999 rezultate për

asad

Reagon Haradinaj, nxjerr të plotë fjalën e tij për deklaratën e Delawies Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar sot ndaj shkrimeve në disa mediume, për deklaratën e
Shkrimtari bëhet Ambasador i Kosovës në Berlin Beqë Cufaj e ka zëvendësuar tryezën e shkrimtarit me atë të diplomatit. Shkrimtari dhe publicisti nga Kosova dorëzoi të
Teatri, Vlahutin pranon të takohet me artistët Artistët vazhdojnë protestën për Teatrin pavarësisht miratimit të ligjit. Edhe gjatë ditës së some kanë nisur protest
Ambasadori kinez sheh ëndrra me sy hapur: Kosova është Serbi Ambasadori i Kinës në Beograd Li Manchang ka deklaruar se Kosova për Pekinin është Serbi dhe kështu do të mbetet, transm
Dhunohet brutalisht ish-ambasadori britanik në Amerikë Një ish-ambasador britanik në SHBA është përfunduar në spital pasi u rrah nga të rinjtë në një stacion treni në Londër.
"Kujdes!", Ambasada Amerikane ka një njoftim të rëndësishëm për shqiptarët Amerika vazhdon të jetë një ëndërr për shqiptarët e shpesh bien pre e mashtrimeve nga persona të cilët pretendojnë viza
VV nxjerr "certifikatën e mirënjohjes"së Lutfi Hazirit nga NASA Lëvizja Vetëvendosje po mban një aksion simbolik në Gjilan, para Teatrit. Ky aktivitet është organizuar nga aktivistë
Ambasadori i ri në Kosovë e njeh në pëllëmbë të dorës Turqinë Një diplomat që e njeh mirë dhe punoi gjatë në Turqi. Ky është Philip S. Kosnett, ambasadori i ri i SHBA-së në Prishtinë
Ironizon ambasadori britanik: Peshqit e mëdhenj janë akoma në det Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman u shpreh gjatë aktivitetit për operacionin “Forca e Ligjit”,
Lu ia thotë në sy Ramës: Tahiri është peshk i madh dhe duhet të dënohet! Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu ka lënë porositë e fundit për politikën shqiptare pak para ikjes. Gjatë akt
30 vite karrierë, kush është ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri Kathleen Ann Kavalec është propozuar nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, si ambasadorja e
Trump merr vendimin, emërohet ambasadori i ri amerikan në Shqipëri Tashmë ka dalë edhe emri që do të zëvëndësojë Donald Lu në Shqipëri. Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka emëruar Ka
Zëvendëson Donald Lu-në, kush është ambasadorja e re? Kathleen Ann Kavalec është emri i ri i ambasadores amerikanë në Shqipëri. Ajo do të zëvëndësojë Donald Lu që pritet t
Zv/ambasadorja gjermane: Zero shanse për azil në Gjermani Prishmëritë e BE-së nga Shqipëria që ajo të meritojë hapjen e negociatave të anëtarësimit në 2019 janë temë e ditës në T
Basha sulmon Ambasadorët: Kërkojnë të na bashkojnë me krimin Lulzim Basha ka thumbuar ashpër Ambasadorët këtë herë në lidhje me krimin në Shqipëri. “Më vjen keq që edhe sot ka pa
Përballja Kroaci-Rusi, ironizon Ambasada amerikane në Zagreb Ambasada amerikane në Zagreb ka ironizuar me anë të një postimi në TWitter, ndeshjen mes Kroacisë dhe Rusisë. Rusia
U kualifikua ndaj Spanjës, reagon Ambasada e Rusisë në Tiranë (FOTO LAJM) Ambasada e Rusisë në Tiranë ka reaguar menjëherë pas fitores së Rusisë përballë Spanjës me anë të 11 metërshave. Koh
Ambasadori amerikan kritikon Donald Trumpin Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Estoni, ka njoftuar se do të pensionohet, duke kritikuar ashpër presid
Doli kundër hapjes së negociatave, Holanda ka një mesazh për Shqipërinë Ambasada Holandeze në Tiranë ka reaguar sot pas shtyrjes sënegociatave për Shqipërinë në BE deri në qershorin e vitit të
Meksikanët festojnë para ambasadës, konsulli i Koresë nuk i reziston dot (VIDEO) Koreja e Jugut ka mundur Gjermaninë pasditen e djeshme me rezultat 2-0 duke lënë një gjurmë të madhe në Kupë e Botës.