999 rezultate për

asllani

Festoi me shqiponjë, shqiptarja e Suedisë rrezikon penalizimin (VIDEO) Jemi mësuar që shumë futbollistë shqiptare ti festojnë golat e tyre me simbolin e shqiponjës. Rasti më i bujshëm ish
Ky është talenti që la Gjermaninë për Shqipërinë Sulmuesi 16-vjeçar i talentuar, Fisnik Asllani, është talenti më i ri që i është bashkuar Kombëtares së moshave U-17.
Rrufeja godet një burrë në qendër të Kuçovës Rrufeja ka goditur një 60 vjeçar në Kuçovë. I Moshuari Bilbil Asllani ka qenë në qendër të qyteti kur është goditur nga
"Ik moj budallaçkë!" Kur Fatos Nano injoronte Nexhmije Hoxhën Fatos Nano ishte prodhim i "shkollës" së drejtuar nga Nexhmije Hoxha, por pas demokracisë kjo nuk e pengoi atë që të ref
Konfirmohet përfitimi financiar i Vushtrrisë nga shitja e Rashicës tek Werder Bremen Vushtrria do të përfitojë financiarisht nga transferimi i Milot Rashicës nga Vitesse në Werder Bremen. Klubi gjerman
Toger Albert Asllani shpallet oficeri më i mirë ndërkombëtarë në SHBA Oficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, togeri Albert Asllani u nderua me çmimin “Colonel Alan C. Dexter, OBE, Award”.
Shqiptari Arian Asllani aktron me Robert De Niro dhe Al Pacino Mbreti i repit, Action Bronson, një shqiptar i njohur në Amerikë për muzikën e tij, por edhe për emisionin e famshëm të
Habit 50-vjeçari në emision LIVE: Gruaja më tradhtoi me të dashurin e vajzës (VIDEO) Një 50-vjeçar nga Tirana, ka telefonuar mëngjesin e sotëm në emisionin "Aldo morning show", ku i ka kërkuar moderatorit
Fatmir Asllani, kandidati më i votuar për Kuvendin Komunal të Pejës (FOTO) Qysh në raundin e parë të zgjedhjeve lokale të mbajtura më 22 tetor të këtij viti, Komuna e Pejës ka siguruar udhëheqjen
Zaimina Vajsari në pritje të ëmbël, forcohet lidhja 13-vjeçare me biznesmenin (FOTO LAJM) Zaimina Vajsari para disa kohës së bashku me të fejuarin e saj patën një ndarje, e cila vazhdoi prej muajsh, por tashmë
Zjarri në Bibliotekën Kombëtare, drejtoresha: Dëmi i rikuperueshëm (FOTO LAJM) Në orët e para të mëngjesit një zjarr i madh përfshiu katin e nëndheshëm në Biblotekën Kombëtare. Nga raportimet e para
Kush janë masonët e Kosovës? (VIDEO) Në TV Dukagjini flet Neshad Asllani, njëri prej rotarianëve të parë të Kosovës. Ai tregon në detaje se si është e org
Ja kush janë 3 shqiptarët e kapur me 6.4 milionë paund drogë (VIDEO) Shqiptari i cili përplasi makinën me një dyqan për servis kompjuterash gjatë ndjekjes nga policia është dënuar me 25 vje
Ja pse anulohet seanca për rastin “Kumanova" Seanca e sotme për rastin e Kumanovës, për shkak se njëri prej të akuzuarve është ankuar për gjendje jo të mirë shëndetë
Ja kush është kosovari që mund të ekstradohet për në SHBA Kosova ka nënshkruar marrëveshjen e ekstradimit sot gjatë ditës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ekziston mundësia
Shqiptarja firmos për Manchester City-in Një nga futbollistet më të mira shqiptare të të gjitha kohërave, Kosovare Asllani është larguar nga PSG e Francës për të
Rëfimi i Muho Asllanit: Mehmet Shehu mund ta vriste Enverin Ish-anëtari i Byrosë Politike, Muho Asllani, hedh dritë mbi debatet në Byronë Politike dhe kritikat e ish-kryeministrit
Bukuroshja e Botërorit më e bukur me flamurin kuqezi (FOTO LAJM) Shqipëria e ka një përfaqësues në Kampionatin Botëror për femra. Në Kanada nuk mungojnë futbollistet dhe tifozët shqipta
Naço i kërkon Nishanit pezullimin e gjyqtarit Hasa Sa i takon akuzave të parashtruara për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë, ministri Naço ka reaguar për gjyqtarin Qani
Pezullohet gjyqtari dhe prokurori në Elbasan pasi fshehën pasurinë Për shkak se fshehën pasurinë, masat e menjehershme janë ndërmarë për një gjyqtar dhe prokuror në Elbasan, të cilët janë