999 rezultate për

armik

Dikur mikesha, sot armike? Ç'ka ndodhur mes dy moderatoreve të famshme italiane (FOTO LAJM) Pak ditë më parë, Dagospia shkroi se Maria De Filippi ka një klauzolë në kontratën me Mediaset, sipas së cilës Barbara d
Rama nga Berati: Në pranverë nis vaksinimi masiv Kryeministri Edi Rama, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me qytetarë, deputetë të zonës së Beratit, duke diskutuar pë
E dinit?! Kjo shenjë është armikja numër 1 e lekëve Sa herë që dëgjoni parashikimin e yjeve, i kushtoni rëndësi çdo detaji shëndetit, dashurisë, punë, miqësisë dhe parave.
Fatmir Mediu: Edi Ramën s’e kam armik, kam pirë kafe me të! Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu shpalosi idetë e tij për koalicionet në zgjedhjet e 25 prillit. Mediu tha se bin
Teknologjia e re e Anglisë, tanket që s’shihen nga armiku Një teknologji e re maskimi për tanket është testuar së fundmi në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo është një “shtresë”, e cila
Skandaloze! Drejtoresha i shpall "luftë" vartëses: Unë jam armikja numër 1! Fiks Fare solli rastin e një drejtoreshe të një shkolle 9- vjeçare në Elbasan e cila e quan veten ‘armiken’ numër një të
Vasili për Ramën: Kosova është vend vëlla, vetëm një armik e quan fqinj Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar ashpër në lidhje me deklaratën e Ramës sot për Vjosa Osmanin. Vasili thot
Ish-ministri socialist shpërthen ndaj Rilindjes: Bellon e shpallët armik, e flakët në rrugë Ditën e sotme është ndarë nga jeta ish-ministri dhe ish-deputeti i PS-së, Marko Bello. Ish-ministri dhe miku i Marko
Myk në shtëpi? Është armiku më i keq i shëndetit tuaj Me shumë mundësi askush prej nesh nuk ka as më të voglën ide kur fqinji i një kati të mësipërm mund të ketë ndërruar tub
"Po përballemi me një armik", Osmani: Duhet të bashkojmë forcat kundër antisemitizmit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, tha në Forumin e Antisemitizmit se të gjithë vendet e botës duhet të bash
Nuk la gjë pa thënë kundër shqiptarëve, armiku i "betuar" kalon natën e parë në qeli 35 të arretuarit e “Agimit të Artë’, e shpallur tashmë organizatë kriminale nga gjykata greke kaluan mbrëmë natën e parë
Zbulohet helmi, çfarë i rrezikoi vdekjen armikut të Putinit Lideri i opozitës ruse Alexei Navalny është helmuar me Novichok. Ky është përfundimi që ka arritur qeveria gjermane.
TikTok, "armiku shtetëror" numër një në SHBA Si aplikacioni i mbështetur në video-shënime të shkurtra dhe muzikë, u bë njëra prej rreziqeve më të mëdha për aparatin
Haradinaj: Po na sulmon armiku, duhet të lëmë anash llogaritë ndaj njëri-tjetrit Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për aktakuzat e paralajmëruara nga Gjykata Spec
"Pse e pranove në shtëpi, djalin tënd dhe nusen e tij, vajzën e armikut", publikohet dokumenti arkivor Publikohet një dokument arkivor i nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së, që i përket vitit 1982 dhe bën f
Basha prish marrëdhenien me Berishën? Fton në selinë blu "armikun" e ish-kryeministrit Një ndër "armiqtë" më të ashëpr të ish-kryeministrit Sali Berisha është Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Në 20 maj
Rama shuan shpresat: Do bashkëjetojmë me armikun, kjo periudhë mund të zgjasë deri në 10 muaj! Kryeministri Edi Rama nuk jep një ditë fikse se kur do të fillojë heqja e masave të marra prej emergjencës së koronaviru
Ish-ministri i Shëndetësisë: Pacienti i fundit nuk vdiq nga ndonjë predhë apo aviacion armik Për ish-ministrin e Shëndetësisë, Tritan Shehun situata në të cilën ndodhet vendi nuk është ajo e një lufte por e përbal
Letra prekëse e të riut shqiptar që po braktis vendin e tij: Loti i nanave ka me ju vra! Të rinjtë shqiptarë në Shqipëri e Kosovë janë shumë të zhgënjyer nga e ardhmja e vakët që premtohet nga politikanët tanë
Ramos: Nuk e ndjej Atletico Madridin si armike Real Madrid dhe Atletico Madrid janë gati për betejën e radhës. Sot është në mes trofeu i Superkupës së Spanjës dhe fina