999 rezultate për

asociacioni

VV-Lajçakut: Në takim me Kurtin nuk është përmendur Asociacioni Lëvizja Vetëvendosje thotë se në takimin me emisarin e BE’së, Miroslav Lacakun, nuk ka qenë temë Asociacioni. Ndrysh
Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritet
Lëvizja "Anti-Bixhoz" kundër hapjes së basteve në Maqedoni Lëvizja “Antibixhoz” ka reaguar kundër hapjes bastoreve dhe kazinove me lehtësimin e masave. Nga kjo lëvizje thonë se pu
Edhe një kampionat tjetër europian vazhdon futbollin në maj Superliga e Danimarkës në futboll do të vazhdojë më 28 maj, pas më shumë se dy muajve pushim për shkak të koronavirusit.
Agnelli kërkon që merkato e verës të shtyhet, jep edhe arsyet Asociacioni i Klubit Europian i dërgoi një letër skuadrave evropiane duke i treguar rëndësinë se për çfarë arsye afati i
Populli i Kosovës këtë vit më optimist se sa vitet e kaluara Studimi i fundit i Asociacionit Gallup International, të cilin e ka siguruar Telegrafi, tregon se këtë vit, niveli i opt
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dënon sulmin fizik ndaj një gazetari nga ministri Shala Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka dënuar ashpër raportimet për sulmin fizik të ministrit në detyrë të Tregtisë dhe
Sot, dita Botërore e Televizionit 21 nëntori përkon me Ditën Botërore të Televizionit. Kjo ditë simbolizon komunikim dhe globalizimin në botën bashkëko
Thaçi: Duhet të formohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe Thirrja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, së Kosova duhet të implementojë të gjitha marrëveshjet e nënshkruara në Bru
Qeveria nuk e ka idenë ç'po ndodh me Asociacionin, a po bëhet ndonjë kurth? Qeveria e Kosovës nuk ka informata të konfirmuara nga ekipi menaxhues për hartimin e statutit të Asociacionit të komunav
Organizata politike nxjerr gënjeshtrën e Thaçit, këtë javë Kosova pranon Asociacionin Organizata gjeopolitike dhe e analizave strategjike “Stratfor” ka vlerësuar se bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ja
Edita lëshon akuza të rënda ndaj Haradinajt për Asociacionin Ish-kryenegociatorja e Kosovës, Edita Tahiri, akuzon Qeverinë e Kosovës se ka bërë neglizhime të mëdha për çështjen e As
Asociacioni duhet të jetë si në modelin kroat? A mundet Këshilli i Përbashkët i Komunave serbe, i cili tash e dy decenie ekziston në Kroaci, të jetë model për formimin
Arifi flet bukur për Asociacionin, të shohim si do të veprojnë në praktikë Avni Arifi, këshilltari politik i kryeministrit Ramush Haradinaj thotë se Kosova ka marrë obligim ndërkombëtarë për krij
Dalin pjesë nga Asociaiconi, a do t'i nënshtrohet Haradinaj kushteve skandaloze të tyre? Dokumenti i cili është dorëzuar në qeverinë e Kosovës në fillim të gushtit përmban procesverbalet e takimeve në muajt qe
Besnik Tahiri bën tri sqarime mbi Asosacionin Koordinatori Nacional për Qeverisje Lokale, Besnik Tahiri, ka folur edhe njëherë rreth Asociacionit. Thotë se Qeveria nu
Tahiri sulmon Haradinajn për Asociacionin Dërgimi i draft-statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe në Bruksel nga ana e ekipit menaxhues pa kaluar pa
Serbët nuk ngopen, zbulojnë skenarin e errët të Merkel për Kosovën Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka bërë një propozim se si sipas saj do të duhej të zgjidhej çështja e Kosovës d
Haradinaj sot merr Asociacionin, a do t'i mbyllë sytë? Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, konfirmon për Radion Evropa e Lirë, se Statuti i Asociacionit të Komunave
Thaçi i trembet presioni serb, njofton ngritjen e Asociacionit Nuk ka asnjë shenjë për trazira por çuditërisht ende vazhdojnë të vinë reagime për përmbajtje e qetësi. Së fundmi ka