999 rezultate për

autoritetet

Ambasadori shqiptar në Kinë: Mos udhëtoni, virusi shumë i rrezikshëm Coronavirusi ka marrë deri tani 41 jetë, ndërkohë që janë konfirmuar edhe tre raste në Europë. Ambasadori shqiptar në
Stuhia e frikshme në Francë e Spanjë, rëndohet bilanci i viktimave (FOTO LAJM) Spanja dhe Franca janë goditur nga stuhia më fuqishme e viteve të fundit “Gloria”. Rajoni lindor i Spanjës, ishujt B
Mjegulla e dendur anulon fluturimet, autoritetet japin njoftimin e rëndësishëm për udhëtimet e sotme Moti i keq dhe mjegulla e dendur, anuluan ditën e djeshme disa fluturime për në aerportin e Rinasit. Këto fluturime d
Eliminoi ndërtuesin britanik dhe e inskenoi si të ishte aksident, ekstradohet drejt Anglisë 22 vjeçari Policia shqiptare ka vendosur të ekstradojë drejt Britaninsë së Madhe, 22 vjeçari shqiptar Elton Sefa pasi akuzohet si
VOA flet me avokatin e Harun Çelik: Shteti shqiptar shkeli të drejtat e njeriut Në Shqipëri, një tjetër shtetas turk, i arrestuar nga autoritetet shqiptare pasi tentoi të ndërmerrte një udhëtim drejt
KiE: Dëbimi i mësuesit turk, shkelje e të drejtave të njeriut Andrej Hunko, Raportues për Shqipërinë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës (KiE) komentoi për Exit News “e
SHBA/ Plënc, gështenja e presh, dy shqiptarët shtangin doganierët me valixhen e tyre Dy shqiptarë që udhëtonin drejt ShBA-së, kanë gabitur autoritetet dhe mediat përtej Antantikut. Autoritetet doganore
Zjarret kanë pllakosur Australinë, pamje të trishta të kafshëve (FOTO LAJM) Australia është në kaos për shkak të zjarreve, ndërsa autoritetet vazhdojnë përpjekjet për të vënë nën kontroll vatrat e
Deportimi i fshehtë i Harun Çelik, ai refuzoi duke ulëritur (FOTO LAJM) Nga BoldNews Shtohen hijet e skandalit mbi deportimin “fshehtasi” të shtetasit turk, Harun Çelik, i dyshuar nga autor
Alarmohen autoritetet, El Clasico nën kërcënimin e "Democratic Tsunami" Barcelona-Real Madrid është jo vetëm sfida më e rëndësishme në La liga por prej vitesh krye ndeshja që arrin rekorde në
Greqia akuza autoriteteve shqiptare se po pengojnë hetimet për Katsifas Vrasja e Konstandinos Katsifas në fshatin Bularat të Gjirokastrës gjatë vitit të shkuar duket se ka tensionuar marrëdhën
Dalin detaje nga sulmi terrorist, zbulohet autori që la të vdekur dy persona (FOTO LAJM) Është indentifikuar sulmuesi që tronditi Londrën. Autoritetet britanike njoftojnë se, kishte qenë më parë në burg për sh
BE: Javë pikëllimi, ndihmë për sa kohë të jetë e nevojshme Tërmeti i 26 nëntorit ka sheshuar dhe tronditur fatkeqsist një pjesë të koniderueshme të Shqipërisë. Me kërkesë të au
Mogherini: Ngushëllimet më të thella, të gatshëm të ofrojmë ndihmë Deklarata e përfaqësueses së lartë të politikës së jashtme dhe të sigurisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini për
Ndërron jetë 22 vjeçari në Burgun e Kumanovës Në njërën nga qelitë e Burgut të Kumanovës rreth orës 22:00 ka ndërruar jetë L.M. në moshën 22 vjeçe, nga Lagja Arbëria
Përse ky vend i ka të ndaluara selfi-et me geishat? Nuk ka më foto me geishat! ​​Ky është mesazhi që qeveria japoneze përpiqet t'i kalojë turistëve që do të viz
Prova të reja. riaktivizohet hetimi për rrëzimin e avionit në Ishëm Teksa kanë kaluar tri vite nga rrëzimi i avionit të pilotuar nga Guido Guidi, në pistën e improvizuar të Ishmit, prej ng
Dëbimi i 26-vjeçares shqiptare shtatzënë ndez polemika në Islandë: E turpshme! Në Islandë janë ngritur njerëzit, mediat, shoqata të ndryshme, parti dhe deputetë të Kuvendit, për të shprehur zemërimin
Tragjedia me 39 viktima në Britani, reagon policia (FOTO LAJM) Policia britanike nuk ka arritur ende të identifikojë shtetësinë e 39 viktimave të gjetur brenda një kamioni në jugperën
Mali i Zi prish bujtinat e shqiptarëve në Bjeshkë Autoritetet malazeze në mëngjesin e së hënës kanë nisur rrënimin e staneve të shqiptarëve në bjeshkën e Ishtedimit në Ma