999 rezultate për

arvizu

Ish-ambasadori i SHBA-së: Ndërkombëtarët janë të frustruar Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, në një intervistë me Skype nga Uashingtoni me gazetarin, Muhamed Veli
Veliaj mbjell pemë me ish-Ambasadorin e SHBA, i dhuron Kullën e Sahatit (FOTO LAJM) Katër vite pas largimit nga Shqipëria, ish-Ambasadori i SHBA, Alexander A. Arvizu është surprizuar nga ndryshimi i shp
Arvizu dhe "fillimi i fundit" për PD-në! Nga Alfred Peza Besoj se ata pak njerëz në PD që dijnë ti lexojnë mire mesazhet amerikane, edhe kur ato vijnë nga një
Deklarata e fortë e Arvizu: Të hetohet, akuzat ndaj Tahirit janë serioze! Ish-ambasadori amerikan në Shqipëri, Aleksandër Arvizu ka reaguar për herë të parë në lidhje me situatën e nxehtë në Shq
Kriza politike në vend, Lu dhe Arvizu takojnë Ramën Situata politike në vend është më e tensionuar se kurrë, dhe kolapsi nuk është tashmë vetëm në kampin opozitar por edhe
Bashën nuk e bindin as Donald Lu me Arvizunë: E vetmja zgjidhje, qeveria teknike Kreu i opozitës Lulzim Basha priti sot në zyrën e tij ambasadorin e SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu si edhe ish-ambasadorin
Kanabisi apo Rusia, cila ishte tema e takimit mes Kodhelit dhe Arvizusë? Pasi iku nga Shqipëria si ambasador i SHBA-ve këtu, Aleksandër Arvizu është rikthyer disa vite më vonë duke takuar disa
Pasi folën me Bashën, Lu dhe Arvizu takim dhe me Metën Pasi zhvilluan një takim rreth orës 10:00 me Lulzim Bashën, dy diplomatët amerikanë, Donald Lu dhe Aleksander Arvizu i j
Përfundon takimi ambasadorit Donald Lu dhe Arvizu me Bashën UPDATE/ Partia Demokratike ka reaguar menjëherë disa orë pas takimit mes Ramës dhe Metës. Kryetari i PD-së, Lulëzim Bash
Takohen Basha-Arvizu-Lu, ja temat e nxehta që u diskutuan në selinë blu Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me zv/Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështj
Lu dhe Arvizu takojnë Bashën në selinë e PD-së Ambasadori Donald Lu dhe ish-ambasadori Alexandër Arvizu kanë nisur një takim me liderin e opozitës, Lulzim Basha, tek s
Reforma në Drejtësi/ Meta takon Arvizun dhe Lu Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Zv.Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dh
Meta takon në Uashington Arvizunë Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ndodhet prej disa ditësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po zhvillon takime në Ko
Rosela: Arvizu më qëndroi pranë në një moment të vështirë Këngëtarja Rosela Gjylbegu ka shuar të gjithë kuriozitetin në lidhje me miqësinë që ekziston me ish ambasadorin Arvizu d
Arvizu to Albanians: Thank you for your hospitality! US Ambassador Alexander Arvizu has thanked all Albanians for their hospitality, as he is leaving our country and will be
Arvizu: Mirënjohës për mikpritjen tuaj! Ambasadori Arvizu ka përcjelle pak më parë një status në Facebook, për largimin e tij nga Shqipëria. Sipas tij, ndonëse
Nishani: Arvizu do mbetet një mik i mirë i Shqipërisë Në një takim lamtumire me ambasadorin e SHBA, Presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se Arvizu ka kontribuar për forcimin
Më në fund Arvizu takon Gixharin (FOTO LAJM) Më në fund ambasadorit Arvizu i është plotësuar dëshira dhe është takuar me aktoren Olta Gixhari. Ishte kjo një nga gjër
Arvizu heq kollaren, ja çastet ku ai kërcen (FOTO LAJM) Ambasadori Arvizu, ka shijuar një mbrëmje të veçantë nën tingujt e muzikës së Aurela Gaçes dhe vëllezërve korçarë. Këto
Gixhari shokohet nga Arvizu: Të më ftojë në SHBA (FOTO LAJM) Aktorja bukuroshe Olta Gixhari ka reaguar menjëherë pas deklaratës së ambasadorit Arvizu, duke theksuar se nuk e priste