999 rezultate për

arsimit

Sapo ishte emëruar, pse e dha dorëheqjen zv/ministri i Arsimit (FOTO LAJM) Taulant Muka është personi që bëri bujë duke akuzuar ish-zv.ministrin e Arsimit, Ervin Demo për plagjiatur, ku më pas mo
Pse nuk po mbyllen universitetet private me probleme në Kosovë? Një raport i Ministrisë së Arsimit i dërguar në Qeveri nxjerr veç të dhëna negative për universitete e hapura në kohën k
SBASHK-u paralajmëron: Do të ketë paralizë totale të arsimit Mësimdhënësit e të gjitha niveleve të arsimit në Kosovë po presin që deri në fund të këtij muaji, institucionet përkatës
"Në këtë shkollë piqet dhe hahet mish në klasë" Deputeti demokrat Luçiano Boçi nëpërmjet një postimi në rrjetin scoial Facebook, ka publikuar dy fotografi ku disa perso
MAShT-i planifikon të dërgojë në Luginë Abetaren elektronike Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), planifikon që në Luginën e Preshevës të dërgojë Abetare në mënyr
Vodhi punimin shkencor, jep dorëheqjen zv.ministri i Arsimit Pas akuzave për plagjiaturë, zëvendësministri i Arsimit Ervin Demo ka paraqitur sot dorëheqjen e tij. Lajmin e ka bërë t
Vodhën studimin dhe e publikuan si të tyrin, kërkohet dorëheqja e zv.ministrit dhe deputetes Deputeti demokrat Luçiano Boçi denoncoi sot plagjiaturën e bërë nga dy funksionarë të lartë të shtetit shqiptar si zv.mi
Sulmohet drejtori i arsimit në Drenas Mbrëmë, në fshatin Tërdec të Drenasit , është djegur prona private e Drejtorit të Drejtorisë së Arsimit të Drenasit, Taf
"Zv/ministri i Arsimit është kopjac", studenti i nxjerr dokumentin (FOTO LAJM) Zëvendës ministri i Arsimit, Ervin Demo së fundmi është akuzuar për plagjiaturë nga studenti Taulant Muka. Muka me a
Si po dëmtohet arsimi nga tranzicioni demografik, 35% e shkollave u mbyllën Sektori i arsimit është reduktuar më shumë se 35% që nga viti 1990 si në numrin e nxënësve, mësuesve edhe shkollave. Gja
Jo vetëm këngëtare, Rihanna nga sot do të mbajë detyrën e rëndësishme Jemi mësuar t'a shohim vetëm si këngëtare, por Rihanna tashmë është do të mbajë një detyrë shumë të rëndësishme. Ar
Qeveria miraton ngritjen e Shkollës së Drejtorëve Qeveria ka vendosur sot miratimin e vendimit për krijimin e Shkollës së Drejtorëve të Institucioneve të Arsimit Parauniv
Rreth 100 shkolla në Kosovë punojnë me plan-program Serb Ndonëse është në territorin e Republikës së Kosovës, shkolla “Jovan Cvijic” në Shtërpcë asgjë tjetër nuk e lidh me këtë
Edhe këtë vit ofendime në tekstet shkollore maqedonase, përgjegjës është një ministër shqiptar Nxënësit shqiptarë në Maqedoni edhe në vitin shkollor 2018/2019 do të vazhdojnë të mësojnë me tekste shkollore me gabime
Jeni të interesuar të studioni në SHBA? Ambasada amerikane nxjerr udhëzimet Jeni të interesuar për të studiuar në Shtetet e Bashkuara por nuk dini nga t’ia filloni? Visitoni Qendra Informative e A
Vartësi i Haskukës kapet i alkolizuar në orar të punës (FOTO LAJM) Vartësi i Kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskuka është kapur duke pirë aokol në vendin e punës. Skënder Susuri, Drej
Në këtë datë fillon mësimi në Kosovë Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, ka thënë se tashmë janë
Skandal në Elbasan, nxënësit ecin kilometra, MAS jep shkollen me qira Një skandal është denoncuar nga deputeti i PD, Luciano Boci i cili në një postim në rrjetin social facebook, shkruan se
Migjeni i sotëm, njihuni me mësuesin që sakrifikon për nxënësit (VIDEO) Mësuesi Skender Abazi për çdo ditë pune ka udhëtuar në këmbë deri në fshatin Tanushë. Ai gjatë kësaj gjithnjë me vete ka
Prishtina po merr pamje moderne, zbuloni projektin më të fundit të Ahmetit Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se nga shtatori i këtij viti, kryeqytetit do t’i shtohet edhe një