999 rezultate për

avioni

Artan Hoxha hap arkivat: Çfarë ndodhi me avionët luftarakë të Shqipërisë? Gazetari Artan Hoxha ka nxjerrë nga arkivat një foto të realizuar disa vite më parë. Bëhet fjalë për vitin 1998, ku
Tronditet Mesdheu, amerikanët gati t'i shesin grekëve avionin ku investoi Turqia Ambasadori amerikan në Athinë ka bërë një deklaratë të fortë sot gjatë stërvitjes së përbashkët mes forcave të SHBA-ve d
Aksident i pazakontë në California, avioni përplaset me makinën (VIDEO) Përplasja e një aeroplani dhe një makine në autostradë ndodhi afër Aeroportit Livermore në shtetin amerikan të Kaliforni
Incidenti në ajër me avionin në SHBA, pasagjerja rrëfen tmerrin: Mendova se ishte bombë David Delucia ishte vendosur përsëri në vendin e tij të aeroplanit dhe po fillonte të relaksohej gjatë rrugës për një pu
Rrëzimi i avionit në Nigeri: Raportohen 7 viktima Një aeroplan pasagjerësh i Forcës Ajrore Nigeriane u rrëzua sot pak përpara aeroportit të Abuja, për shkak të një dëmtim
Momente paniku: Motori i avionit me 231 pasagjerë në bord shpërthen gjatë fluturimit (VIDEO) Një avion Boeing ka shpërndarë mbeturinat mbi një zonë banimi pranë Denver pasi një nga motorët e tij dështoi gjatë ngri
MiG-41, Rusia prezanton planet e avionit gjuajtës hipersonik "të gjeneratës së gjashtë" MiG-41 pritet të jetë modeli më i rëndë dhe më i rrezikshëm i të treve pasi do të integrojë dizajnin e gjuatësve klasikë
Momente paniku për ylli e Napolit, avioni përfundon jashtë pistës Moment frike për sulmuesin e Napolit, Dries Mertens. Futbollisti belg u ul të shtunën e kaluar me një avion privat në De
Rama bën jehonë në Greqi: Gjejeni kush është pronari i këtij aeroplani? Mediat greke i kanë kushtuar sërish vëmendje kryeministrit Rama, kësaj herë falë aeroplanit me të cilin Rama udhëtoi dre
Pamje rrëqethëse: Rrëzimi i avionit me 62 pasagjerë, nxirren trupat e parë të pajetë (VIDEO) Përfaqësues të pushtetit lokal në Xhakarta të Indonezisë, kanë dhënë detaje për rrëzimin e avionit, duke theksuar se kan
U zhduk në 3 000 metra lartësi, gjenden pjesët e avionit në det (VIDEO) Pjesë të avionit të Sriwijaya Air me më shumë se 50 persona në bord , i cili u zhduk në 3000 metra lartësi në kryeqyteti
Zhduket në 3 000 metra lartësi avioni me 50 pasagjerë Një aeroplan i Sriwijaya Air me më shumë se 50 persona në bord humbi kontaktin me kullën e kontrollit pasi u ngrit nga k
Ronaldo shkakton polemika në Itali, merr avionin dhe fluturon drejt Dubait Cristiano Ronaldo së fundmi ka shkaktuar polemika. "La Gazzetta dello Sport" raporton se sulmuesi i Juventusit ka ve
Kaos në bordin e avionit, ndërron jetë pacienti i dyshuar me COVID-19 (FOTO LAJM) Avioni i kompanisë, “United Airlines”, i cili ishte nisur nga Orlando me destinacion Los Anxhelos, u përfshi nga kaosi n
Në kërkim nga Policia, Stresi i sfidon dhe publikon video nga avioni Reperi shqiptar Stresi është në kërkim nga policia, si organizator i protestës për vrasjen e Klodian Rashës. Ai është
Stuhi bore në SHBA, shukoni si avioni rrëshqet nga pista (VIDEO) Një avion i "Spirit Airlines" ka rrëshqitur nga pista në Aeroportin Ndërkombëtar të Thurgood Marshall në Baltimore (Uash
Momenti heroik, piloti ul avionin në mes të autostradës (VIDEO) Aeroplani me një motor “Bellanca Viking”, u ul dhe goditi një automjet, duke mbyllur përkohësisht një pjesë të autostrad
Drejtuesit te "Shfeqet Ndroqi" japin detaje për 60 vjeçarin që u vetëvra Spitali “Shefqet Ndroqi” ka reaguar në lidhje me aktin e rëndë të kryer nga një pacient i infektuar me Covid-19 i cili i
Avioni privat "lë në baltë" Lacion, moti i keq bën që skuadra të kthehet në shtëpi me një tjetër Bëri shumë bujë lajmi se Lacio ka marrë një avion privat, e madje edhe një nga futbollistët kryesorë të skuadrës si Luis
E bllokuar në Mykonos 7-muajshe shtatzënë, avioni qeveritar shpëton 19-vjeçaren shqiptare nga Puka Gjatë kësaj fundjave angazhimi në kohë rekord i zyrës kryeministrore dhe emergjencave sociale në Greqi ka bërë që t’i sh