999 rezultate për

asadit

Forcat amerikane sulmojnë ushtrinë e Asadit Dy helikopterë të forcave ajrore amerikane sulmuan pak më parë një pikë kontrolli të ushtrisë së Presidentit Asad në Sir
FOTO/ Tanket turke sulmojnë ushtrinë e Asadit: Rrezikohet Lufta e Madhe në Siri Veriu i Sirisë rrezikon të bëhet shkak për një përplasje të gjerë ushtarake mes Turqisë dhe Sirisë. Forcat turke kan
Vetëm 2 metra larg: Momenti kur forcat amerikane dhe ato të Asadit shkëmbehen në Siri (VIDEO) Pas një urdhri të Presidentit Trump, ushtarët amerikanë janë tërhequr gjatë ditëve të fundit nga zonat kurde në veri të
Dalin pamjet, momenti kur forcat e Asadit futen në veri: Erdogani kërcënon me përgjigje ushtarake "E kemi marrë vendimin dhe kështu do ta çojmë deri në fund atë siç e planifikuam në fillim". Kështu i është përgjigj
Kurdët bëjnë aleancë me forcat e Asadit kundër ushtrisë së Erdoganit Ushtria e Sirisë ka arritur në vijën e frontit të qytetin e Manbij, ku luftëtarët kurdë i kërkuan Damaskut ndihmë përbal
Danimarka tërheq forcat speciale nga Iraku Rreth 60 forca speciale të Danimakrës do tëtërhiqen nga Iraku, kjo pasi që shumë zona të kontrolluara nga i ashtuquajtur
Vjen kërcënimi: Do t'a sulmojmë sërish ushtrinë e Asadit Franca do të sulmojë sërish regjimin e Asadit nëse ata do të përdorin armë kimike ndaj civilëve. Kështu është shprehur m
SHBA mban gati raketat: Sirinë e godasim sërish Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) janë të gatshme të godasi
Zbulohet shifra kolosale, sa kushtoi sulmi 1 orësh ndaj Asadit (VIDEO) SHBA-të, Franca dhe Britania e Madhe ndërmorën një sulm të gjërë ndaj bazave ushtarake dhe laboratorëve të kërkimeve ush
Gjithçka e shkatërruar, dalin pamjet pas sulmit ndaj ushtrisë së Asadit (FOTO LAJM) Televizioni shtetëror i Sirisë ka publikuar pamjet e zonave të shkatërruara nga sulmi i aleatëve ndaj regjimit të presid
Asad nxjerr videon: Si e shkatërruam raketën amerikane në ajër (VIDEO) Pas sulmit të aleatëve mbi regjimin e Asadit në Siri, fronti ka kaluar tek deklaratat si edhe propaganda. Rusët dekl
"E premte 13", kombinimi i frikshëm për sulmin ndaj Asadit Duket si një teori konspiracioni, por në rrjetet sociale ka filluar një debat i madh mbi ditën dhe datën të cilën SHBA,
U bënë aleat të Putinit, amerikanët shmangën bazën në Turqi për sulmin ndaj Asadit Amerikanët kanë preferuar që të mos përdorin bazën e tyre në Turqi për të sulmuar regjimin e Asadit nisur nga klima e ft
Zbardhet nata, momenti kur bombat e aleatëve bien mbi regjimin e Asadit (VIDEO) SHBA-të, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan mëngjesin e sotëm disa objektiva ushtarakë të regjimit të Asadit në Siri
Momenti kur ushtarët e Asadit ikin me vrap nga baza nga frika e raketave amerikane (VIDEO) SHBA-të, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan mëngjesin e sotëm disa objektiva ushtarakë të regjimit të Asadit në Siri
Nuk pritej, regjimi i Asad shkatërroi 13 raketa të SHBA-së në ajër? (VIDEO) Televizioni shtetëror sirian ka njoftuar se forcat e regjimit të Asadit kanë mundur të shkatërrojnë në ajër 13 raketa të
Avionë dhe raketa, këto janë vrasëset e pamëshirshme që ranë mbi regjimin e Asadit (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Franda dhe Britania e Madhe sulmuan sot bazat ushtarake të diktatorit sirian Bashar al
Regjimi i Asadit arreston pjestarët e forcave speciale britanike? Një numër i panjohur i forcave speciale britanike u arrestuan herët në mëngjes nga forcat e Bashar al-Assad në territori
Nuk pritej, Trump tërhiqet nga bombardimi i Asadit? (FOTO LAJM) Ndërkohë që bota po mban frymën në pritje të një sulmi me raketa të SHBA-ve gjatë këtyre ditëve në Siri, Presidenti Trum
Avionët F-15, "bishat" e ajrit që Izraeli përdori kundër ushtrisë së Asadit në Siri (FOTO LAJM) Dy avionë izraelit kryen sulmin ndaj bazës siriane në Homs duke shkaktuar 14 të vdekur dhe milion dollar dëme. Mësohet s