999 rezultate për

artist

3 breza në një foto, Gold Ag ndan foton e veçantë me të birin dhe nënën (FOTO LAJM) Gold Ag u bë baba për herë të parë më 28 Nëntor. Artisti kishte shprehur më parë dëshirën për të mirëpritur djalin e tij
Mbështetja e madhe për Kosovën, artisti bën portretin e Biden me oriz dhe grurë Ndërsa vëmendja e botës është kthyer nga ceremonia e inaugurimit të Presidentit të Amerikës, Joe Biden, një artist nga K
Drejt suksesit ndërkombëtar, Tayna konfirmon duetin me artistin me famë botërore (FOTO LAJM) Prej kohësh, Tayna ka paralajmëruar disa bashkëpunime me artistë të huaj por që për shkak të pandemisë ishin shtyrë për
Eurovisioni lavde për artistët shqiptarë: Këndojnë nota të larta dhe ne i duam Faqja zyrtare e “Eurovision”-it në rrjetet sociale ka shpërndarë një video të veçantë, dedikuar Shqipërisë. Ata kanë
"Një flamë, por do t'ja hedh!" Zbulohet SMS e fundit e Kujtim Prodanit i cili vdiq nga COVID-19 Arti shqiptar sot është në zi! Këngëtari dhe kantautori i njohur Kujtim Prodani ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19.
Artisti napoletan përjetëson Maradonën me një murale (FOTO LAJM) Artisti rrugor napolitan, Jorit Agoch, ka krijuar pikturën e tij murale të re në Quarto, komunë italiane e vendosur në q
Prej dy javësh i shtruar në spital, koronavirusi i merr jetën kritikut të artit Kritiku i artit, Astrit Lopari ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 72-vjeçar. Kritiku i artit nga Elbasani prej
2020-ta ishte viti i Dua Lipës, kap majat e suksesit në "Billboard" (FOTO LAJM) Ky vit ka qenë mjaft i suksesshëm për Dua Lipën. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka qenë mjaft aktive në muzikë dhe jav
10 këngët hit të 2020-ës, kush është artisti që theu rekorde dëgjueshmërie (FOTO LAJM) Billboard Albania ka publikuar statistikat e artistëve më të dëgjuar për vitin 2020 në Shqipëri. Top 10-shen e kryeson M
"Më ftoi të jetonim në Amerikë", Fjodora Fjora rrëfen flirtin me artistin me famë botërore (FOTO LAJM) Gazetarja dhe moderatorja e njohur Fjodora Fjora ishte një prej të ftuarave të emisionit të Luana Vjollcës, “Shiko Kush
Kostum "femëror" në Festivalin e Këngës, reagon artisti: Më kanë kërcënuar me vdekje (FOTO LAJM) Këngëtari Durim Morina i njohur ndryshe si ‘Mirudi’ . i cili ka marrë këtë vit në “Festivalin e Këngës” me këngën “Nës
Të gjithë do të gjeni veten, artisti spanjoll sjell situatat "para dhe pas" (FOTO LAJM) Artisti spanjoll Nacho Diaz Arjona ka sjellë në mënyrë unikë situatat para dhe pas nëpërmjet fototve duke i shkrirë të g
Këngëtari i huaj i vjedh këngën Ronela Hajatit, artistja e demaskon publikisht (VIDEO) Me anë të një postimi në Instagram, këngëtarja e njohur Ronela Hajati ka zbuluar se një këngëtar i huaj i ka vjedhur një
Pas dhunës ndaj artistëve, paralajmërohet demonstrata e radhës Regjisori Robert Budina ka paralajmëruar se ditën e sotme do të protestojnë në orën 18.00 para Ministrisë së Brendshme p
Ne nuk e njohim këtë artist shqiptar, por Jennifer Lopez po (VIDEO) Mos e besoni po deshët, por Jennifer Lopez është frymëzuar nga një shqiptar për sfidën që po çmend rrjetin. “In the Morn
Artistja e thotë troç: E urrej Trump! Artistja legjendare 74-vjeçare thotë se kurrë nuk ka urrryer dikë më shumë se sa Presidentin Donald Trump dhe zotohet se
Noizy del kundër protestës dhe ironizon artistët: Të ndihmojmë familjen e Klodianit (FOTO LAJM) Përmes një postimi në Instagram, Noizy i ka bërë thirrje artistëve t'i bashkohen për të ndihmuar familjen e Klodian Rash
Kush është artistja që rikthen Flori Mumajesin në skenë pas 1 viti (FOTO LAJM) Një superprojekt pritet të publikohet së shpejti. Rep-artistja Tayna ka bashkuar forcat me Flori Mumajesin dhe dueti
Një formë tjetër "proteste" për Klodian Rashën, artisti i Operas vajton për të riun (VIDEO) Vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë ka shkaktuar reagime të shumta nga qytetarët. Mbrëmjen e djes
Sot 25 vjeç, çfarë bën dhe si duket djali i Inva Mulës dhe Pirro Çakos (FOTO LAJM) Ai është i biri i 2 prej emrave të mëdhenj në botën e muzikës shqiptare, djali i sopranos Inva Mula dhe kompozitorit Pir