999 rezultate për

arseniy

Tensionohet situata në Ukrainë Aktivistët pro-rusë kanë hyrë me forcë dhe kanë konfiskuar armë në selinë e sigurimit shtetëror në qytetin lindor Luhans
Yatsenyuk premton se nuk do të cënohet gjuha ruse Kryeministri aktual i Ukrainës Arseniy Yatsenyok, është shprehur sot se gjuha ruse është gjuhë zyrtare dhe i ka të gjith
Emërohet drejtuesi i qeverisë në Ukrainë Prijësi i protestave anti-qeveritare në Ukrainë, Arseniy Yatsenyuk është zgjedhur të mërkurën në darkë si drejtuesi i q