999 rezultate për

atalanta

Atalanta regjistron fitoren më të thellë në histori duke i shkaktuar Torinos humbjen më të thellë në shtëpi (VIDEO) Atalanta është treguar sonte e pa mëshirshme ndaj Torinos, duke e mposhtur me rezultat 0-7. Ndeshja e zhvilluar në Se
Atalanta "burim" talentesh, Chelsea kërkon një prej tyre Trajneri i Chelsea, Frank Lampard është i interesuar për të nënshkruar me mbrojtësin e Atalantës, Robin Gosens gjatë afa
Spali i Berishës trondit Atalantën në shtëpi (VIDEO) Atalanta ka pësuar një pësuar një humbje shokuese në shtëpi teksa SPAL fitoi 2-1 në ndeshjen e së hënës. Me këtë rezult
Atalanta në avantazh, Berisha ndëshkohet sapo fillon ndeshja (VIDEO) Etrit Berisha është kthyer sot në një stadium ku për tre vite ka qenë protagonist, atë të Bergamos, pasi SPAL i tij përb
E huazoi nga ekipi i Seria A, skuadra e njohur befason me klipin prezantues (VIDEO) Bolonja ka nënshkruar me sulmuesin 21-vjeçar, Musa Barrow në formulën e huazimit nga Atalanta. Marrëveshja zgjat deri
Fiorentina eliminon Atalantan, Cutrone debuton gol (VIDEO) Me një ndeshje të çmendur, Fiorentina ka arritur të eliminojë Atalantan duke kaluar në çerekfinale, ku përballë do të ke
ZYRTARE/ Milani vesh kuqezi mbrojtësin danez Milan ka bërë zyrtare afrimin e mbrojtësit Simon Kjaer nga Sevilla. Danezi do të transferohet në Milano në formë huazimi
Crudeli shpërthen në lot pas golit të Zlatan (VIDEO) AC Milan shënoi fitore të pastër 2:0 ndaj Cagliarit sot në udhëtim. Leao dhe Ibrahimoviq shënuan për Milanin, i cili
Interi "dridhet" në fund nga Atalanta, nuk shkon më shumë se barazimi (VIDEO) Interi ka dështuar për të fituar sot në San Siro. Ata janë ndalur nga Atalanta duke barazuar me rezultat 1-1. Ky mund të
"Tronditet" San Siro, Atalanta barazon rezultatin (VIDEO) Atalanta ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Interi në San Siro. Golit të Martinez në minutën e 3' i është përgj
Inter - Atalanta, formacionet zyrtare: Zikaltërit kërkojnë vazhdimësinë Interi do të tentojë sonte të vazhdojë ecurinë e tyre pozitive në Serie A, ku në San Siro e presin skuadrën simpatike të
Conte: Atalanta ekipi me formën më të mirë në Itali, duam t’i mposhtim Trajneri i Interit, Antonio Conte ka pohuar se Atalanta janë skuadra në Itali me “formën më të mirë” dhe sipas tij është
TuttoSport: Atalanta piketon Marash Kumbullën Atalanta prej vitesh është tashmë një nga skuadrat më simpatike të futbollit italian. Klubi bergamask gjendet në kus
Mos i humbisni: U turpëruan nga Atalanta, plasin memet kundër Milanit (FOTO LAJM) Milani u shkatërrua 5-0 në transfertë nga Atalanta duke zhgënjyer kështu tifozët që këtë vit presin ta harrojnë sa më sh
U turpërua nga Atalanta, flet Stefano Pioli Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, e ka pranuar se skuadra e tij gaboi në gjithçka që prej fillimit në humbëjn turpërues
Atalanta "tallet" me Milanin, bergamezët i afrohen top 4 (VIDEO) AC Milan assesi të këndellet. Ata arritën të qëndronin tri ndeshje pa u mposhtur, megjithatë Atalanta ia prishi këtë “re
"Shkërrmoqet" Milani, Atalanta shënon të katërtin (VIDEO) Atalanta është duke shkatërruar Milanin në Bargamo. Pas golve të Gomez, Pasalic dhe Ilicic është sërish ky i fundit
Milani në "tapet", Atalanta shënon edhe dy gola të tjerë (VIDEO) Ashtu si edhe në 45 minuta e para, Atalanta vazhdon të këtë frena e lojës edhe në pjesën e dytë. Për vendasit dyfisho
Milan - Atalanta, formacionet zyrtare: Kuqezinjtë synojnë ta mbyllin vitin me fitore Milani do të kërkojë ta mbyllë vitin 2019 me fitore në Serie A, dhe për ta arritur këtë i duhet ta kalojë një pengesë sh
Atalanta e Gjimshitit festë të çmendur pas kualifikimit në Champions (VIDEO) Ka përfunduar faza e grupeve në Champions League. Befasia më e këndshme ka qenë Atalanta, që në pjesëmarrjen e parë k