999 rezultate për

austriake

Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit ndërmjet Shoqatës së Siguruesve të Shqipërisë dhe Shoqatës Austriake të Sigurimeve Gjatë një takimi online, diktuar nga kushtet e pandemisë, Shoqata e Siguruesve të Shqipërisë dhe Shoqata Austriake e Sig
Erdogan telefonon dy turqit që shpëtuan një polic dhe një qytetare në Vjenë: Më keni bërë krenar! Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka telefonuar dy të rinjtë turq që jetojnë në Austri, të cilët u shndërruar n
Sulmi në Vienë, Austria kërkon informacion për tre persona nga Maqedonia e Veriut Një ditë pas sulmit terrorist, autoritetet e Austrisë kanë kërkuar nga Maqedonia e Veriut informacion për tre persona.
Kjo është kosovarja pjesë e policisë austriake që luftoi mbrëmë terroristët Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj ka njoftuar se mbesa e tij është njëra nga policet që mbrëmë në Vjenë kanë
Ministri i Brendshëm austriak: Një nga terroristët është me origjinë nga Maqedonia e Veriut Mediat shtetërore austriake raportojnë se një nga sulmuesit e Vjenës quhet Kujtim Fejzullau. 20-vjeçari, i cili u qël
Kapet në Tiranë i riu i shumëkërkuar nga drejtësia austriake Policia e Shtetit ka finalizuar operacionin e koduar "Koordinimi" duke arrestuar në Tiranë një të ri kërkuar nga autorit
Eksperti: Në Kosovë, gjysma e popullsisë është e infektuar me koronavirus Franz Allerberger, udhëheqësi i Departamentit për Mjekësi Humane brenda Agjencisë austriake për Siguri të Ushqimit (AGES
Me miratimin e Rangnick, Milani nis "sulmin" për mesfushorin hungarez Dominik Szoboszalai është objektivi i merkatos për Milanin këtë verë, me kuqezinjtë që kanë nisur negociatat me austriak
Zgjidhje interesante e austriakeve, qe t’i shmangen karantinimit Aeroporti i Vjenës tani u ofron udhëtarëve mundësinë që t’i nënshtrohen testimit molekular-biologjik COVID-19 (testi PCR
"Rama nuk duhet marrë seriozisht", Meta publikon shkrimin e revistës austriake Presidenti Ilir Meta pas deklaratave të forta ditën e djeshme, ka vendosur që ta nisë mëngjesin e sotëm me një postim të
A u dhunua Laert Vasilin? Budina: Të hapen kamerat e Ministrisë së Brendshme Pas akuzave të aktorit Laert Vasili se është dhunuar nga aktorët e Teatrit, ka reaguar edhe regjisori Robert Budina.
Skandali i ndeshjeve në Austri, ish-lojtari i dënuar akuza ndaj presidentit të Skënderbeut, tregon të vërtetën e trukimeve “A keni kohë për një kafe? Doja të flisja pak me ju”. Kështu e nis artikullin media austriake “Krone”, e cila sjell për
U tha se u ndalua në Vienë, flet Daut Haradinaj Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka hedhur poshtë lajmet se është ndaluar nga policia austr
Hapja e negociatave, gazeta austriake: ‘De Facto’, BE ka marrë vendimin për Shqipërinë Gazeta kryesore austriake "Die Presse" njofton sot se është marrë de facto vendimi i Bashkimit Evropian për të mos hapur
Ndahet nga jeta legjenda austriake e Formula 1 (VIDEO) Tri herë kampioni i botës i Formula 1 Niki Lauda ka vdekur sot në moshën 70 vjeçare. Legjendari austriak, një nga fig
Mediat austriake i referohen videos Meta-Prifti pas skandalit me rusen Publikimi i një video-skandali në Austri ndryshoi të gjithë rrjedhën e politikës. Ishte fillimisht zv.kancelari, Hein
“Po mbytemi”, jahti me turistë jep alarmin afër Durrësit Mbrëmjen e sotme një jaht me turistë austriakë ka dhënë alarmin për një defekt tre milje larg Gjirit të Kallmit në Durrë
Shqipëria dhe Kosova piketojnë mbrojtësin e Salzburg Shqipëria dhe Kosova kanë shfaqur interes për të afruar në përfaqësueset e tyre qendërmbrojtësin e Red Bull Salzburg, Al
Shqiptari nga Kosova ndiqet me helikopter në Austri Një shtetas kosovar është konfliktuar me dy shtetas rumunë në Amstetten të Austrisë. Pas sherrit 42-vjeçari Jeton N., ng
Gazeta austriake i bën jehonë protestës së opozitës në Shqipëri Gazeta më e madhe austriake "Der Standard" ka shkruar një artikull për protestën e su shtunës në Shqipëri. “Shumë mot