999 rezultate për

arsimore

Përfundon numërimi i votave në bashkinë e Përmetit, njihuni me mësuesen që u bë kryebashkiake Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Përmetit ku kandidonte e vetme kandidatja e PS-së, Alma Hoxha
Thellohet skandali i Kavajës, shkolla dhe DAR hetohen për fshehje të përdhunimit Ndërkohë që qeveria po përpiqet me çdo mënyrë për të treguar se institucionet përgjegjëse si policia dhe shkolla kanë re
Ende s'ka marrëveshje, fëmijët ngelin pa mësim Ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe mësimdhënësve për ndërprerjen e grevës në ars
Ministria merr vendim, pezullohet mësimi në këto qytete Për shkak të kushteve atmosferike të rënduara pasi në pjesën më të madhe të territorit vijojnë reshjet e dëborës, Minist
Moti i acartë, Ministria e Arsimit merr vendimin e rëndësishëm për shkollat Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë nisur nga situata atmosferike në vendin tonë për datën 9 janar 2019, bën me dije
Urdhër i prerë: Sekuestrim i çdo telefoni në shkollë (FOTO LAJM) Ministria e Arsimit së funmdi ka përforcuar urdhërin për mospërdorimin e celularëve në ambientet e shkollës. Udhëzue
Infermierët e rinj, dalin datat e provimit për licencën Një muaj pas përfundimit të testimit për tetë profesione të shëndetësisë, nis sezoni i provimeve të shtetit për infermie
Dalin rezultatet e testit të matematikës, shifra shokuese e ngelësve Tashmë kanë dalë edhe përgjigjet e testit të matematikës. Në faqen zyrtare të Qëndrës së Shërbimeve Arsimore kanë dal
Rrihte fëmijët me shkop, pezullohet nga puna mësuesja Ministria e Arsimit ka pezulluar nga detyra mesuesen Juliana Dine. Kjo masë e rëndë vjen pas videoskandalit në të cil
Anëtarësimi në BE do të shkaktojë emigim të profesionistëve Nëse ikja e trurit nuk pengohet, Maqedonia do të duhet të importojë staf dy herë më të shtrenjtë profesional. Ky është q
Kolegjet "Mehmet Akif" nuk stepen: Vazhdojmë punën normalisht Institucionet Arsimore Gulistan përmes një deklarate për shtyp kanë sqaruar historikun e veprimit të tyre në Kosovë, duk
Reforma arsimore nën thundrën e të paaftëve Nga Dr.Albano ZHAPAJ Përditë dëgjojmë nga qeveritarë e politikanë të flitet shumë për nevojën e vazhdueshme të
Doni vend pune si mësues? Ja si mund të aplikoni dhe dokumentat që duhen Edhe pse ende nuk është shpallur data e testimit, Ministria e Arsimit ka nxituar të urdhërojë Drejtoritë Arsimore, që të
E FUNDIT/ Ministria e Arsimit pezullon mësimin në të gjithë Shqipërinë Ministria e Arsimit ka marrë vendimin të pezullojë mësimin në të gjithë Shqipërinë për ditën e nesërme për shkak të përk
Denoncohet nga qytetari, shkarkohet kreu i drejtorisë Arsimore Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla në një deklaratë për shtyp ka njoftuar shkarkimin kreut të drejtorisë arsimore të M
Rama paralajmëron shkrirjen e Drejtorive Arsimore Rajonale Gjatë takimit të sotëm me mësuesit e Tiranës Edi Rama përvecse ka prezantuar platformën për rritjen profesionale të tyre
Shpërthen makina e inspektores së Drejtorisë Arsimore në Shkodër Një makinë tip “Wolkswagen”, ka shpërthyer në qytetin e Shkodrës, më konkretisht në zonën e njohur ndryshe si zona e “Do
Demokrati denoncon me emra ç’po ndodh në Zyrën Arsimore të Librazhdit Me anë të një statusi në Facebook, deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka denoncuar me emra punësimet pa kriter
Morën pjesë në fushatë, ministrja e PD kallëzon 10 zyrtarë të arsimit Ministrja teknike e Arsimit, Mirela Karabina ka kallëzuar 6 përgjegjës të Zyrave Arsimore në disa qarqe, si dhe 4 drejto
Ministrja e PD-së firmos shkarkimin e drejtores Arsimore Vlorë Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka kërkuar pezullimin nga puna të Drejtores së Drejtorisë Arsimore Rajo