999 rezultate për

asociacionit

Populli i Kosovës këtë vit më optimist se sa vitet e kaluara Studimi i fundit i Asociacionit Gallup International, të cilin e ka siguruar Telegrafi, tregon se këtë vit, niveli i opt
Thaçi: Duhet të formohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe Thirrja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, së Kosova duhet të implementojë të gjitha marrëveshjet e nënshkruara në Bru
Qeveria nuk e ka idenë ç'po ndodh me Asociacionin, a po bëhet ndonjë kurth? Qeveria e Kosovës nuk ka informata të konfirmuara nga ekipi menaxhues për hartimin e statutit të Asociacionit të komunav
Edita lëshon akuza të rënda ndaj Haradinajt për Asociacionin Ish-kryenegociatorja e Kosovës, Edita Tahiri, akuzon Qeverinë e Kosovës se ka bërë neglizhime të mëdha për çështjen e As
Besnik Tahiri bën tri sqarime mbi Asosacionin Koordinatori Nacional për Qeverisje Lokale, Besnik Tahiri, ka folur edhe njëherë rreth Asociacionit. Thotë se Qeveria nu
Haradinaj sot merr Asociacionin, a do t'i mbyllë sytë? Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, konfirmon për Radion Evropa e Lirë, se Statuti i Asociacionit të Komunave
Thaçi i trembet presioni serb, njofton ngritjen e Asociacionit Nuk ka asnjë shenjë për trazira por çuditërisht ende vazhdojnë të vinë reagime për përmbajtje e qetësi. Së fundmi ka
Qeveria s'ka ide si po shkruhet Asociacioni Ndonëse drafti i parë i statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe pritet të jetë gati më 4 gusht, Qeveria e
SHBA i jep mbështetje Asociacionit, a po themelohet sipas dëshirës serbe? Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë kreativitet dhe fleksibilitet kur është fjala për rolin dhe kompetencat që duhe
Drafti i asosacionit, anti-kushtetuese: Qeveria zotohet të mos e pranojë Ekipi menaxhues ia ka dorëzuar Qeverisë së Kosovës draftstatutin për Asociacionin, i cili bie ndesh me ligjet e Kosovës
Hoxhaj ofertë Serbisë, për Asociacionin kërkon vend në OKB Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot bashkëbisedim me Komisionin për Punë të Jashtme të Kuvend
Ky është drejtori i ri i Asociacionit të Gazetarëve Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka emëruar Petrit Çollakun – drejtor ekzekutiv të AGK-së. “Emërimi i z. Çollaku n
Kosova mund ta ndryshojë kushtetutën për t'i dhënë kompetenca Asociacionit Kosovës mund t’i kërkohet ndryshimi i Kushtetutës për ta akomoduar marrëveshjen finale me Serbinë. Burime të Kohës Di
Ç'po ndodh ndodh me Asociacionin? Ekipi menaxhues për përgatitjen e draftit për statutin e Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, tashm
Ekipi i Asociacionit nuk përfill Kushtetuesen, bazohet në marrëveshjen e Brukselit Ekipi Menaxhues për draftimin e statutit të Asociacionit/Bashkësisë së Komunave me Shumicë Serbe që në takimin e parë ka
Asociacioni rikthen Listën Srpska në qeveri Përfaqësues të serbëve në Kosovë dhe politikanë nga Beogradi kanë zbutur qëndrimin rreth ultimatumit për themelimin e As
Lista Serbe heq dorë nga Asociacioni, a po u bindet Ramush Haradinaj? Lista Serbe, e cila përfaqëson komunitetin serb në institucionet lokale dhe qendrore të Kosovës ka konfirmuar se ka hequ
Haradinaj i gatshëm ta formojë Asociacionin vetëm të mos ketë ultimatum nga serbët Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se ultimatumi i Listës Serbe për themelimin e Asociacionit të Komunave
Simiq ia përkujton kërcënimin Haradinajt për kushtin e Asociacionit Përfaqësues të Listës Serbe kanë paralajmëruar se nëse Qeveria e Kosovës nuk e themelon Asociacionin e Komunave serbe sh
Gjuriç në Rusi, merr përkrahjen për formimin e Asociacionit Drejtori i të ashtuquajturës zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, po qëndron për një vizitë zyrtare në