999 rezultate për

bajrami

Ministrja e Financave në Kosovë jep dorëheqjen: Do bëhem deputete Hykmete Bajrami është dorëhequr nga detyra e ministres së Financave. Mësohet se edhe kryeministri Avdullah Hoti ka pr
Reja në kërkim të talenteve, vjen fantazisti i Shpresave të Zvicrës Trajneri i kombëtares sonë, Edy Reja gjatë gjithë kohës është në kërkim të lojtarëve të rinj e të talentuar dhe të atyre
Arta Bajrami e penduar që merret me muzikë: Si nuk e dëgjova babin (FOTO LAJM) Arta Bajrami është një ndër personazhet më të dashur të showbizzit shqiptar. Edhe pse prej vitesh në skenë me një karrie
EMRI/ I riu shqiptar kapet në fermën e kanabisit në Angli: Xhepat plot me para e çelësa Benzi Një tjetër shqiptar është arrestuar në Britani në një shtëpi ku kultivohej rreth 60 bimë kanabisi. Shtetasi në fjalë
Djali i Amdi Bajramit jep dëshminë e fortë: Babai vdiq nga sulmi në tru dhe jo nga COVID-19 Djali i ish deputetit Amdi Bajramit, Gabriel ka theksuar se babai i tij ka vdekur nga sulmi në tru dhe jo nga koronaviru
Ministria e Financave jep detaje për "zhdukjen" e mbi dy milionë eurove Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka mbajtur konferencë urgjente për media pas ‘zhdukjes’ së dy milionë euro nga T
Qeveria e Kosovës ndan 230 mijë euro për MPB-në Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj ka ndarë 230 mijë euro për Ministrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës. Më kërke
Në distancë nga njëri-tjetri e me maska në fytyrë, besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin Besimtarët myslimanë kanë falur mëngjesin e sotëm namazin e Kurban Bajramit. Për shkak të situatë së shkaktuar nga ko
Kosova nuk do të falë namazin e Kurban Bajramit në xhami Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një deklaratë për media ka konfirmuar se për shkak të gjendjes së rënduar së COVID-19
Festa e Kurban Bajramit, si do falet namazi këtë vit Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton se dita e parë e Kurban Bajramit është të premten, më 31 korrik 2020 dhe uron g
Kreu marrëdhënie me shoqen në tualetet e shkollës, shqiptari në Zvicër e pëson keq Një i ri nga Kosova është gjykuar për pornografi fëmijësh. Ai ishte 18 vjeç kur kreu marrëdhënie seksuale më një 15 vje
Rama uron Fiter Bajramin: Zoti i dëgjoftë lutjet tuaja e i dhëntë dritë çdo familjeje që sot feston Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. Kre
Nuk munguan maskat dhe dorezat, kështu u fal Fiter Bajrami në Durrës (FOTO LAJM) Ky vit i gjeti ndryshe besimtarët myslimanë, të cilët falën namazin e Fiter Bajramit si kurrë më parë. Këto pamje vij
Besimtarët në Maqedoni e falën Bajramin me maska Myftiu i Shkupit, Qenan Ismaili, thotë për Radion Evropa e Lirë se pandemia ka bërë që Bajrami i sivjetmë të jetë më i n
Besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, falja e namazit në xhami Besimtarët myslimanë festojnë sot Foter Bajramin pas pas muajit të shenjtë të Ramazanit, plot sakrifica dhe solidaritet.
Rama uron "Fiter Bajramin" me foton e veçantë nga Tirana (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët musliman për festën e Fiter Bajramit. Kryeministri i ka uruar shqiptarët m
Xhaferri u uron besimtarëve myslimane Fiter Bajramin Ish-ministri Ferdinand Xhaferri ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit. Postimi i Xhaferrit në
Thaci uron Bajramin, kërkon të shmangen vizitat tradicionale tek njëri tjetri Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ua ka uruar festën e Fitër Bajramit besimtarëve myslimanë në Kosovë. Me anë të një
Idrizi bën thirrje për ditën e Bajramit: Mos kini frikë refuzojeni fytyrën e Faraonit! Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Rama në lidhje me ndalimin e lëvizjes se qytetarëve dit
Nuk ka shtim të orës policore, si u vendos për nesër Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë orë shtesë policore në Kosovë me rastin e festës së Bajramit të