999 rezultate për

atlantik

Gjiganti prej akulli që po mrekullon botën (FOTO LAJM) Banorët e një zone në breg të Oqeanit Atlantik në Kanada nuk u kanë besuar syve për atë që panë kur u zgjuan në mëngjes.
"Maqedonia dhe Serbia do e kenë të vështirë rrugëtimin euroatlantik" Eksperti i çështjeve politike në Ballkan, John Lampe, duke folurpër politikën e brendshme të Maqedonisë, ka thënë se Maq
20 milionë dollar borxhe, “Albpetrol” i merr puset e naftës kompanisë “Trans Atlantik” “Albpetrol” ka vendosur të rimarrë në dorëzim vendburimet e naftës Gorisht-Kocul dhe Cakran-Mollaj, pasi kompania “Trans
Ja çfarë premtojnë partitë politike për integrimet Euro-Atlantike dhe çështjen e emrit Maqedonia prej një kohe të gjate gjendet në një “konflikt” me Greqinë për çështjen e emrin, proçes i cili ka ngelur i p
Wilson: Zaev kryeministri i ardhshëm i Maqedonisë Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, mori pjesë mbrëmë në mbledhjen e Këshillit Atlantik, e cila u mbajt në Mal të Zi. Zae
"Nxehet Atlantiku"/ Nëndetësja ruse në brigjet irlandeze, reagon NATO (FOTO LAJM) Tensionet mes Rusisë dhe Perëndimit duket se po arrijnë në kulmin mes tyre. Mediat britanike shkruajnë se nëndetëset
Misteri i “Trekëndëshit të Bermudës”, zbulohet bomba vrasëse në Atlantik “Trekëndëshi i Bërmudës" tashmë është një mister i zgjidhur sipas shkencëtarëve. Sipas gazetës britanike “Daily Expr
LSDM: Samiti i NATO-­s tregoi se Maqedonia po largohet nga integrimet euroatlantike Në një konferencë për shtyp anëtari i Këshillit ekzekutiv dhe kryetar i Komisionti partiak për mbrojtje, Maksim Dimitrie
Blushi hedh shashkën e radhës: Si e vumë përdhunuesin kryebashkiak? Deputeti "rebel" Ben Blushi është ndalur sot në çështjen e Roshit teksa i është drejtuar kolegëve të tij të mazhorancës
Brukseli: Bashkësia ndërkombëtare nuk do t’i pranojë zgjedhjet me 5 qershor Brukseli shprehë keqardhje për krizën politike në Maqedoni e cila po e largon vendin nga aspiratat euroatlantike, deklar
Mustafa: Kosova e përkushtuar në rrugën integruese euroatlantike Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, zhvilloi sot një takim me përfaqësuesit e shteteve të Kuintit në Kosovë dhe shefin
Orav: Vendimi i presidentit rrezikon ardhmërinë euro-atlantike të vendit Ambasadori i BE-së në Maqedoni Aivo Orav, pas takimit me presidentin Gjorge Ivanon ka një porosi të prerë, ku thotë se v
Bejli: Falja masive pengesë në rrugën euro-atlantike të Maqedonisë Ambasadori amerikan në Maqedoni, Xhes Bejli pas takimit me presidentin maqedonas, Gjorge Ivanov, në mungesë të deklarata
Basha: Shqipëria ka përballje mes qytetarëve dhe një grushti oligarkësh Kryetari i Partisë Demokratike ka nisur vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me takime me kongresmenë dhe Këshill
Veseli pjesë e konferencës kundër antisemitizmit në Gjermani Kryetari i kuvendit Kadri Veseli, në një takim me parlamentarët gjermanë mori mbështetjen që shteti gjerman do të ketë n
Meteori gjigant shpërtheu mbi Atlantik Një meteor gjigant ka rënë në Oqeanin Atlantik dhe me këtë rast ai ka liruar energji sa bomba e parë. Meteori ka hyrë në
Besimi-Gentiloni: Italia mbështet integrimin euro-atlantik të Maqedonisë Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane Fatmir Besimi, sot realizoi takim pune në Republikën e Italisë ku
KE kërkon nga Maqedonia që t’i kthehet rrugës euro-atlantike Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e KE-së, Maja Koçijançiç i ka kujtuar partive politike maqedonase se zbatimi i M
Rugova: Në monizëm po gabove t’kanë vra të tjerët, në demokraci ke vrarë veten Adnan Merovci, njeriu që i qëndroi pranë presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova e ka postuar në llogarinë e tij
Ivanov–Lajçak: Integrimi i përshpejtuar i rajonit të jetë prioritet për BE-në Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov dhe zëvendëskryeminsitri sllovak dhe Ministër i Punëve të Brendshme, Mirosllav La