999 rezultate për

austria

Eksperti ngre alarmin: Austria mund të ketë fatin e Italisë në luftën ndaj koronavirusit Eksperti austriak Shtefan Turner, profesor i shkencave për sistemet komplekse pranë universitetit të mjekësisë në Vjenë,
Ministri austrialian preket me koronavirus: U zgjova me dhimbje fyti dhe temperaturë Nuk janë të pakta figurat politike në botë që janë prekur nga koronavirusi. Ministri i Punëve të Brendshme i Australi
"Rama nuk duhet marrë seriozisht", Meta publikon shkrimin e revistës austriake Presidenti Ilir Meta pas deklaratave të forta ditën e djeshme, ka vendosur që ta nisë mëngjesin e sotëm me një postim të
Lëngu i famshëm që vdes qelizat e kancerit për 42 ditë, austriaku ka shëruar mbi 45 mijë njerëz Qelizat e kancerit vdesin për 42 ditë: Lëngu i famshëm i Austrisë shëroi mbi 45k njerëz nga kanceri dhe sëmundje të tjer
Presidenti i parlamentit austriak jep "dritën jeshile" për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti i Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka ka dhënë dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë eVeriut.
Si po e shkatërron Instagrami fshatin austriak që frymëzoi "Frozen" (FOTO LAJM) Hallstatt, fshati përrallor i liqeneve i zhytur nën malet Salzkammergut në Austri është aq tërheqës sa që kryetari i kët
Si po e shkatërron Instagrami fshatin austriak që frymëzoi "Frozen" (FOTO LAJM) Hallstatt, fshati përrallor i liqeneve i zhytur nën malet Salzkammergut në Austri është aq tërheqës sa që kryetari i kët
A u dhunua Laert Vasilin? Budina: Të hapen kamerat e Ministrisë së Brendshme Pas akuzave të aktorit Laert Vasili se është dhunuar nga aktorët e Teatrit, ka reaguar edhe regjisori Robert Budina.
Austria do marrë vetë "frenat" në dorë për shumën e majme të dhënë për rindërtim Soliariteti për të rekurit nga tërmeti i 26 nëntorit, nuk ka munguar as nga shteti austriak. Austria do të ofrojë plo
Austriakja përplas makinën e shqiptarëve, tenton të largohet por shikoni ç'ndodh më pas (VIDEO) Një aksident ka ndodhur në Austri, ku janë përfshirë shqiptarë.Video e aksidentit e cila është shpërndarë në rrjetet soc
"Bisha" Haaland kërkohet nga gjysma Europës, Salzburg kërkon 100 milion euro Salzburgu e ka vendosur çmimin për super-talentin Erling Braut Haaland. Klubi austriak i kërkon hiç më pak se 100 milion
Çmimi Nobel për Letërsi i jepet austriakut Peter Handke Çmimi Nobel për Letërsi për vitin 2019 iu dha austriakut Peter Handke. Ndërsa për vitin 2018, ky çmim iu dha shkrimtares
Austria voton sot zgjedhjet e parakohshme Austriakët votuan sot (të dielën) në zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, si rezultat i një video-skandali që rrëzoi n
3 gra shqiptare synojnë të ulen në Parlamentin austriak Në garën zgjedhore për 183 ulëset në Parlamentin e Austrisë janë edhe tri kandidate shqiptare. Drita Cacaj dhe Ina Rexhe
Me premtime të qarta, tri gra shqiptare kërkojnë vende në Parlamentin austriak Tri gra shqiptare nga Kosova synojnë të zgjidhen deputete në Parlamentin e Austrisë. Austriakët do t’u drejtohen qendrav
Kancelari austriak: Mbështesim çdo zgjidhje me të cilën pajtohen në dialog Serbia dhe Kosova Kancelari austriak, Sebastian Kurz ka folur për marrëveshjen e mundshme përfundimtare mes Serbisë dhe Kosovës. Austri
Akuzat për trukime nga Austria, reagon presidenti Takaj Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, mohon të ketë kërcënuar njeri dhe aq më tepër të njohë Sanel Kuljiç. Në një b
Skandali i ndeshjeve në Austri, ish-lojtari i dënuar akuza ndaj presidentit të Skënderbeut, tregon të vërtetën e trukimeve “A keni kohë për një kafe? Doja të flisja pak me ju”. Kështu e nis artikullin media austriake “Krone”, e cila sjell për
Shpresat kuqezi "shkërrmoqen" nga Austria Vazhdojnë paraqitjet e dobëta të kombëtares U-21 të Shqipërisë në eliminatoret e kampionatit europian të vitit 2021.
Ambasadori austriak i bindur: Kriza politike do zgjidhet shpejt Ambasadori i Austrisë në Shqipëri, Johan Sattler në ceremoninë e lamtumirës, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Rama