999 rezultate për

armenia

Armenia drejt energjisë diellore për reduktimin e varësisë ruse E varfër dhe e izoluar, Armenia është mbështetur te Rusia për një kohë të gjatë për të mbuluar nevojat energjetike. A
Shtetet e kualifikuara në finalen e Eurosong Sonte u mbajt në Sthokholm të Suedisë gjysmë-finalja e parë e kompenticionit europian të këngës, Eurosong. Po sonte p
Danezët presin një "dhuratë" nga Armenia Mbrojtësi i Danimarkës, Simon Kjaer, është shprehur pas humbjes me Portugalinë, se ekipi i tyre e meritonte barazimin, p
Shqiptarët kryqëzojnë gishtat për sfidën e Yerevan-it Nëse vëmendja e të gjithë shqiptarëve është e përqendruar te ndeshja e Elbasan Arenas mes Shqipërisë dhe Portugalisë, nj
Çfarë ndodh nëse Shqipëria merr 3 pikët në tavolinë? Sot, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë (CAS) pritet të thotë fjalën e saj të fundit në lidhje me ndeshjen Serbi-Sh
Ronaldo mposht Armeninë (VIDEO) Portugalia ka shënuar fitore me rezultat 3 me 2 ndaj Armenisë duke u ngjitur në vendin e parë të Grupit I në kualifikime
Fitorja me Armeninë, azerët e mbulojnë me dhurata Agollin Ashtu siç përfolur edhe para ndeshjes Shqipëri-Armeni, futbollisti i Kombëtares kuqezi Ansi Agolli, është pritur si hero
Formacionet zyrtare të Shqipëri-Armeni Shqipëria dhe Armenia kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen eleminatore të Euro 2016 që nis pas pak minutash.
Armenia, entuziasëm për grumbullimin e Gael Andonian (FOTO LAJM) Vendimi i mbrojtësit të Marseille, Gael Antonian për të veshur fanellën e kombëtares armene ka entuziasmuar tifozët e pë
Armenia shpall listën anti-Shqipëri Federata Armene e Futbollit ka shpallur listën e 24 futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen Elimintarore të 29 Marsit
Armenia shpall listën anti-Shqipëri Tekniku i Kombëtares së Armenisë, Bernard Chalandes, ka bërë të ditur listën me 17 futbollistët që do të grumbullojë për
Agolli: Armenia më e vështirë se Serbia Fitorja historike ndaj Portugalisë, si dhe ndeshja e ndërprerë në Beograd me Serbinë ka bërë që tifozët shqiptarë të pre
"Euro 2016", Armenia e Serbia rivalët e vërtetë të Shqipërisë Entuziazmi i barazimit historik me Francën, edhe pse thjesht në një ndeshje miqësore, tashmë ia lë vendin analizimit të
Matiç me tifozët armenë: Kosova është Serbi (FOTO LAJM) Një grup tifozësh armenë kanë takuar me mesfushorin e Serbisë, Nemanja Matiç, para ndeshjes së nesërme Armeni-Serbi, e v
Amerika i kërkon Armenisë ta njohë Kosovën Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kërkuar Armenisë që ta njohë shtetin e Kosovës. "SHBA-ja po bën përpjekje që A
Jahjaga: Armenia ta njohë Kosovën Presidentja Atifete Jahjaga ka takuar sot ministrin e Jashtëm të Armenisë, Eduard Nalbandyan. Jahjaga i tha ministrit
23 yjet që do zbresin në Ruzhdi Bizhuta (FOTO LAJM) Portugalia, Serbia, Danimarka, Armenia janë kundërshtarët e Shqipërisë, që shorti i hedhur dje në Nice të Francës e ka p
Ivanoviç: Jemi më të fortë se Shqipëria "Cristiano Ronaldo dhe shqiptarët vijnë tek ne". Ky është një prej titujve të të përditshmes serbe "Informer" e cila vë
Barazon Italia (VIDEO) Barazimi I Italisë si mysafire e Danimarkës në ndeshjen e zhvilluar të premten mbrëma në Grupin B. Italianët kaluan n
Cana: Armenia, "provë zjarri" para Sllovenisë Nuk ka nënvlerësim ndaj Armenisë, pavarësisht emrit dhe faktit se është thjesht një miqësore. Pohimi vjen nga kapiteni i