999 rezultate për

arris

Biblioteka e Kongresit në Uashington mban libra të rrallë për Skënderbeun Në Bibliotekën e Kongresit në Uashington, ruhen disa libra të rrallë për Skënderbeun. Grant Harris, drejtor i Sektorit t
Këngëtarja shqiptare: Duhet të kalosh në shumë krevate që të arrish famë në Greqi Ajo është një nga këngëtaret më të talentuara shqiptare dhe që ka bërë shumë bujë në Greqi. Por jo aq sa do të donte
Pensionisti ka vizituar 852 vende në të gjithë botën, shpërblehet me titull Don Parrish, 73 vjeç nga Çikago, udhëtoi për herë të parë jashtë shtetit në Gjermani në vitin 1965. Ai ka udhëtuar n
Veterani i UÇK-së Harrison ka një porosi për veteranët e Kosovës, flet për një gazetar të shitur Britaniku ka thënë se Zeka e kishte intervistë atë gjatë luftës dhe e kishte shitur intervistën për një mijë funte E Hë
Si të bëhesh milioner kur të arrish të 30-at? Ja mënyrat Ja cilat janë 10 hapat që të garantojnë se mund të bëhesh edhe ti milioner kur të arrish të 30-at: Ndiqni paratë. Në
48.5 mln dollarë brenda një viti, ky është Dj më i paguar në botë Calvin Harris sipas revistës Forbes, është muzikanti më i paguar në botë momentalisht. Skocezi ka lënë pas DJ holand
Burri me gjak të rrallë ka shpëtuar 2 milionë foshnja (VIDEO) Ai quhet James Harrison dhe Zoti i ka dhuruar një gjak të veçantë, me të cilik ka shpëtuar jetët e mbi 2 milionë foshnja
Admirali amerikan kërkon mbrojtje raketore shtesë në Havai Komandanti suprem i SHBA-ve në rajonin e Azi-Paqësorit, admirali Harry Harris, njoftoi sot se raketat amerikane të siste
Gjeneral Harris njihet me arritjet e FSK-së Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjeneral-lejtenant Rrahman Rama priti të martën në takim pune komandan
Rel: Veljanovski mund të zvarrisë procesin e mbledhjes së Kuvendit Maqedonia ndodhet para një sfide të re, në përpjekje për gjetjen e mënyrës për kapërcimin e krizës së rëndë instituciona
“Jam gati të dorëzohem në Serbi, për lirinë e Haradinajt” Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Jon Harrison, i cili ka luftuar vullnetar në Brigadën 138 “
Ish-luftëtari i UÇK-së nxjerrë armët në shitje për të siguruar paratë kundër sëmundjes Ish-luftëtari britanik i UÇK-së, Jon Harrison ka bërë të ditur kohë më parë se vuan nga kanceri. Së fundmi ka nxjerrë
Ish-ushtari britanik i bën thirrje Kosovës: Mbushni armët! Ish-ushtari i UÇK-së, britaniku Jon Harrison, i ka bërë thirrje autoriteteve të Kosovës që të bëjnë gati armët. Ai i
Reagon ashpër ish-ushtari britanik i UÇK-së: Serbia shkel në Kosovë vetëm mbi trupin tim të vdekur (FOTO LAJM) Ish-ushtari britanik i cili ka qenë pjesë e luftës së Kosovës, Jon Harrison, ka reaguar ashpër ndaj situatës së krijuar
Muri i serbve në Mitrovicë irriton britanikun e UÇK-së: Hiqeni ose do vij vetë ta shemb Britaniku Jon Harrison ka luftuar në formacionet e UÇK-së gjatë luftës së Kosovës, por s’do ta mendonte kurrë që vendi,
Albano Carrisi pëson infarkt gjatë provave (FOTO LAJM) Këngëtari Albano Carrisi është detyruar që ti nënshtrohet një operacioni që ka përfuduar me sukses, pasi ka pësuar infar
Mediat e huaja: Pezullimi i Vetting-ut do ta zvarrisë reformën Vendimi i sotëm i Gjykatës Kushetuese të shqipërisë për pezullimin e ligjit të “Vettingut” është pasqyruar edhe në medi
Lala-Rashicës: Do të tregoj rrugën si të arrish në finalen e Championsit Altin Lala mendon se Milot Rashica i ka të gjitha mundësitë që një ditë të luajë në finalen e Ligës së Kampioneve. Në
Calvin Harris refuzohet nga .... Nëse mendoni se Calvin Harris nuk e refuzojnë femrat, këtu gaboheni. DJ i famshëm duket se është vënë në lojë nga shumë
Nicole Scherzinger: Qesharake lidhja me Calvin Harris Nicole Scherzinger ka hedhur poshtë të gjitha thashethemet se mes saj dhe Calvin Harris ka një romancë, pasi kohë më par