999 rezultate për

apple

Ju ka lehtësuar punën, ndërron jetë krijuesi i komandës tuaj të "preferuar" Ndoshta asnjëri prej jush nuk e ka njohur deri më tani krijuesin e "cut", "copy" dhe "paste", komanda të cilat janë leht
Koronavirusi prek edhe "Apple", kompania e fuqishme merr këtë vendim Kompania gjigante e teknologjisë, “Apple”, ka paralajmëruar se efektet e koronavirusit në Kinë do të ndikojnë në prodhim
Kompanitë celulare shtrenjtojnë paketat, Autoriteti i Konkurrencës bën "strucin" Drejtoria e Pergjithshme per Konkurrencen dhe Çështjet e Konsumatorit në Francë (Autoriteti i Konkurrencës i Francës) gj
Apple gjobitet me milionë euro Gjiganti i pajisjeve teknologjike më të shitura në treg është gjobitur me 25 milionë euro. Apple mori këtë gjobë pasi
Nëse po prisni një iPhone 12 me dizajn të ri do të zhgënjeheni Sikur të mos mjaftonin telashet e Apple me zbulimin e javës së kaluar se gjurmonte përdoruesit pa dijeninë e tyre, tashm
Ana e errët e Steve Jobs-it: Sekretet e rrëfyera prej vajzës së madhe të gjeniut të "Apple" Meskiniteti dhe dashakeqësia e Steve Jobs-it si kompleksitet i gjenialiteti dhe aftësisë së tij drejtuese janë të njohur
Ekran 360 gradësh, çfarë premton Apple për iPhonin e ri Iphone i ri që do të vijë parashikohet të jetë me dy anë. Për të pasur ekranin 360-gradësh, Apple e ka marrë patentën
Update i ri i Apple të shkatërron baterinë, përdoruesit e Iphone në "hall" të madh Kush ka Iphone e di që duhet me patjetër të bësh updaten e fundit që celulari të mos ngecë. Por duket se update i fun
Kjo është kostoja e vërtetë e iPhone 11 Pro Max Një iPhone 11 Pro Max kushton nga 1249-1449 $, por një studim i fundit ka treguar se gjigantit të teknologjisë Apple kjo
iPhone po shitet më shumë sesa prodhohet Gjenerata e re e iPhone po shitet aq mirë sa që Apple nuk po arrin t’i përmbushë kërkesat e tregut në të gjithë botën, s
Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11 Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur
I shumëpritur, vjen iPhone 11 Mbrëmjen e sotme, Apple prezanton në Kaliforni iPhone 11 dhe të tjera risi të shumëpritura në fundin e 2019-tës. Ndon
Apple prezanton iPhone-t e rinj, dalin detajet e para Për të gjithë ata që çmenden pas teknologjisë, Apple ka një lajm të mirë. Gjigandi teknologjik ka njoftuar se muajin e a
Steve Jobs është gjallë?! (FOTO LAJM) Një foto e publikuar në Reddit, ngre dyshime se themeluesi i “Apple” Steve Jobs nuk ka vdekur. Në foton e publikuar,
Jashtë parashikimeve, “Apple” dhe “Samsung”, telefonat më të rrezikshëm “Iphone 7″ dhe Samusung Galaxy s8” përcjellin dyfishë më shumë rrezatim sesa është e lejuar. Telefonat e mençur
E dini sa orë punë i duhen një shqiptari për të blerë një iPhone XS? Për t’u pajisur me një nga telefonat e fundit të Apple, iPhone XS , një shqiptari do t’i duhet mesatarisht të punojë 44
Laptopët e Apple ndalohen në fluturime në SHBA Administrata Federale e Aviacionit Amerikan (FAA) ka ndaluar disa modele Appletë laptopëve MacBook Pro gjatë fluturimeve
Apple premton shpërblim prej 1 milion dollarëve për atë që arrinë të hakojë një iPhone Apple ka rritur masivisht shpërblimin për atë person që arrinë të gjejë dobësi në iPhone apo Macs. Shpërblimi tani është
“Apple” humb terren në tregun e smartfonëve “Apple” ka humbur më shumë terren në tregun e smartfonëve duke i dhënë vendin e tretë një prodhuesi kinez më pak të njoh
Vendoseni trurin në punë, cila nga këto logo i përket Apple (FOTO LAJM) Një kuiz i tillë është paraqitur para studentëve universitarë. Nga 85 studentët, vetëm njëri mund ta gjente logon e s