999 rezultate për

armene

Vritet ministri i Mbrojtjes, gjithçka filmohet me dron Azerbajxhani ka publikuar pamje të momentit kur një dron i komanduar prej tyre ka qëlluar makinën ku udhëtonte ministri
Azerët u marrin armenëve qytetin e humbur në vitin 1993 (VIDEO) Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev njoftoi në profilin e tij në Twitter se ushtria azerbajxhanase kishte çliruar qe
Pamjet e ekzekutimit nga lufta në Karabak shkaktojnë indinjatë Një video e postuar në një aplikacion mesazhesh e cila tani nuk figuron me, tregon ata që duket të jetë dy armenë me uni
Futbollisti armen ndërron jetë në konfliktin me Azerbajxhanin Lufta e ashpër midis Armenisë dhe Azerbajxhanit i ka marrë jetën ish-futbollistit Liparit Dashtojan. Djaloshi 22-vjeç
"Ra për atdheun", ish-futbollisti i ri vdes në frontin e luftës Lufta e ashpër midis Armenisë dhe Azerbajxhanit i ka marrë jetën ish-futbollistit Liparit Dashtojan. Djaloshi 22-vje
Armenia me njoftim zyrtar për ndeshjen me Shqipërinë Pas provave të suksesshme të UEFA-s në Superkupën e Europës në Budapest më 24 shtator, ku maksimumi i spektatorëve të le
Armenët ngrenë flamurin e bardhë, dalin pamjet e sulmeve nga azerët (VIDEO) Lufta është e ashpër mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në rajonin e Nagorno Karabakhut me një numër të madh viktimash nga t
Armenia kërkon armëpushim, Azerbajxhani nxjerr videot shkatërruese me dron Luftimet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë janë në ditën e gjashtë të tyre, ndërsa të dy vendet kanë raportuar numër të mad
VIDEO/ Droni azer sulmon artilerinë armene, kamera i zbulon për një moment “sekretin” Azerbajxhani dhe Armenia vijojnë përplasjen e përgjakshme në Nagorno Karabakh duke shkaktuar deri më tani qindra viktima
Armenët dhe azerët në lufte frontale, frika më e madhe janë Rusia dhe Turqia Armenia dhe Azerbajxhani janë tashmë në një konflikt të armatosur mes tyre për rajonin e Nagorno Karabakh-ut. Armenë
Thaçi tradhton Erdoganin dhe njeh gjenocidin turk ndaj armenëve? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u prit sot nga presidenti i Armenisë, Armen Sarkissian. Në këtë takim u fol edhe më
Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurdë dhe armenë (VIDEO) Të paktën nëntë persona janë lënduar ndërsa dy të tjerë janë arrestuar gjatë një përleshjeje pranë Ambasadës turke në Wa
Habit ish-banori i “Big Brother”: Jam kushëri me Kim Kardashian Torosi, ish-banori i “Big Brother” ka deklaruar se ka orgjinë armene. I ftuar sot në “Fun Club”, ai ka thënë se është
Azerbajxhani reagon pas thirrjes së ndërkombëtarëve, armëpushim në Nagorno-Karabak (VIDEO) Azerbajxhani njoftoi vendosjen e një armëpushimi të njëanshëm në përplasjet me forcat armene për rajonin e shumëdiskutua
Presidenti i Federatës Armene “pendohet”: Nuk e shitëm ndaj Shqipërisë, por … Fitorja e Shqipërisë në ndeshjen e fundit në grup ndaj Armenisë 3-0 krijoi polemika të mëdha në kampin armen. Presidenti
Futbollistët armenë: Ja ç’ndodhi në të vërtetë në ndeshjen me Shqipërinë Lojtarët e kombëtares së Armenisë përmes një letre të hapur i janë përgjigjur kreut të federatës së futbollit, Ruben Hay
Armeni-Shqipëri e trukuar? Ja përgjigja e UEFA-s UEFA ka reaguar në lidhje me lajmet e fundit që kanë pushtuar mediat ndërkombëtare, sipas te cilave ndeshja Armeni–Shqip
“Lojtarët e mi shitën ndeshjen ndaj Shqipërisë” Pas kualifikimit historik të Kombëtares së Shqipërisë në Europianin e Francë 2016, ka ardhur edhe një deklaratë shokuese
Ja si armenët e goditën autobusin e Kombëtares (VIDEO) Një video e publikuar nga gazeta "Panorama" tregon momentin kur lojtarët e Kombëtares shqiptare të futbollit priten me p
Mediat daneze: Shqipëria rrëmbeu biletën tonë Mediat daneze kanë komentuar fitoren e Shqipërisë në Erevan përballë Armenisë, duke thënë se biletën e Danimarkës e rrëm