999 rezultate për

arsimit

Zbulohet emri i ministrit që do të drejtojë arsimin Zv.kryeministri Bujar Osmani ka bërë të ditur se Arbër Ademi do të jetë ministër i ri i Arsimit. “Po është e vërtetë
Promovohet strategjia e re në arsim Thjeshtëzimi i mënyrës së punës së shkollave, organizimi i orëve mësimore, krijimi i një Qendre për nxënës të talentuar
BDI propozon Arbër Ademin për ministër të Arsimit Nesër pritet që të bëhen publik edhe emrat e ministrave dhe zv.ministrave të rinjë të cilët do të plotësojnë edhe gjithë
Lajm i mirë për nxënësit që e duan mësimin Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim për kompensimin e tri ditëve të humbura t
Kërkuan të dhënat personale, Ministria e Arsimit tërhiqet pas kritikave Ditën e sotme në media u shpërnda me shpejtësi lajmi se MAS ka kërkuar të dhënat personale të prindërve si ID, numri i c
MAS presion nxënësve dhe prindërve: Urgjent, sillni të dhënat personale! Prindërit e nxënësve janë alarmuar pasi fëmijët e tyre kanë kërkuar në shtëpi kartën e identitetit të prindërve. Mës
Suksesi ka vetëm një emër, "Jahja Kemal" qendra e arsimit cilësor dhe modern (FOTO LAJM) Kolegji “Jahja Kemal" si Qendër edukativo arsimore private në Maqedoni është e njohur që për sa vite që ekziston ka ofru
Ligjin që kundërshton Lista Serbe, MASHT vazhdon ta mbajë në sirtar Projektligji për arsimin e lartë, i cili ka më shumë se një vit që është tërhequr nga Kuvendi me arsyetimin se duhen bër
Ndyshime thelbësore në arsimin fillor Nga muaji shtator numri i orëve në shkollën fillore do të ulet, kështu ka deklaruar ministrja e arsimit dhe shkencës Ren
Kështu e pësojnë ata që nuk pëlqejnë punën Zdravko Savevski nga partia “E Majta” ka reaguar ndaj një padrejtësie sociale që po i ndodh të pa punëve në Republikën e
Sot, Ministria e Arsimit në ankth për këtë vendim Asociacioni Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA) do të vendosë sot nëse do ta përjashtojë ose jo
Maqedoni, skandal me diplomat false Tre kallëzime penale janë ngritur për punësime me diploma të falsifikuara. Sipas Sektori për Punë të Brendshme në Kumano
Zyrtare: Anulohet greva e mësimdhënësve Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari ka bërë të ditur se greva e 13 prillit është anuluar. “Lajmin për vendimin e Qe
LASH-i kundërshton propozim ligjin e ri për arsimin fillor Lidhja e Arsimtarëve Shqiptarë dhe Sindikata e Arsimit dhe Shkencës kanë kritika ndaj propozim ligjit të ri për Arsim fi
Nis ndryshimi rrënjësor në ligjin e arsimit Të shtunave nuk do të mësohet, maksimum 20 orë në javë do të kenë nxënësit e klasës së parë deri në të tretën, 25 orë at
Qeveria i frikësohet grevës, gati ta kalojë projektligjin Qeveria e Kosovës nesër do mbajë mbledhjen e radhës ku edhe do të miratojë ligjin për mësimdhënës. Në mbledhjen që do
Greva pritet ta dështojë testin PISA Testi “PISA 2018” do të fillojë të mbahet të mërkurën, ndërkaq nga e premtja Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dh
Bytyqi kërkon anulimin e grevës në arsim Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, priti në takim përfaqësuesit e SBASHK-ut, me të cilët bis
Të hënën s'ka mësim në Kosovë, kjo është arsyeja Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka bërë me dije se që nga data 13 prill i gjithë sistemi mësimor d
Ministri Bytyqi emëron anëtarët e rinj të Këshillit Shtetëror të Cilësisë (EMRAT) Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, në përputhje me Ligjin e Arsimit të Lartë nr. 04/L-037 dh