999 rezultate për

autoritetit

Komiteti i Helsinkit kritikon ligjet kundër medias: AMA nuk është e pavarur Komiteti u shpreh në një blog mbi projektligjet e shumëdebatuara, të prezantuara nga qeveria si “paketa anti-shpifje”, d
Projekti i ri për tregun e kapitaleve dhe sigurimet, AMF asistencë nga Banka Botërore Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi priti në një takim përfaqësues të
Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i AMF-së raporton në Kuvendin e Shqipërisë Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi prezantoi sot, më 30.05.2019, në s
Bie zjarr në godinën e Autoritetit të Hapjes së Dosjeve Një zjarr ka rënë gjatë mesditës së sotme në ambientet e godinës së Autoritetit të Hapjes së Dosjeve. Mësohet se zjar
Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare takim përmbyllës me përfaqësues të medias Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Z. Ervin Koçi, zhvilloi sot një takim me gaze
Shtrenjtimi i karburanteve, mbledhje urgjente e Autoritetit të Konkurrencës Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, ka bërë të ditur se ka nisur mbledhja e AKK-së për të
Aktakuzë ndaj një zv.ministri të qeverisë Haradinaj Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit Bujar Nerjovaj, ish – drejtor i Drejtorisë Kom
“Hëngri” buxhetin e shtetit, rikthehet në burg Dashamir Xhika Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar pak kohë më parë vendimin, që liroi nga burgu ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhik
Ngritet aktakuzë ndaj Mustafës dhe Ejup Qerimit Prokuroria e Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuze kundër Agron Mustafës, Ejup Qerimit, të dy ish-kryeshef të Postës dh
Shqiptarët i besojnë më shumë AMF-së për problemet e tyre me sigurimet Qytetarët i janë drejtuar gjithnjë e më shumë Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare për zgjidhjen e problematikave të ty
Demokrati i famshëm vë në siklet Ruçin në Kuvend duke i përmendur Sigurimin e Shtetit Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi është sulmuar shpesh herë për lidhje me strukturat komuniste gjatë kohës së komunizmit.
Procedohen penalisht 10 zyrtarë të Autoritetit Portual Durrës Drejtoria Hetimore Qendrore në Policinë e Shtetit dhe Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Ve
AMF, pranë studentëve të Universitetit "Fan S. Noli" në Korçë Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare zhvilloi ditën e hënë, më datë 16 prill 2018, ora 11:30, një leksion të hapur me stu
IPKO-ja dhe DigitAlbi hetohen për marrëveshje ekskluzive për paketën televizive Komisioni i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, të mërkurën ka marrë vendim për fillimin e procedurës hetimore për marr
Zyrtari austriak: Tahiri të mos fshihet pas autoritetit si deputet Zv/ministri i Jashtëm i Austrisë gjendet në Tiranë për një vizitë zyrtare. I pyetur lidhur me vendimin e parlamentit shq
Reagon BDI: Të bëhet hetim ndërkombëtar për rastin e Kumanovës Bashkimi Demokratik për Integrim ka reaguar pas vendimit të sotëm për "Lagjen e Trimave", duke mbështetur qëndrimin e sa
Gjykatat do të marrin më tepër kompetenca për të shkarkuar zyrtarë publikë Gjykatat në Kosovë planifikohet të pajisen me kompetencën për të suspenduar, e madje edhe për të shkarkuar zyrtarë publi
Zbulohet skandali, kjo është stalla në Sukth ku falsifikohen ushqimet Gjatë një inspektimi të AKU në Durrës në Sukth është gjetur një magazinë e tipit stallë, ku bëhej fallsifikimi i produkt
Rritën çmimet paketave, nis hetimi ndaj kompanive celulare pas insistimit të "Albeu.com" Dy kompani celulare rritën në mënyrë të beftë çmimin e paketave standarde të komunikimit për abonentët e tyre në fund të
Thellohet krisja e koalicionit me PS, LSI braktis votimin për shkarkimin e drejtoreshës së AMF-së Përfaqësuesit e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë bojkotuar mbledhjen e Komisionit të Ekonom