999 rezultate për

arteta

Prag ndeshja me Wolves, Arteta: Diçka ende mungon te Arsenali Menaxheri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka folur për mediat para ndeshjes ndaj Wolves ku pranoi se ekipi i tij po përballet
Granit Xhaka tregon arsyen e vetme pse qëndroi te Arsenali Granit Xhaka ishte shumë pranë largimit nga Arsenali kur në stolin e "Topçinjve" ishte Unai Emery. Trajneri spanjoll
Xhaka thyen heshtjen: Ju tregoj pse reagova ndaj tifozëve, jam prej një personi tek Arsenali Granit Xhaka ka folur në lodhje me ndryshimin e tij që pas marrjes së ekipit nga Mikel Arteta. Ai tregoi se i kishte
Situata e Ozil, reagon Henry: Arteta duhet ta rregullojë situatën me të Legjenda e Arsenalit, Thierry Henry ka këshilluar trajnerin Mikel Arteta të rregullojë situatën që ndodhet mesfushori Me
Humbi ndaj Licesterit, Arteta shprehet i zhgënjyer Leicester City ka fituar për herë të parë pas 47 viteve në terrenin e Arsenal. Goli i Jamie Vardy në minutën e 80’ i
Arteta: Unë kam dështuar me Ozilin, ja pse nuk e përfshiva në skuadër Mesut Ozil është lojtari më i paguar i Arsenalit dhe më i paguari i gjithë Europa League, por mesfushori nuk është përfs
Arteta e vetëdijshëm për skuadrën që ka: Jemi larg Liverpoolit Mikel Arteta ka pranuar se Liverpooli i ka treguar Arsenalit saktësisht se sa larg janë ata nga mundësia për të luftuar
Aouar te Arsenali? Kjo është përgjigja Mikel Artetas Menaxheri i Arsenalit, Mikel Arteta, pret një përfundim të zënë në afatin kalimtar, por nuk kishte asnjë azhurnim në lid
Aubameyang e pranon se ka pasur oferta nga Barcelona Pierre Emerick Aubameyang ka qenë një nga lojtarët më të përfolur në merkato. Ylli i Arsenal flitej se do të largohej
Arsenali mposhti me vështirësi West Ham, Arteta: Ishim me fat Trajneri i Arsenal, Mikel Arteta, ka dhënë komentet e tij pas ndeshjes ndaj West Ham United. Arsenal fitoi 2:1, falë
Arsenal mposht me vështirësi West Ham, Artetan e nderojnë zëvendësimet (VIDEO) Edward Nketiah i ka siguruar tri pikë skuadrës së Arsenal. Arsenal kanë marrë tri pikët e radhës në Premierligë, por
6 formacione se si mund të rreshtohet skuadra e Artetas sezonin e ri (FOTO LAJM) Nënshkrimi i parë i madh i verës në Arsenal ka arritur zyrtarisht, ku Willian u bashkua me klubin nga rivalët e Chelseat
Arsenal mposht në finale Chelsean, Arteta fiton trofeun e parë si trajner (VIDEO) Mikel Arteta ka regjistruar trofeun e parë të tij në karrierën si trajner, duke fituar Kupën FA me Arsenal. Arsenal i
"Isha shumë afër largimit", Xhaka falënderon Artetan për shansin e dytë Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka zbuloi se ai ishte “shumë, shumë afër” për të lënë klubin në janar dhe ka falënderu
Xhaka bëhet shembull te Arsenali Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, është i bindur se ringjallja e mesfushorit Granit Xhaka është dëshmia se çdo lojtar
Arteta mund Guardiolen, Arsenali siguron finalen (VIDEO) Arsenal ka shënuar fitore të madhe në ‘Wembley’, duke mposhtur Manchester Cityn me rezultatin 2:0. Në këtë ndeshje, i
Arteta dëshiron shërbimet e Enis Bardhit Pas 3 sezonesh në kampionatin spanjoll me Levanten, mesfushori me origjinë shqiptare, por i lindur në Shkup, Enis Bardhi
Arteta: Xhaka është lider i lindur, mund të mbaj sërish shiritin e kapitenit Granit Xhaka po mbyll sezonin e tij të katërt me fanellën e Arsenalit, kur për disa kohë mbajti edhe shiritin e kapiteni
Nuk u pa në ndeshjen ndaj City-t, kjo është arsyeja e mungesës së Ozil Ozil nuk ishte në formacionin startues e as në mesin e nëntë zëvendësuesve për ndeshjen e zhvilluar në ‘Etihad’. Arse
Formacioni i frikshëm i Arsenalit nëse Mikel Arteta i realizon objektivat (FOTO LAJM) Arsenali mund të ketë një dukje të re në sezonin 2020/2021, nëse Mikel Arteta arrin që t’i realizojë disa prej shënjestr