’ju duket një çmenduri, por studimet më të fundit kanë dalë në përfundimin se një lloj bakteri mjaft i përhapur
3 mënyra efektive si të lehtësoni dhimbjen e dhëmbëve pa qenë nevoja të shkoni tek dentisti Dhimbja e dhëmbit është padyshim një nga dhimbjet më të padurueshme që thuajse të gjithë e njihni. Në shumicën e rasteve
Zbulohet një klasë e re antibiotikësh Një klasë e re antibiotikësh mund të kurojë infeksionet e shkaktuara nga Stafilokoku Aureus. Zbulimi në fazë ende pre kl
Një vend përfekt për bakteriet, pse duhet bërë kujdes nga sfungjerët Ne të gjithë pothuajse përdorim sfungjerin e dushit për t’u larë. Na pëlqen dhe na duket sikur me të lahemi më mirë dhe
Nuk i bën derman asnjë ilaç, ky është bakteri që do të marrë më qafë botën Studiuesit në Gjermani kanë ngritur alarmin pasi është zbuluar bakteria imune ndaj antibiotikëve në disa liqene dhe lume
Një vend përfekt për bakteriet, kujdes nga sfungjerët Ne të gjithë pothuajse përdorim sfungjerin e dushit për t’u larë. Na pëlqen dhe na duket sikur me të lahemi më mirë dhe
Si të kuroheni sa më shpejtë nga gripi sezonal, ja metodat Me ardhjen e vjeshtës, të gjithë mund të përballemi edhe me gripin. Hundë të bllokuara, alergji, temperaturë, kollë janë
Përse nuk duhet të ndani asnjëherë furçën e dhëmbëve me askënd Të ndash furçën e dhëmbëve me dikë tjetër ëshrë e rrezikshme. Sipas shoqatës dentare amerikane, ndarje e furçës së dh
45-vjeçarja gjermane që urren plakjen injekton bakterin 3.5 milionë vjeçar Pasi shpenzoi më shumë se 40 mijë euro me kirurgjinë plastike, vendosi që të aplikojë një tjetër kurë për të “mashtruar”
Mënyra e saktë për të larë duart Disa hulumtues nga Universiteti Rutgers, përmes disa eksperimenteve me vetëm 21 pjesëmarrës, kanë zbuluar se përdorimi i