999 rezultate për

australi

Australia vendos sërish masa të rrepta ndaj koronavirusit, 300 mijë njerëz në izolim Australia ka urdhëruar izolimin e më shumë se 300 mijë njerëzve në disa zona të qytetit Melbourne, për të shmangur rrezi
Australia merr vendimin drastik, kufijtë do të qendrojnë mbyllur deri në 2021 Australia ka të ngjarë të mos rihapë kufirin e saj për udhëtarët ndërkombëtarë deri vitin e ardhshëm, por do të kërkojë
U sulmua nga një peshkaqen, ndërron jetë sërfisti në Australi (VIDEO) Një person humbi jetën pasi u sulmua nga një peshkaqen i bardhë ndërsa po bënte sërf në një plazh në Australinë juglindo
Befason tenisti i famshëm: Kryej marrëdhënie çdo javë me tifozet mia Nick Kyrgios nuk e humbet asnjëherë mundësinë që të flitet për të edhe gjatë karantinës. Tenisti australian, i intervist
I mori jetën vajzës dhe dhëndrit, gjykata në Australi fal shqiptarin (FOTO LAJM) Gjykata në Australi ka shpallur të pafajshëm shqiptarin që jetonte në Melburn, i cili vrau vajzën dhe dhëndrin për shkak
Hetimi për koronavirusin, Kina pezullon importet e viçave nga Australia Kina ka mbështetur kërcënimin e saj për hakmarrje ekonomike kundër Australisë, duke pezulluar importet e viçit nga katër
Australia hap plazhin e famshëm, qindra qytetarë "sulen" drejt detit (FOTO LAJM) Në orën 7 të ditës së sotme Australia ka hapur plazhin e famshëm të Sindeit, "Bondi" i cili ishte i mbyllur prej 5 javës
Ekspertët britanikë: Koronavirusi mund te ketë qarkulluar që në mes të shtatorit Koronavirusi mund të ketë filluar të përhapet qysh në mes të shtatorit dhe Wuhan mund të mos ketë qenë aty ku filloi pan
Karantina mbyll restorantet, çifti kreativ shijon vaktin në një tavolinë mbi makinë Një çift gjeti një mënyrë kreative për të ngrënë jashtë, duke respektuar në të njëjtën kohë edhe rregullat e distancimit
Virologu australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet t
ZYRTARE/ Një tjetër kampionat pezullon futbollin për shkak të koronavirusit Federata e Futbollit të Australisë (FFA) njoftoi sot se ka shtyrë raundet e fundit të sezonit Hyundai A-League 2019/20.
Koronavirusi "paralizon" futbollin, por në këto 16 shtete zhvillohen ende ndeshje Situata me pandeminë COVID-19 i njohur ndryshe si koronavirus, nuk është aspak e mirë teksa kampionatetet pothuajse në t
Migjen Basha dhe skuadra e tij futen në karantinë Mesfushori shqiptar, Migjen Basha ka zbuluar se është në karantinë se bashku me skuadrën e tij pas urdhrit që kishte dhë
Futbolli i pezulluar për shkak të koronavirusit, por ky vend po e sfidon Futbolli mund të jetë pezulluar nëpër botë, por jo edhe në Australi ku loja e bukur po vazhdon të luhet, me dhjetëra tif
Koronavirusi/ Tom Hanks dhe e shoqja dalin nga spitali (FOTO LAJM) Aktori amerikan, Tom Hanks dhe e shoqja, Rita Wilson kanë dalë nga spitali në Australi pasi kanë marrë trajtim për koron
Reagojnë djemtë e Tom Hanks: Çmenduri, nuk i kemi parë prindërit prej 3 javësh (FOTO LAJM) Chet dhe Colins siguruan fansat se legjenda e Hollywood dhe bashkëshortja e tij janë në rregull, Me anë të një video
Dyshimet e para: Si u infektuan me koronavirusin Tom Hanks dhe partnerja e tij (FOTO LAJM) Disa orë më parë, aktori i famshëm Tom Hanks konfirmoi në llogarinë e tij në Instagram se ai dhe bashkëshortja, Rita Wil
Eksperti australian: Gjumi rrit imunitetin ndaj koronavirusit Një ekspert australian i monitorimit të trurit dhe gjumit ka zbuluar se si një gjumë i mirë i natës mund të ndihmojë në
Ekzekutoi të bijën me thikë, bashkëshortja e shqiptarit në Australi i vë fajin tjetërkujt 49 vjeçari Petrit Lekaj, ka tentuar të kryejë vetëvrasje pasi u dënua me 20 vite burg për vrasjen me thikë të vajzës së
Shitje masive e prezervativëve në Australi, për t’i mbrojtur gishtat nga koronavirusi Australianët kanë blerë pako me prezervativë në panik, duke besuar se do të ndihmojnë në mbrojtjen kundër koronavirusit.