999 rezultate për

austri

Alaba ka arritur marrëveshje me Realin? Babai i austriakut mohon gjithçka Babai i David Alabas ka mohuar raportimet se djali i tij ka arritur marrëveshje me Real Madridin. Marca raportoi se a
Bënte "kërdinë" me vjedhje në Austri, arrestohet në Morinë i shumëkërkuari nga Kosova Një 48-vjeçar nga Kosova është arrestuar në në Morinë, pasi rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Austria. B.
Shpërthimi në Ferizaj, si është gjendja e qytetarëve që po trajtohen në Turqi e Austri Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në një konferencë për media ka treguar gjendjen shëndetësore të qytetarëve që u lë
I kërkuar në Austri, 23 vjeçari shqiptar arrestohet rastësisht në Spanjë Një 23 vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar nga policia spanjolle në Motril. Ai ishte shpallur në kërkim ndër
Po shkëlqen në Austri, Berisha i thotë "PO" Kosovës Ylli i RB Salzburg, Mërgim Berisha do jetë prurja e radhës të Kombëtarja e Kosovës në vitin 2021. Berisha është duke
Pas 1 mijë vjetësh, banorët ia ndërrojnë emrin fshatit austriak Në Austri ekzistonte një fshat me emrin më të pazakontë në gjithë botën. Ai quhej "Fucking". Për shkak të kësaj, tabe
Pasi refuzoi të rinovonte kontratën me Bayernin, në gjurmët e mbrojtësit është edhe Chelsea David Alaba po luan sezonin e fundit me klubin e Bayernit të Mynihut, pasi i skadon kontrata në qershor dhe ka refuzuar
Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit ndërmjet Shoqatës së Siguruesve të Shqipërisë dhe Shoqatës Austriake të Sigurimeve Gjatë një takimi online, diktuar nga kushtet e pandemisë, Shoqata e Siguruesve të Shqipërisë dhe Shoqata Austriake e Sig
Pas sulmit në Vjenë, Austria propozon burgim të përjetshëm për terroristët Qeveria austriake deklaroi sot se është duke planifikuar që ta mundësojë burgimin pa afat kohor të personave të dënuar p
Eleminuan terroristin Kujtim Fejzullai, kryeministri austriak nderon me medalje ari dy efektivët Kryeministri i Austrisë, Sebastian Kurz, i ka dekoruar me Medaljen e Artë të Meritave dy policët që e eliminuan sulmuesi
Bayerni konfirmon largimin e Alabas, Interi dhe Juventusi duan austriakun Hasan Salihamidzic zbulon se objektivi i Interit dhe Juventusit, David Alaba mund të largohet nga Bayern Munich pasi klu
Erdogan telefonon dy turqit që shpëtuan një polic dhe një qytetare në Vjenë: Më keni bërë krenar! Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka telefonuar dy të rinjtë turq që jetojnë në Austri, të cilët u shndërruar n
Sulmi në Vienë, Austria kërkon informacion për tre persona nga Maqedonia e Veriut Një ditë pas sulmit terrorist, autoritetet e Austrisë kanë kërkuar nga Maqedonia e Veriut informacion për tre persona.
Kjo është kosovarja pjesë e policisë austriake që luftoi mbrëmë terroristët Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj ka njoftuar se mbesa e tij është njëra nga policet që mbrëmë në Vjenë kanë
Ministri i Brendshëm austriak: Një nga terroristët është me origjinë nga Maqedonia e Veriut Mediat shtetërore austriake raportojnë se një nga sulmuesit e Vjenës quhet Kujtim Fejzullau. 20-vjeçari, i cili u qël
Shkon në 4 numri i viktimave në Vjenë, del fotoja e terroristit të dyshuar si shqiptar Ka shkuar në katër numri i viktimave nga sulmi terrorist në Vjenë. Transmetuesi publik austriak raporton se një person i
Gazetari austriak: Njëri nga terroristët në Vjenë është me origjinë shqiptare Gazetari austriak Florian Klenk ka bërë deklaratën e fortëq, se një nga sulmuesit terroristë në Vjenë është me origjinë
Sulm terrorist, të shtëna armësh në Vjenë të Austrisë (VIDEO) Disa persona kanë mbetur të plagosur në shkëmbimet e zjarrit në Vjenë, thonë policia, mes raporteve për të shtëna afër n
"Ujqit gri dhe islamistët", porosi për vrasje: Dora e shërbimit sekret turk në Austri Berivan Aslan u mor në mbrojtje nga policia, që kur një person pranoi, se kishte porosi nga shërbimi sekret turk ta vris
Kuqezinjtë e vegjël fitojnë me goleadë kundër Austrisë (VIDEO) Kombëtarja U-21 e Shqipërisë ka arritur një fitore rekord në transfertë me Austrinë, teksa kanë triumfuar me rezultatin