999 rezultate për

azerbajxhanit

Ansi Agolli iu bashkohet yjeve që luajnë në SHBA Ansi Agolli duket se do të vijojë karrierën në SHBA. "SportNews" ka mësuar se 36-vjeçari është në bisedime me klubin
De Biasi mund të marrë drejtimin e Kombëtares së Azerbajxhanit Gianni De Biasi, përflitet se është në pritje për të marrë drejtimin e Kombëtares Azerbajxhanit, pasi federata e këtij v
Ylli i Manchester Cityt përkrah lojtarët e Kosovës pas fitores ndaj Azerbajxhanit (VIDEO) Përfaqësuesja e Kosovës fitoi ndaj Azerbajxhanit me rezultatin 4-0 në stadiumin "Fadil Vokrri" n kuadër të Ligës së Kom
Cana: Urime Kosovës për fitoren ndaj Azerbajxhanit Lorik Cana konsiderohet si një ndër futbollistët më të mirë shqiptar. Ai ka përcjell për së afërmi ecurinë e përfaqës
FOTO EKSKLUZIVE/ Shijoni fitoren magjike të Kosovës kundër Azerbajxhanit Nga Ervin Shkulaku Kosova, një ekip i ri por po shënon fitore dhe po shkatërron skuadra që kanë një histori të
Kosova e pandalshme, shënon edhe golin e katërt kundër Azerbajxhanit (VIDEO) Kosova ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Azerbajxhanit në "Fadil Vokrri". Golin e ka shënuar Arbër Zeneli në minutë
Kosova shënon dy gola të shpejtë ndaj Azerbajxhanit Kosova ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Azerbajxhanit në "Fadil Vokrri". Ai që ka shënuar golin e dytë është përsë
Super Zeneli, Kosova kalon në avantazh ndaj Azerbajxhanit (VIDEO) Kosova ka kaluar në avantazh ndaj Azerbajxhanit në "Fadil Vokrri". Ai që ka shënuar është futbollisti, Zeneli në min
Challandes: Ndeshja vendimtare, luajmë për fitore ndaj Azerbajxhanit Bernard Challandes ka dalur në konferencë për të folur për ndeshjen kundë Azerbajxhanit. “Azerbajxhani është një skua
Shqipëria rikthehet tek fitorja, triumfon ndaj Azerbajxhanit Shqipëria U-17 ka arritur të mposht mrezultatin minimal 1-0 skuadrën e Azerbajxhanin, ndeshje e vlefshëm për Grupin 8 të
Start pozitiv për Kosovën, i rrëmben barazimin Azerbajxhanit Ashtu si në ndeshjen e parë të eliminatoreve të Botërorit, edhe në Ligën e Kombeve kosova e nisi me një barazim, por kët
Kukësi niset drejt Azerbajxhanit, klubi ngatërron orarin e ndeshjes (FOTO LAJM) Kukësi ka zhvilluar sot pasdite edhe stërvitjen e fundit në tokën shqiptare, teksa në darkë do të udhëtojë drejt Azerbai
Hamilton fiton Çmimin e Madh të Azerbajxhanit Një garë e çuditshme, e rrezikshme siç parashikohej të ishte në një pistë qytetase si ajo e Bakusë në Azerbajxhan, dhe m
Kukësi afër marrëveshjes me lojtarin e Azerbajxhanit që i shënoi Shqipërisë (VIDEO) Largimi i Pejiçit dhe Eminit ka lënë një boshllëk të madh në sulmin e Kukësit dhe kampionët e Shqipërisë janë angazhuar
Maqedonia dhe Azerbejxhani intensifikojnë marrëdhëniet bilaterale Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot u takua me ambasadorin e Republikës së Azerbajxhanit
Hamilton "pole positions" edhe në Azerbajxhan Lewis Hamilton është renditur i pari në provat zyrtare të zhvilluara këtë të shtunë, të vlefshme për garën e "Çmimit të
Presidenti Alijev emëron gruan e tij si zëvendëspresidente e Azerbajxhanit (FOTO LAJM) Presidenti i Azerbaixhanit Ilham Alijev, ka emëruar gruan e tij si zëvendëspresidente, një post ky i sapokrijuar i cili
Sadiku drejt kampionëve të Azerbajxhanit, shkak bëhet Agolli Armando Sadiku mund t’i bashkohet Ansi Agollit në radhët e Karabak. Kjo është ajo që raporton portali azerbajxhanas “rek
Rrëzohet një aeroplan mallrash në Afganistan, vdesin 7 persona Një aeroplan mallrash i Azerbajxhanit është rrëzuar ditën e djeshme në Afganistan, duke lënë të vrarë shtatë persona nga
Nis një tjetër luftë, ushtritë e Armenisë dhe Azerbajxhanit hapin zjarr (VIDEO) Luftime të ashpra në rajonin Nagorni-Karabah, brenda Azerbajxhanit. Ushtria e Armenisë i ka akuzuar forcat e Azerbajx