999 rezultate për

augsburg

Super Haaland "çmend" trajnerin e Dortmund: S’e prisja se do shënonte 3 gola në debutim Lysien Favre ishte shumë i lumtur për fitoren e çmendur në Augsburg. Ishte pikërisht trajneri verdhezi ai që ndryshoi fa
Augsburg befason Dortmundin (VIDEO) Dortmundi e ka gjetur veten në disavantazh pas minutës së 34 të ndeshjes si mysafir i Agusburg. Vendasit kanë shënuar
Juventus mbetet pa titullarin, mesfushori do të operohet Juventusi është duke kaluar një moment jo të mirë pasi skuadra e Mauricio Sarrit nuk po arrin të bind në lojë dhe rezult
Augsburg shënon në minutat e fundit duke marrë një pikë ndaj Bayern Munchen (VIDEO) Bayern Munichu i humbi dy pikë nga ndeshja kundër Augburgut në momentet e fundit të ndeshjes, përkundër dominimit të plo
Bayern barazon, Dortmund fiton bindshëm (VIDEO) Pasi Bayern Munichu i humbi dy pikët e para të sezonit të ri të Bundesligës, Borussia Dortmundi u përgjigj duke i fituar
Buzëqesh Bayen, Dortmund e pëson nga Augsburg (VIDEO) Borussia e Dortmundit u mposht 2-1 nga Augsburg në sfidën që hapi javën e 24-ët të Bundesligës. Një humbje që djeg k
Rashica e nis titullar ndaj Augsburg Milot Rashica do e nisë titullar ndeshjen ndaj Augsburg e cila fillon në 15:30. Kjo është hera e gjashtë që 22-vjeçar
Ndeshje e çmendur, Dortmund fiton me përmbysje kundër Augsburgut Borussia Dortmund ka fituar me përmbysje kundër Augsburgut me shifrat 4-3 në "Signal Iduna Park", ndeshje e vlefshme për
Ngec ndaj Augsburgut, Bayerni humbet pikët e para në Bundesligë (VIDEO) Bayern Munich ka humbur pikët e para këtë sezon në Bundesliga. Kampionët aktual të Gjermanisë kanë barazuar 1-1 me Augsb
Robben i jep avantazhin Bayernit kundër Augsburgut Bayern Munich ka kaluar në avantazh ndaj Augsburg në "Allianz Arena". Ai që ka shënuar është sulmuesi holandez, Arje
Bayern vret Bundesligën 5 javë para fundit, shkatërron 1-4 Augsburgun (VIDEO) Bayern Munich zyrtarisht ka "vrarë" sezonin 2017-2018 të Bundesligas me fitoren 1-4 kundër Augsburgut. Me golat e To
Dortmundi ndalet në barazim nga Augsburg (VIDEO) Dortmundi ka barazuar me shifrat 1-1 ndaj Augsburgut në "Signal Iduna Park", ndeshje e vlefshme për javën e 24-të të Bun
Borussia Dortmund kalon në avantazh ndaj Augsburgut (VIDEO) Borussia Dortmund ka kaluar në avantazh ndaj Augsburgut në "Signal Iduna Park". Autori i golit është mesfushori, Mar
Bayern Munich – Augsburg, formacionet zyrtare Bayern Munich kërkon fitoren e pestë radhazi në Bundesliga, ëktë herë kundër Augsburg që ka pasur një nisje të mirë.
Bayerni i frikshmëm, luan tenis ndaj Augsburgut, Leva tripletë (VIDEO) Bayerni i Mynihut nuk ka mëshirë për asnjë kundërshtarë gjatë këtij sezoni. Kampionët e Gjermanisë kanë turpëruar Augsbu
Gjermania në alarm, 54 mijë njerëz evakuohen nga Augsburgu për shkak të një bombe 1.8 tonëshe Një bombë e pashpërthyer e mbetur nga Lufta e Dytë Botërore ka vënë në alarm të gjithë policinë gjermane të cilët kanë v
Bayerni fitore e lehtë ndaj Augsburg, nuk gabon as Leipzig (VIDEO) Bayerni i Mynihut dhe Leipzig vijojnë rrugëtimin me fitore, duke mbetur të pa mposhtura edhe këtë fundjavës. Bavarezët k
Liverpool bën "shopping" në Bundesligë Ragnar Klavan është zyrtarisht lojtar i Liverpolit pasi ka firmosur me skuadrën angleze dhe është prezantuar si lojtari
Bayern shkatërron Augsburgun (VIDEO) Bayern Munich vijon të shënojë fitore të rëndësishme në Kampionatin Gjerman. Ekipi i Bayern ka mposhtur këtë javë të
Diaspora në Augsburg i thotë "Jo" Zajednicës dhe Demarkacionit (FOTO LAJM) Nenkryetari i Levizjes Vetevendosje, Driton Caushi dhe deputeti Rexhep Selimi kane zhvilluar nje takim me diasporen shqi