999 rezultate për

arbitrat

"Nuk dua të bëj qaramanin", Dede: Do ketë prurje në merkato, nuk flas për arbitrat Nevil Dede është i ftuar ditën e sotme në emisionin “Pressing” në ABC dhe gjatë fjalës së tij ai iu përgjigj pyetjeve në
"As nëna ime nuk e kupton", legjenda e Kolumbisë sulmon VAR-in Ish-mesfushori i Kolumbisë sulmin VAR: As nëna ime nuk e kupton, arbitrat u kthyen në kllounë VAR vazhdon të ketë shu
Akuzoi arbitrat për dëmtim të qëllimshëm të skuadrës së tij, Duro rrezikon penalizimin Periudha e qëndrimit të Klodian Duros në stolin e Feronikelit në kampionatin e Kosovës nuk është aspak e lehtë. Së fundm
Nuk udhëtuan dot drejt Kazakistanit, 4 arbitrat shqiptarë sjellin rastin e paprecedentë në futboll 4 gjyqtarë nga Kosova ishin zgjedhur për të arbitruar një ndeshje kryesore në kampionatin U-21, aty ku do të luhej sfida
Akuzohet Juventusi por arbitrat "bujar" me Milanin, media italiane publikon renditjen sipas favorizimeve të gjyqtarëve Gabimet e arbitrave janë gjithnjë një temë e nxehtë në Itali. Ndonjëherë gjyqtarët në Serie A rrëmbejnë skenën pas n
Nuk u dha penallti për Perisic, dënohen arbitrat e Inter-Parma Janë kohë të vështira për arbitrat në Itali, të cilët në ndeshje të caktuara po vendosin me kokën e tyre pa përdorur sis
Fillon prezantimi i sistemit VAR për arbitrat në Shqipëri Është zhvilluar seminari i parë për sistemin VAR (Video Assistant Referee), i cili është planifikuar të implementohet në
Gjyla para derbit: Kam një vit që "qaj" nga arbitrat, ngatërruan me dashje kartonët Lushnja luan derbin me Apoloninë, por, duket se trajneri Ilir Gjyla e mer me sportivitet dhe batuta, e madje si për iron
Stadiumet bosh po penalizojnë rezervat dhe trajnerët që po ndëshkohen nga arbitrat Tommaso Berni, portieri i tretë tek Interi që nuk ka asnjë paraqitje në gjashtë edicione, u përjashtua nga banka e rezer
"Flet tani që humbi kreun", Ramos ironizon Pique: Arbitrat nuk na ndihmojnë Nuk mund të rrinte i heshtur kapiteni i Realit të Madridit pas deklaratave të Xherard Pikesë se madrilenët nuk do të lën
Sulmon arbitrat dhe FSHF-në, Braçe nuk përmbahet pas humbjes së Partizanit Erion Braçe nuk përmbahet pas humbjes së Partizanin në derbi. Zëvendëskryeministri fajëson SISTEMIN dhe arbitrat, ndërko
FSHF mbledh arbitrat: Përqëndrim maksimal, reduktoni gabimet Federata e Futbollit thirri sot mbledhjen e radhës me arbitrat dhe asistentët e angazhuar në Kategorinë Superiore. N
Ceferin sulmon ashpër VAR-in: Nëse ke hundën e gjatë je pozicion jashtë loje Edhe pse teknologjia ka minimizuar disa gabime sa i takon arbitrimit nga ana tjetër ka humbur shumë sensi i emocioneve n
Tension edhe në Sarandë, bien "pre" arbitrat dhe lojtarët miq (VIDEO) Tensioni nuk mungon në futbollin e moshave. Një ditë më parë u luajt sfida Butrinti-Oriku për 19-vjeçarë, që përfundoi m
Nuk shohin monitorin e VAR-it, FIFA paralajmëron arbitrat FIFA i ka paralajmëruar arbitrat që të përdorin monitorët jashtë fushe përpara se të marrin vendime për të përmbysur ven
U ndal për herë të parë në Premierligë, Klopp i pakënaqur me arbitrat Manchester United dhe Liverpool e mbyllën në një barazim 1-1, derbin e luajtur ditën e sotme mes tyre. Rashford shëno
Gol qesharak në Brazil, arbitrat nuk merren vesh me njëri-tjetrin (VIDEO) Në ndeshjen midis Corinthians dhe Cruzerios mbrëmjen e kaluar është shënuar në nga golat më qesharak, që fal sistemit VA
Porosit ushqim në dhomën e VAR-it, arbitri grek po bën xhiron e botës (VIDEO) Diçka e tillë ndodhi edhe me arbitrat grek të cilët ishin në dhomën e VAR-it, gjatë ndeshjes Lamia-Panathinaikos. G
Tirana-Kukësi, përcaktohen arbitrat e finales së Kupës Federata Shqiptare e Futbollit ia ka besuar gjyqtarit të FIFA-s, Enea Jorgji, drejtimin e sfidës mes Tiranës dhe Kukësit
Gatusso: Nuk ka më justfikime Milani mundohet të lërë pas polemikat e gjykimit në ndeshjen kundër Juventusit dhe trajneri Gennaro Gattuso kërkon kthes