999 rezultate për

arrestimet

Bartomeu dhe zyrtarët e tjerë nuk dëshmojnë, do të kalojnë natën në paraburgim Ish presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dhe tre zyrtarë të tjerë të lartë të klubit kanë marrë të drejtën e ty
Jo vetëm Bartomeu, policia konfirmon edhe arrestimin e disa zyrtarëve të tjerë Policia katalunase, “Los Mossos D’Esqueadra” ka konfirmuar arrestimet në klubin e Barcelonës. Mediat spanjolle raport
Përplasje me policinë, nisin arrestimet e protestuesve për rastin "Monstra" (VIDEO) Kanë nisur arrestimet e protestuesve në Shkup për rastin "Monstra". Burimet bëjnë me dije se policia ka vënë në prang
Mjanmar: Policia hap zjarr ndaj protestuesve, dy të vdekur e dhjetëra të plagosur Qindra policë dhe ushtarë u mblodhën në një kantier detar në qytetin e dytë më të madh të vendit, duke ngritur frikën e
Arrestimet e bujshme në Krujë, reagon Edi Rama Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me arrestimet e bujshme ditën e sotme në Gjykatën e Krujës. Ai shkruan se ky
EMRAT/ Policia bën namin me arrestimet në Durrës pas protestës, kush janë 50 të ndaluarit Protestat të dhunshme u zhvilluan pasditen e sotme dhe në qytetin e Durrësit, ku të rinj të revoltuar u dyndën në rrugët
EULEX për arrestimet e krerëve të UÇK-së: Kushdo që ka kryer krime, të mbajë përgjegjësi (VIDEO) EULEX, misioni i sundimit të ligjit në Kosovë, që është në krah të prokurorisë speciale duke ofruar logjistikë dhe mbësh
Reagon SPAK: Skandali me tenderët, pse u kryen arrestimet në zyrën e Adrian Çelës Pa arrestimit të ish-drejtorit të Prokurimeve në OSHEE Erlis Bushati ka reaguar dhe SPAK. Mësohet se në kërkim është
Haxhiu: Arrestimet e fundit janë arsyetime nga Specialja për publikimin e aktakuzës ndaj Thaçit Gazetari Baton Haxhiu ka thënë në emisionin Pressing në T7 se arrestimet e fundit nga Specialja ndaj liderëve të OVL-UÇK
Rama "del huq" me reagimin për ndalimin e komisionerëve: Nuk e ka idenë ku janë bërë arrestimet Kryeministri i vendit Edi Rama reagoi pak më parë lidhur me ndalimin e urdhëruar nga SPAK të disa komisionerëve në lidhj
Goditet grupi i trafikantëve në Britani: Disa shqiptarë midis 12 të arrestuarve Pas një hetimi ndërkombëtar për kontrabandën e migrantëve në Britani të Madhe me anije përmes kufirit me Belgjikën, kanë
Vazhdojnë arrestimet, 39 persona shkelin fashën orare Gjatë natës së kaluar (19/20.05.2020) është evidentuar se në gjithë shtetin 52 persona kanë shkelur orën policore, me çr
Arrestimet e bujshme për tërmetin, pse u shmang bashkia e Tiranës Prokuroria e Tiranës kundërshtoi akuzat se kishte shmangur zyrtarët e bashkisë së kryeqytetit gjatë hetimit të dëmeve të
Zbulohen pallatet e dëmtuara që kanë sjellë arrestimet në Tiranë Ditën e djeshmë janë shoqëruar në polici rreth 42 shtetas për ndërtime të paligjshme në Tiranë. Janë mësuar disa nga
Dinakëria e Ramës: Fillon arrestimet kur të gjithë po shohin ndeshjen Policia e Tiranës pak minuta më parë ka arrestuar 5 shtetas, të cilët ishin pjesë e protestës tek Unaza e Re, protestë t
Arrestimet e protestuesve, Basha: Plan diabolik i Ramës, thirrje oficerëve dhe prokurorëve të mos binden Kryetari i opozitës Lulzim Basha dha një deklaratë për shtyp lidhur me arrestimet e fundit të protetsuesve në Librazhd.
Arrestimet e zyrtarëve të PD-së, Basha në konferencë për shtyp (VIDEO) Lulëzim Basha ka reaguar ndaj arrestimeve të zyrtarëve të PD-së. Kreu demokrat deklaroi se se Leshaj dhe është vënë
Arrestimet në veri të Kosovës, policia jep detaje Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar disa persona përfshirë zyrtarë policorë pas një operacioni në Mitrovicën e
Arrestimet për grabitjen u bënë në këtë qytet, si u kapën anëtarët e bandës Policia ka arrestuar katër persona të cilët dyshohet se kanë lidhje me grabitjen e ndodhur më 9 prill në aeroportin e Ri
Vazhdojnë arrestimet vip në Maqedoni, në pranga ish-kryetari i një komune (FOTO LAJM) Policia me urdhrin e prokurorit publik sot në mëngjes e ka arrestuar ish-kryetarin e Komunës së Karposhit, Stevço Jakimo