999 rezultate për

assad

Ushtria e Assad-it shkon në veri, rrezik lufte frontale me Turqinë Ka marrë një kthesë të tmerrshme lufta në Veri-Lindje të Sirisë. Forcat kurde kanë arritur një marrëveshje me regjimin e
Rrjedh në media takimi top-sekret, si Trump do ta vriste Assadin Presidenti amerikan Donald Trump e donte të vdekur homologun e tij sirian, Bashar al-Assad, gjatë vitit të kaluar, por S
Rusia dhe Assadi sulmojnë zonën ku ndodhet ushtria turke Rusia ka bombarduar sot nga ajri zonën e Idilit në Siri ku dhe ndodhet ushtria turke duke bërë edhe më të paqartë situat
Po kurohet me kancer malinje, zonja e parë e Sirisë: Gjej forcën tek populli sirian Zonja e parë e Sirisë, Asma Assad i është drejtuar publikut një ditë pas publikimit të lajmit se po trajtohet kundër kan
Bashkëshortja e presidentit me tumor malinje Asma Assad, gruaja e presidentit sirian Bashar Assad, ka filluar trajtimin për kancerin e gjirit, njoftoi presidenca në
Asad kërcënon SHBA-të: Ju vrasim ushtarët nëse nuk i largoni nga Siria Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, theksoi mundësinë e një konflikti midis ushtrisë së tij dhe forcave amerikane në S
Assad s'ka si i hakmerret Francës, i kthen një dekoratë Siria i ka kthyer Francës titullin e Legjionit të Nderit me të cilin ishte nderuar presidenti sirian, Bashar al-Assad.
Kur diktatori i tmerrshëm mbështeste Serbinë kundër Kosovës (VIDEO) Presidenti sirian, Bashar Assad në një intervistë për gazetën serbe ‘Politika’ të vitit 2016, pati folur për problemin e
Haley: Assadi do të goditet përsëri nëse përdor armë kimike Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Ba
Berisha krah Bashar al Assad, si qëndron e verteta? (FOTO LAJM) Emri i Bashar Al-Assad është në qendër të vëmendjes këto ditë, pasi përflitet se ka organizuar sulmin kimik ndaj rebelëv
Zonja e Parë e Ferrit, njihuni me gruan e Bashar al-Assad (FOTO LAJM) Zonja e Parë e Sirisë ishte përshkruar si Princëshë Diana e Sirisë me pamjen dhe sensin e modës. Megjithatë, Asma al-Ass
Asad kërcënon SHBA-të pas sulmeve të mëngjesit të sotëm Presidenti sirian Bashar al-Assad ka thënë se sulmet ajrore të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar
Gjashtë pyetje dhe përgjigje bazike mbi luftën në Siri Lufta siriane ka qenë një katastrofë që është zhvilluar ngadalë, e ka përfshirë pothuajse tërë botën. Më poshtë ësht
Putin e ekzagjeron: U shkatërruan 71 nga nga 103 raketa të aleatëve në Siri Presidenti sirian Bashar al-Assad ka thënë se sulmet ajrore të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar
Putin: Ushtria jonë po e ndihmon Assadin Presidenti rus Vladimir Putin në një deklaratë për media, i ka quajtur sulmet ajrore të udhëhequr nga SHBA kundër Sirisë
Pas bombardimeve shfaqet për herë të parë Assad (VIDEO) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur ofensivën ndaj Sirisë në orën 5:00. Siç pritej, në mbështetje të SHBA-ve j
Ky është bombardimi i parë i SHBA-ve ndaj Assadit (VIDEO) Kanë dalë videot e para dhe fotot nëpër mediat sociale që tregojnë bombardimet në kryeqytetin sirian nga SHBA, Britani d
Flota amerikane është gati, Asad fsheh kokën në bunkerin rus Mësohet se presidenti sirian Bashar al Assad ka lënë Damaskun prej disa ditësh dhe i shoqëruar nga autokolona ushtarake,
Edhe një shtet kërkon ndëshkimin e Assadit Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, shfrytëzoi një fjalim në komemorimin të përvitshëm për Holokaustin për të b
Assad reagon pas paralajmërimeve për luftë Pas tensionimit të situatës së sigurisë në Siri, ka reaguar presidenti Bashar al-Assad, i cili ka thënë se çdo aksion us