999 rezultate për

artificial

Lajm i mirë për të sëmurët, miratohet zemra e parë artificiale në Francë Kompania franceze, Carmat SA, ka marrë miratimin për zemrën e parë artificiale. Sipas agjencisë Bloomberg, projekti n
Shoqërohet me forcë nga Policia ish-gjyqtari Alaudin Malaj (VIDEO) Ish-gjyqtari Alaudin Malaj është shoqëruar nga policia. Mësohet se ai është shoqëruar me forcë në zonën e Liqenit Artifi
Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë Shkencëtarët kanë arritur të krijojnë një rrjet nervor që njeh se kur nuk është më i besueshëm. Është krijuar për të
Koronavirusi i ri artificial apo natyror? Nuk ka fund debati për COVID-19 Që nga shpërthimi i parë epidemik i Covid-19 në Vuhan, hipoteza më e besueshme për shfaqjen e këtij koronavirusi të ri,
Video e vitit 1896 bëhet virale (VIDEO) Kjo video është realizuar 124 vite më parë. Video 52 sekonda është një ndër filmat e parë dhe u filmua na Louis Lumie
Vendoset data se kur do të mblidhet Asambleja e PS-së Asambleja e PS ka vendosur të mblidhet me datë 9 tetor në ambientet e Liqenit Artificial në orën 15:30. Prej disa jav
"Çfarë di? Në shtëpi jemi dominantë", trajneri i Young Boys i jep përgjigje Tiranës për barin artificial Tirana luan nesër ndeshjen më të rëndësishme në historinë e saj, teksa do të përballet me Young Boys në fazën play off t
​Kurti akuzon Hotin: Nuk di të dallojë liqenin natyral prej atij artificial Lëvizja Vetëvendosje po konsideron se në negociata me Serbinë, Kosovën e ka përfaqësuar një kryeministër që nuk e din da
VOA për nisjen e sesionit të ri parlamentar: Heshtje e sforcuar artificialisht Në Tiranë nisi sot sezoni i ri parlamentar, sfida kryesore e të cilit mbetet përgatitja sa më e mirë e zgjedhjeve të për
Rrezikon të mbytet një 65 vjeçar te Liqeni Artificial në Tiranë Një 65-vjeçar ka rrezikuar të mbytet në Liqenin Artificial. Sipas policisë 65-vjeçari Gj.C i cili gjatë kohës që ka qene
Tirana nis mosbindje civile? Një grup qytetarësh futen tek Liqeni Artificial Një grup njerëzish kanë shkuar tek parku i Liqenit Artificial duke thyer kështu masat e qeverisë Rama. Thirrja u bë f
Pedagogu sfidon Ramën: Futet te parku i Liqenit Artificial në Tiranë Pedagogu Erion Kristo “sfidon” Ramën dhe “hap” parkun e Liqenit Artificial pasditen e sotme. Përmes një postimi në Fa
Fëmija i diplomatit amerikan gjen ''të bardhë'' te liqeni Artificial Dhjetë ditë më parë, në komisariatin numër 1 në kryeqytet, një diplomat amerikan ka dorëzuar një dozë të vogël lëndë nar
U infektua me koronavirus, futbollisti i Montpellier në koma Gjendja shëndetësore e Junior Sambia, mesfushorit të Montpellier në Ligue 1, i cili rezultoi pozitiv me Koronavirus dhe
Pse është më e shëndetshme të flini në dhomë komplet të errët Drita artificiale mund të ndikojë negativisht në shëndetin e të gjithë trupit, dhe hulumtimet kanë treguar se edhe drita
Rama merr masën drastike, nga ky moment nuk mund të shkojmë më tek Liqeni Artificial Ditën e sotme kryeministri Edi Rama deklaroi sot se do të ndalohet frekuentimi i liqenit të Tiranës. Për shkak të mot
Mrekullitë artificiale në Dubai, luksi i shfrenuar i miliarderëve (FOTO LAJM) Dubai është qyteti më i madh dhe më i populluar në Emiratet e Bashkuara Arabe. I vendosur në bregdetin juglindor të Gjir
Gjendet në gjendje të rënduar tek “Liqeni Artificial”, ndërron jetë 53-vjeçari Rreth orës 18:00 në vendin e quajtur “Liqeni Artificial”, disa kalimtarë kanë konstatuar një shtetas rreth 53 vjeç në gj
TIRANË/ Përndjekje, dhunë e vjedhje: Arrestohen 5 persona Policia e Tiranës ka arrestuar 5 persona në Tiranë për çështje të ndryshme penale. M. K.,23 vjeç, banues në Tiranë më
Inteligjenca artificiale kapërcen mjekët në diagnostikimin e kancerit të gjirit Inteligjenca artificiale ia kaloi zyrtarisht doktorëve në diagnostikimin e kancerit të gjirit. Ajo rezulton më e saktë n