999 rezultate për

assange

Assange në rrezik, mund ta lërë shpejt Ambasadën e Ekuadorit Julian Assange është më shumë se 6 vjet në azil në Ambasadën e Ekuadorit në Londër. Ky strehim 6-vjeçar është në rrezik,
Assange: Sulmi nuk do të ndodhte nëse CIA nuk do të armatoste terroristët Sulmi në Mahattan nuk do të kishte ndodhur nëse CIA kishte shpenzuar më pak kohë duke armatosur terroristët, ka thënë As
SHBA mund të falë Assange nëse ofron provat që rrëzojnë akuzat për Rusinë Uashingtoni mund të falë themeluesin e WikiLeaks, Julian Assange, nëse ky i fundit dorëzon prova që mohojnë ndikimin e R
Assange pas ndalimit të hetimeve: Nuk fal as nuk harroj! Themeluesi i “WikiLeaks”, Julian Assange, tha se nuk do t’i falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dysh
Suedia ndal hetimin kundër Assange lidhur me akuzat për përdhunim Suedia ka hequr dorë nga hetimi i themeluesit të “WikiLeaks”, Julian Assange, i akuzuar për përdhunim. Pas 7 vjetësh
Drejtori i CIA-s, thirrje agjencive të ruajnë sekretet shtetërore nga njerëz si Assange Drejtori i CIA-s Mike Pompeo tha se agjencitë qeveritare të ngarkuara me ruajtjen e sigurisë së vendit duhet të mbrojnë
Amasada e Ekuadorit pritet që t’i ndërpresë strehimin Julian Assange Themelues i WikiLeaks-it, Julian Assange, së shpejti mund t’i kërkohet që të largohet nga Ambasada e Ekuadorit. Assan
Themeluesi i WikiLeaks pranon të kthehet në SHBA pas lirimit të Manningut Pas vendimit të marrë nga Presidenti në Largim i SHBA-ve, Barack Obama, për shkurtimin e burgimit për Chelsa Manning, t
WikiLeaks: Soros dhe USAID krijuan "Panama Papers" për të sulmuar Putin Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange në një “intervistë” me përdoruesit e rrjetit social Reddit ka deklaruar se George
Themeluesi i WikiLeaks pranon ekstradimin në SHBA por me një kusht Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange në një twet në Twetter ka pranuar publikisht që do të ekstradohet në Shtetet e Ba
Assange pranon të ekstradohet në SHBA, por ka një kusht Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange pranon që të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke vendosur një kus
Trondit kreu i "Wikileaks": Burimi ynë nuk është Rusia (VIDEO) Kreu i "WikiLeaks", Julian Assange, në një interviste radiofonike me Sean Hannity, ka thënë se qeveria ruse nuk ishte bu
Assange merret në pyetje nën akuzat për përdhunim Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange, i cili publikoi mijëra informacione kundër demokrates Hillari Klinton në prag të
Themeluesi i "Wikileaks" akuzohet për përdhunim Themeluesi i "WikiLeaks", Julian Assange pritet të merret në pyetje, nën akuzat për përdhunim në ambasadën e Ekuadorit n
Wikileaks: Moska nuk na ka dërguar emaile për të kërcënuar Klinotnin Shefi i Wikileaks, Julian Assange, ka deklaruar se nuk kanë marrë asnjë email nga qeveria ruse për të kërcënuar Hillari
Assange nuk do të ketë qasje në internet deri në përfundim të zgjedhjeve në SHBA Julian Assange nuk do të ketë qasje në internet derisa të përfundojnë zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, kë
“Rusia përfiton nga sekretet që nxjerr Assange” Gazeta New York Times, shkruan se themeluesi dhe redaktori i WikiLeaks, Julian Assange shpesh i shmanget kritikave ndaj
Assange: Kemi dokumente të reja mbi Clinton, do ndikojnë zgjedhjet Jualian Assange, themeluesi i “Wikileas” trazon sërisht rrjedhën e fushatës zgjedhore në Amerikë. Të tjera dokumente
Wikileaks dizajn të ngjashëm me Google Vizitorët e uebsajtit Wikileaks ka publikuar një dizajn të ri, i cili është i ngjashëm me atë të motorit të kërkimit Goo
Julian Assange: Ja si i përçau Izraeli palestinezët Julian Assange ka dhënë një intervistë për një gazetë argjentinase nga ambasada e Ekuadorit në Londër, ku ai po qëndron