999 rezultate për

arbitri

Arbitri eleminon Partizanin nga Europa League (VIDEO) Partizani luajti ndeshjen e kthimit të turit të dytë të Europa League në transfertë kundër Sherif Tiraspol. Sfida e d
Skandali në Brazil-Argjentinë, si veproi arbitri kundër VAR Pas ankesave të argjentinasve për vendimet e gjyqtarit kryesor në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Amerikës kundër Braz
Suarez e tepron, kërkon penallti pasi portieri priti me dorë topin (VIDEO) Uruguai i rrëmbeu vendin e parë në grup kampionëve të Kilit, duke i mposhtur 1-0. Goli u shënua nga Edinson Cavani, por
Ndeshja e bamirësisë, Xhaka vs Rashica, veprimi i arbitrit "mek" stadiumin(VIDEO) Gjyqtari kosovar i licencuar nga FIFA, Genc Nuza, e "vodhi' shfaqjen në mbrëmjen e yjeve në stadiumin "Fadil Vokrri" të
HISTORIKE/ Arbitri shqiptar do të gjykojë ndeshjen eleminatore në EURO 2020 UEFA gëzon arbitrat shqiptarë. Sektori i Gjyqtarëve në qeverinë e futbollit europian ka njoftuar FSHF-në se do t’i be
E pabesueshme, arbitri shënon dhe akordon golin (VIDEO) E pabesueshme ajo që ndodh në Holandë. Një gjyqtar është bërë protagonist në rezultatin e një ndeshjeve por jo me vendim
E FUNDIT/ Tronditët bota e futbollit, arbitri humb jetën në fushë (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit. Arbitri Viktor Hugo Hurtado humbi ndjenjat në minutën e 47-të të nde
Finalja angleze iu besohet italianëve Dy skuadrat angleze Chelsea dhe Arsenal do të përballen në mes vete në finalen e Europa Ligës që zhvillohet në Baku të A
Ndodh në Portugali, arbitri ndalon ndeshjen për të shkuar në tualet (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë dhe e padëgjuar më parë ka ndodhur në kampionatin portugez. Gjatë ndeshjes Chaves-Nacional, a
Arbitri ndal ndeshjen për të shkuar në tualet (VIDEO) Gjatë një ndeshje futbolli në Portugali loja duhet të ndalej për disa minuta pasi arbitri anësor duhet të shkonte urgjen
Ka tension në Laç, tifozi gjuan me shishe Vangjelin (VIDEO) Laçi po fiton 1-0 në përballjen ndaj Skënderbeut në duelin vendimtar për një vend në Europë. Dhuna dhe sjellja jo nor
Arbitri i ndeshjes Juve-Ajax, kapet me armë, drogë dhe 1 milion euro në makinë Ndeshja e kthimit mes Juventus dhe Ajax u gjykua nga francezi Clemend Turpin, emri i të cilit krejt papritur ka përfundu
Dhuna ndaj arbitrit në Kavajë, vjen dënimi drastik për Besën Komisioni i Disiplinës në FSHF ka dënuar me dorë të hekurt ekipin e Besës për dhunën e shkaktuar nga tifozët në ndeshjen
Ky është arbitri shqiptar që është rrahur më shumë nga tifozët, mban dhe stemën e FIFA-s Gjyqtari anësor që ka edhe stemën e FIFA-s, Denis Rexha, duket se është “preja” e preferuar e tifozëve. Në sfidën e djes
Dhuna ndaj arbitrit, ndërpritet përfundimisht ndeshja Besa-Bylis Besa-Bylisi nuk do të vazhdojë. Pas goditjes së arbitrit, gjyqtarët u futën në dhomat e zhveshjes dhe pak minuta më pas
Juve-Milan, zbulohet përplasja e arbitrit me dhomën e VAR-it Juventus- Milan, vazhdon të prodhojë lajme dhe polemika. Gjyqtari Fabri që gjykoi ndeshjen e cila përfundoi 2-1 për J
Pamje të rralla, tifozët i "vënë flakën" stadiumit, arbitri braktis ndeshjen në Belgjikë (FOTO & VIDEO) Skena të llahtarshme vijnë nga ndeshja e kampionatit belg mes Standardit të Liezhit dhe Anderlehtit, e cila u braktis në
Ofendoi arbitrin, vjen dënimi drastik për Diego Costën Diego Costa e ka mbyllur këtë sezon më Atletico Madridin. Komisioni i Disiplinës ka pezulluar me 8 ndeshje sulmuesin
Bërryli ndaj Harry Kane, UEFA nuk e dënon Fernandinhon (VIDEO) Mesfushori i Manchester City-t Fernandinho nuk do të dënohet nga UEFA pas bërrylit mbrapa koke ndaj Harry Kane. Braz
FSHF përjashton gjyqtarin e akuzuar nga Tirana Ndeshja e disa javëve më parë mes Kastriotit dhe Tiranës e luajtur në Fushë-Krujë, solli reagime të shumta nga klubi i T